Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy néhány...

Mit csináljak, hogy néhány hetes babám ne kapkodva (mint egy őrült) szopjon vagy egyen cumisüvegből?

Figyelt kérdés
Egyszerűen már nem tudok mit kezdeni 7 hetes gyerekemmel, mert amikor eszik (akár mellből, akár cumisüvegből) kapkodja be a levegőt, hörög, fuldoklik. Direkt vettünk Dr. Brown's cumisüveget, ami elvezeti a levegőt, de inkább az a baj, hogy a babánk nem tud rendesen enni. Egyszerűen nem tudja összehangolni a nyelést, levegővételt, szívást. Ezután meg egész nap fent van szinte, mert bántják a szelek, fáj a hasa. Van valami ötletetek, hogy mit csináljak?
2011. nov. 7. 07:28
 1/7 anonim ***** válasza:
én elkezdeném egész nap szoptatni és rászánnék erre pár napot. Ő is meg fog nyugodni, megtanul szopni is és neked is jobb lesz. Csak pár napot kéne erre rászánnod. Akár óránként is mellre teheted.
2011. nov. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam még az elején a gyakori mellretételt, és csak azt értem el, hogy borzasztóan fájt ezután a hasa. Hívtam már szoptatási tanácsadót is, ő is csak azt tudta mondani, hogy abba a kevés százalékba esik a babám, akinél be kell tartani a 2-3 óránkénti evést, hogy meg tudja emészteni a tejet.
2011. nov. 7. 08:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha túl mohon eszik akkor mikor a eteted rá 2perc mulva böfiztetni kell,és ha még mindig az akkor rá 5 perc mulva és utána csak a végén.
2011. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, így sokat bukott és fájt a hasa. Én vettem bimbóvédőt és azzal is etetem azzal le tudod lassítani, így nem ömlik a szájába tej többet és erősebben kell dolgoznia. Szoptatás közben 2x megbüfiztetem és ez idő alatt leveszem vagy felteszem a bimbóvédőt, így a testkontaktus is megmarad. Nálunk bevált.
2011. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és ha "álom-eteted",akkor is ezt csinálja?
2011. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem, akkor gyönyörűen eszik. Hmmm, ezek szerint lehet, hogy mindig álom-etetnem kellene?
2011. nov. 7. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:

nem hiszem,hogy elég lenne neki, ha csak álmában enne. Az viszont lehet,hogy már nagyon fáradt,mikor enni adsz neki vagy nagyon éhes vagy valami miatt nyugtalan. Lehet,hogy érdemes lenne megpróbálnod,hogy hamarabb kínálod ennivalóval, olyankor,mikor még kicsit sem jelez. Vagy hamarabb leteszed aludni vagy előtte sokat az öledben van és énekelsz,mondókázol neki vagy simized - ezt evés közben is lehetne, hátha kicsit lelassul. (vagy a ritmus segít neki összerendeznie a mozgását). de elsőnek a hamarabbi etetést kéne megpróbálni szerintem. (vagy esetleg rögtön ébredés után adni neki a rendes étkezésnek számító szopit és az alvás előtti szopi inkább csak a sima cicizős-nyammogós szopi lenne...

csak ötletek persze,lehet,h már próbáltad ezeket

2011. nov. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!