Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudok csinálni hogy...

Mit tudok csinálni hogy jobban egyen egy éves babám? Borzasztó keveset fogad el, szinte csak táp, meg joghurt.

Figyelt kérdés
Főtt ételeket nem fogadja el, max 2-23 kiskanálnyit, zöldség semmi, gyümölcsből is egyre kevesebbet, pár falatnyit, tápszerből is 200 ml reggel-este, túrórudi, kb 50ml tejpép és ennyi. Már nincs ötletem, mivel próbálkozzak, vagy hogyan.
2011. júl. 28. 14:28
 1/9 xStefix ***** válasza:
Szopik még?
2011. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

néha én is azt gondolom a lányomról (ő is 1 év körüli), hogy napfénnyel táplálkozik :-)

Amikor kevesebbet eszik, azt szoktam figyelni, hogy az étkezések között/előtt nem iszik-e túl sokat?! Persze kell inni, nem arról van szó, hogy nem, de ha tele a pocak vízzel, akkor nem kívánja az ételt.

Azt is észrevettem, hogy ami nem a fogára való, azt nem eszi meg (ahogy mi sem :-)). Szóval lehet, hogy a te babád is más ízekre vágyik. Próbálj ki olyasmit, amit még nem evett, vagy fűszerezd a kajáját, annyi fincsi fűszer van (csak módjával!).

A gyümölcsöt darabokban adod neki, hogy felcsipegethesse vagy turmixolva? Ha darabokban, akkor lehet, hogy kemény neki a gyümölcs. Én általában 2 féle gyümölcsöt szoktam összeturmixolni neki egy kis háztartási keksszel- imádja. Legjobban az alma + sárgabarack megy most neki. Próbáld ki, hátha beválik.

2011. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem már régóta nem szopik.

Hát mi próbáltunkmár mindenfélével etetni amit csak főzünk. Van olyan is hogy pár kanállal eszik, de másnap ugyanazt már kiköpi. Gyümölcsöt eddig ette, egy hete már azt sem akarja, próbálom turmixolva, darabokban, almát egészben odaadni hadd rágja. De már szinte sehogy se kell neki. Igyekszem evés előtt nem itatni egy ideig, hogy ne teljen el a gyomra. már nincs ötletem. a legújabb az, hogy bekapja, megforgatja és kiköpi.

2011. júl. 28. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:
7-8 hósan szerintem dupla ennyit evett. pl. az üveges kajából megszokta enni az egészet, most örülök ha félig megeszi. Múlt héten még legalább a felvágottat megette kenyérrel, sajttal, msot már kiköpi. lassan egy kezemen megszámolom mit fogad el... szörnyű. A súlya sem megy természetesen..
2011. júl. 28. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a foga jön, és amiatt nem akar enni? Más szokatlan dolog nincs, pl. nem nyűgös?
2011. júl. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez van velünk is.2hét múlva lesz 1éves.Alig birok vmit beletunkolni,pedig ezelőtt nagyon jó étvágyú volt.
2011. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, 7-8 órákat is kihagyott evés nélkül, meőrültem tőle, kínálgattam állandóan, orvoshoz vittem, aki semmi problámát nem talált. Ha iszik tápszert, akkor azért nagy baj nincs, abban elég sok minden van, esetleg a tápszerbe keverj kis gyümit, banánt, bébiételt akár, hogy kiadósabb legyen.
2011. júl. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Szerintem is nagyon valószínű, hogy a foga jöhet, főleg, ha esetleg a hangulata is romlott kicsit...
2011. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hat foga van, az utolsó felül kb 3 hete jött ki, most nem látom hogy jönne valahol, de az étvágya nem változik azóta sem. most már én is azt találtam ki hogy a tápszerbe mixelek húst, zöldséet, és megissza, legalább a tápanyagokhoz így hozzájut
2011. aug. 1. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!