Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 7 hónapos...

Mit csináljak? 7 hónapos babám nem eszik meg a egyszerre több mint 50-60 gramm főzeléket, gyümit vagy tejpépet, viszont utána nem hajlandó szopizni!

Figyelt kérdés
Jó esetben utána egy jó fél órával vagy órával szopizik még egy kicsit! Lehet hogy jól lakik annyival? De az nagyon kevés nem? Közben persze szépen apad a tejem is... :(
2009. aug. 22. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen gyarapodik akkor nincs gond.
2009. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhes lenne, úgyis kérne még. Lehet hogy ebben amelegben nem kíván többet.

Elég sokan panaszkodnak, hogy nagy melegben alig eszik a babájuk. mondjuk az én 7 hónapos kisfiam egy-egy evésre bevág 200 mili gyümölcsöt vagy főzi, napi kétszer eszik ilyet, a többi szopi, de mivel nincs mérlegünk, nem tudom kkor mennyit eszik.

2009. aug. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ismerem a problémád, nálunk ugyanez a helyzet, csak éppen 6hónapos a lányom. Tiszta idegbeteg vagyok már attól hogy nem eszik. Se szopi,se gyümölcs,se főzelék,se tejpép, semmi!!! A tejem fogyóban,most újra fejek napi 4alkalommal,hogy fent tartsam a mennyiséget. 80-120ml-ket szopizik, már mértem újra mert furcsa volt a szopizás időbeli mennyisége, most már megint nem mérem mert csak idegesetítené magam. Egyik nap 7órán keresztül nem volt hajlandó enni semmit, és szopizni sem akart. Akkor majdnem sírva fakadtam.Ma is 3szor evett eddig, katicabogárnak elegendő adagot... Remélem hamar újra a régi lesz, mert már sokáig nem bírom. A doktornő azt mondta,annyit eszik amennyi neki most kell, de ez hihetetlen számomra. Eddig jól gyarapodott, de már 3hete semmit nem hízott. Mondjuk rengeteget mozog.
2009. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

De irigylem a második válaszolót! :( Azért vagyok elkeseredve, mert egy nagyon jó evő baba volt eddig, az elején havi 1 kilókat is hízott, a kórházból anno 10 grammos súlyveszteséggel jöttünk haza, mert már akkor is kis bélpoklos volt! :) Aztán 5 hónaposan egyszer csak nem gyarapodott, két hét alatt 10 dekát hízott és a doki azt mondta kezdjek hozzátáplálni mert biztos a tejem a ludas! Persze nem fogadott el semmit. Kb. egy hónapba telt mire eljutottunk pár kanálig (persze nem is erőltettem, mert nem akartam hogy aztán rossz emlék legyen neki az étkezés). A múlt hónapban összesen 30 dekát hízott, ami nem sok! Persze az is igaz hogy sokat mozog, már egy hónapja mászik is... Jövő héten megyünk a védőnőhöz, kíváncsi vagyok mennyit mérnek!

Az utolsónak: Tudom milyen rossz az amikor órákon át nem hajlandó enni a picur! Nekem volt olyan hogy reggel 7től este 8ig csak vizet fogadott el!! Tök ki voltam én is! Aztán azt mondta nekem is a doki, hogy nem volt éhes... Hát mondom azért erősen kétlem hogy 13 órán át nem volt éhes.... Mondjuk az én babám erősen fogzik is, már 4 foga kint van és hamarosan kibújik még kettő!

Kitartás Neked is! :)

2009. aug. 23. 08:13
 5/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hogy 3740 grammal és 51 centivel született, és a 6 hónapos vizsgálaton 8050 gramm és 70 centi volt! Szóval nem vékonyka baba az biztos! :)
2009. aug. 23. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!