Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany hetes korban lehet...

Hany hetes korban lehet leghamarabb atmosatni a kisbabam szemet ha konnycsatorna elzarodasa van/?

Figyelt kérdés
Meg csak 2honapos de folyamatosan be van gyulladva az egyik szeme es mindig konnyezik neki,mar 3fele szemcseppet is hasznaltunk.de az orvos nem akar beutalot adni

2012. dec. 17. 13:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2 hónaposan már meg szokták csinálni az átmosást.

Nálunk a gyerekszemészetre nem kell beutaló. Hívd fel a szemészetet és kérdezd meg, lehet nálatok sem kell.

2012. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nekem mindkét szememnél könnycsatorna záródásom volt. ha jól tudom fél éves voltam mikor felszúrták a könnycsatornáimat, utána rendbe jött.

szerintem még ma telefonálj a szemészetre, ha kell beutaló legyél erőszakosabb a dokinál, hogy márpedig adjon beutalót, hiszen ez nem játék... (nem rémisztgetni akarlak, félre ne érts!!!)

2012. dec. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekünk ugyanez volt,naponta 5*kellett szívni a gyerek orrát,ha nem volt semmi benne akkor is és másfél hét ztán elmúlt.próbáljátok meg.több ismerősöm babájának is így múlt el.
2012. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ismerosom babajanak 5 hetesen fujtak at, lanyomnak csak 5,5hosan, de ha a kovetkezo babamnal is ilyen gond lesz nem fogom idaig hagyni. Most ott tartunk, hogy ha egy kicsit is fuj kint a szel azonnal genny jon neki belole, babauszas kizarva, mert a viztol azonnal bevorosodik a szeme, es masnapra be is gyullad. Ez lett a rengeteg antibiotikumos csepp mellekhatasa.
2012. dec. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
hogy jön a szemhez az orr? kedves előző??
2012. dec. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a szemnek semmi köze az orrhoz, a könnycsatornának viszont elég sok! Ajánlom az anatómia lexikont.
2012. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1 hónaposnak kell elmúlnia, az én kislányomnak 7 hetesen mosták át. Szemészetre nem kell beutaló, legalábbis nálunk nem. Bár az én gyerekorvosom azt mondta, hogy ne vigyem az SZTK-ba, mert ott futószalagon mennek a gyerekek. Tényleg így van, nálunk Székesfehérváron, bár a doktornő nagyon aranyos, de hihetetlen gyorsasággal szórják ki a gyerekeket. Egy munkatársam kislányának SZTK rendelésen kétszer próbálták átmosni a szemét, egyszer sem sikerült, ráadásul az anyát be se engedték, mikor csinálták. Végül Pesten a szemészeti klinikán kötöttek ki. Ja és ne halogasd a beavatkozást, mert minél nagyobb, annál rosszabb, nehezebb megcsinálni, mert ugye teljesen mozdulatlanul kell lennie a gyereknek és sajnos igen kellemetlen beavatkozás. Végül magánorvoshoz mentünk, de nem bántam meg. Elsőre sikerült, textilpelenkába tekertük a kiscsajt, apuka lefogta a kis lábát, kezét, asszisztens a kis fejét és viszonylag hamar végeztünk, max. 8-10 perc.

Mondjuk én nem jól viselem az ilyen dolgokat, azért apuka fogta le, én majdnem el is sírtam magam. 8 ezer forintunkba került az egész, úgy hogy az első vizsgálat díját levonta a műtét árából, ráadásul amit még használni kellett szemcseppet pár napig, nem is kellett kifizetnünk. Másnap még telefonon is érdeklődött, hogy minden rendben van-e a kislány szemével.

2012. dec. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha kiszívom naponta többször az orrát, attól helyre jön a szeme? Jól értem??
2012. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
igen,az orrszívós vagyok..a szemészeti klinikára vittük a Madarász utcába és ott mondták..nem én találtam ki.:) nekünk és több ismerősünknek is elmúlt,pedig 2.5 hónapja szenvedtünk!
2012. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet kipróbálom, köszi a tippet. 8 hetes a babám.
2012. dec. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!