Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit egyen a 7 hetes babám?

Mennyit egyen a 7 hetes babám?

Figyelt kérdés
Tápszeres. 4 hetes koráig 100ml-t evett. Aztán egyszer csak elkezdett mindig sírni amikor kifogyott a cumisüveg. Gondoltam nem baj, úgy is az van a dobozán, hogy 1 hónapos kortól már lehet adni 133ml-t is. Elég is volt kb 3 napig, aztán újra sírt. Anyukám szerint még mindig éhes. Adtam neki 160-at, simán megeszi, és nem sír utána. De nem sok ez? 4,5 kiló 56 centi. Az orvos meg a védőnő azt mondta, hogy maximum 140-et adhatok neki, de csak ha nagyon muszáj. De hát azzal nem lakik jól? Másik orvos szerint annyira különbözőek a babák, hogy nem lehet megmondani. Egyen annyit amennyit akar. Most akkor mit csináljak? Lehet nem azért sír? De ha kevesebbet adok, és sírás után megnyugszik, 1-2 óra mulva megint éhes! Segítsetek!:(
2012. dec. 17. 14:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Lányom 5 hetes korától 140-160at evett,most 10hetes tápszerből 180at eszik,anyatejből 200ml-t és rá 1 órára vagy 2re ha megy aludni,eszik még 40-60at.Adj neki,amennyit kér,ha sok neki kihányja úgyis.Lányom 3400/56al született,hazahoztuk 3260al,rá 3hétre 4260volt.Most majdnem 2hónaposan 5000gramm volt.Rá két hétre 5550 és 60-62centi.
2012. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adj neki amennyit kér. az én lányom nagyon hamar megette a 190et viszont hónapok óta sem igényel többet. a védőnőnek meg nem kell mindent tudni (legalábbis a miénknek) :)
2012. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bírom azokat a dokikat meg védőnőket akik azt tanácsolják: "ne adj neki többet". Tuti azoknak nincs gyerekük.

A mi kislányunk ma 6 hetes, 5 hetes koráig szinte minden éjjel virrasztottunk, mert sírt, és nem tudtuk mi a baja. Megette a kis "adagját", ami papír forma szerint olyan 100 ml volt. Utána visított, nem gondoltuk, hogy éhes, hisz ennyi van "előírva". Aztán kipróbáltuk, hogy adunk még neki, akkor úgy bepuszilta a plusz 80 ml-t, hogy csak lestünk. És láss csodát, megnyugodott, majd elaludt. Az elmúlt egy hétben estére 160 ml körül eszik, és átalussza az éjszakát. Nappal szopizik, majd kap még 60-70 ml tápszert, mert sír szopi után, nem elég neki.

Nyugodtan adj neki annyit, amennyit kér. Ha sok, úgy is kibukja.

2012. dec. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kislányom holnap lesz 7 hetes. Tápszeres sajna ő is, mert kevés a tejem és általában 133 ml-t eszik. Ha pedig kevesebbet eszik, 2 órán belül újra éhes lesz...


Én sohasem nézem, hogy mennyi van előírva, mit mond a védőnő, az orvos, annyit adok neki, amennyire neki szüksége van. Ő tudja, mennyire éhes. Ha megeszi, kellett neki, ha meg elég, kilöki a szájából a cumit... ennyi.


Ne hallgass senkire, csak a babádra! Ő tudja, mi a jó neki, mennyi tápszerre van szüksége!

2012. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!