Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A konnycsatorna elzarodas...

A konnycsatorna elzarodas mikor múlik el?

Figyelt kérdés
Már 6 hete mindennap csepegtetünk a babánk szemébe már 3szemcseppet használtunk kamillazzuk neki de még mindig nem múlt el neki

2012. dec. 7. 10:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Át kell mosni. Sajnos minél később mentek el átmosatni,annál kevésbé lesz hatásos,és többször kell átmosni. Nekünk is ez volt,születése óta,aztán mondta a gyerekorvos,hogy két hétig csepegtessünk,tovább ne,ha addig se múlik el,akkor Heim Pál és átmossák. Valóban szörnyű volt,rettenetesen sírt a kislányom,én is sírtam,viszont másnap már nem is emlékezett rá,és azóta gyönyörű a szeme. Két hónapos múlt. Mióta átmosták semmi váladék,semmi csipa,tökéletes. Viszont mondta a szemész is,hogy minél később történik meg ez az átmosás,annál kevésbé lesz hatásos,vannak olyan gyerekek,akiknek négyszer-ötször is át kell mosni. MErt itt ugye egy hártya zárja el a könnycsatornát,ami a magzati életben normális,és a csecsemők 80 százalékának ez nem szakad át a születése után. Ilyenkor egy nagyon vékony szondát vezetnek be a könnycsatornába,és sóoldatos vízzel(annyira sós,mint a könny) átszakítják ezt a kis hártyát,ami elzárja a könny útját. Egyébként pár perces folyamat az egész.
2012. dec. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én lànyomnàl is gond volt,cseppegtettem, és maszirozgattam az orrnyergénél,ahogy a doki mutatta. végul 3honapos koràba,magàtol helyreàllt. megkérdeztem a szemész orvosomtol,h meddig normàlis,azt mondta,h ha fél éves koràig nem àll helyre magàtol,csak akkor kell àtmosni. szerintem hagyd ell a cseppeket (én csak 2-3hétig csinàltam) és csak maszirozd ! mennyi idos a babàd?
2012. dec. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy kell maszírozni???

Sajnos mi is "rendszeresen" csepegtetünk.Ez a harmadik alkalom, hogy egy hetes "kúrát" csepegtetünk. Idáig egy hét alatt helyre jött neki, és kb 3 hét szünet után kellett megint csepegtetni. Most leszünk egy hét múlva 3 hónaposak.

Nagyon érdekelne ez a maszírozás, jó lenne, ha el tudnánk kerülni az átmosást!

2012. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi lennék.

Nekünk is 3 hónapos a lányunk, neki csak néha néha könnyezik, és ált. csak este. Nem váladékozik, nem csipás neki. Mi is csppentettünk már kétszer 2-2 napig,mert nekünk a doki azt mondta,csak akkor csepegtessek,ha könnyeziek, napi 5*1 cseppet, és most másfél hete mindenoké vele,

2012. dec. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

6 hetes a kisbabám.

Mi minden nap cseppentünk bele mert váladékos neki könnyezik és be is van dagadva neki :((


ma voltunk magánorvosnál azt mondta várjunk 4 hónapos koráig mert addig simán elnőheti ha nem akkor kell kimosatni neki.

nem tudom megvárjuk-e vagy elvigyük..

Szerintetek?

2012. dec. 7. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
a masszirozàs semmi xtra. azon az oldalon,amelyik szeme konnyezik, ott az orrnyergénél (a szem belso sarkàtol kiindulva) eroteljes,de értelemszeruen nem fàjo mozdulattal,a mutato ujjaddal masszirozod,fentrol lefelé haladva, ameddig elturi, (kb fél perc) és ezt naponta tobbszor lehet és KELL is ismételni, napokon,heteken àt. azért azon a pontotn,mert ott helyezkedik el a konnycsatorna és ez a masszàzs segit stimulàlni,igy nagy rà az esély,h magàtol megnyilik,ennek hatàsàra!
2012. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenképpen kipróbálom.

Jó lenne ha minél hamarabb elmúlna neki.

2012. dec. 7. 15:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez fizikai elzáródás, szemcsepp nem fogja megoldani ;( Az én lánykám egy éves korára kinőtte, tágult a csatorna.
2012. dec. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YinSu válasza:

A szemcsepp általában antibiotikumos, és nem attól múlik el, hanem azért kell cseppenteni, hogy a baktériumok ne szaporodjanak el a könnyben.


Az én kislányomnál a bal szeménél magától 2 hónaposan múlt el, egyik napról a másikra, hirtelen. A jobb szemével még hónapokig küszködtünk, már-már majdnem elvittem átmosatni, de nagyon sok hátrányt, rossz tapasztalatot olvastam vele kapcsolatban. Többet masszíroztam neki, és egyik nap, 4 hónaposan, elég erőteljesen (még épp nem fájt neki) megnyomtam neki lefelé a jobb szeménél az orrnyereg mentén, másnapra teljesen kitisztult, azóta semmi gond. Most 6 hónapos, és teljesen tiszta a szeme. Nem egy esetben hallottam, hogy egyszer csak 7-10 hónaposan dugul ki.


Én nem mosatnám ki, mert később akár maradandó problémák is lehetnek tőle.

2014. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
orporszivozas es elmullik egy heten tobbszor
2015. jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!