Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki a közelmultban szült a...

Aki a közelmultban szült a debreceni Kenézy kórházban segítene baba ügyben?

Figyelt kérdés
A szülés után ha a baba velünk van,mit kell neki bevinni,lehet saját ruha,vagy kispléd,sapi,stb...?
2012. dec. 19. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
szia. én is most fogok ott szülni és hát ez engem is érdekelne... 1ik ismim nyáron szült ott, azt mondta pelust adnak de krémet és törlőkendőt vigyek, meg pár darab bodyt. többet én se tudok mondani sajna. ja én még raktam el textil pelenkát is, ha vmi kell még azt majd behozza a párom. te mikor szülsz? :)
2012. dec. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy egy plédet adnak és 5 db pelust naponta, minden mást neked kell vinni. Én nem ott szültem, csak a barátnőm, ő mesélte.
2012. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mind a kettőt ott szültem a nagy 4éves, a kicsi 6hónapos.

nem csak azt írom le mit vigyél a babának, hanem hogy mit vigyél magadnak.

ha most télen szülsz feltétlenül vigyél a babának meleg plédet, ne nagyot. Amit ott adnak abban fázni fog a baba, mellesleg majd tedd magadhoz az ágyba ott lesz neki a legjobb, de kimész pisilni, enni, akkor nyugodtan hagyd a "kiságyban" és takard be, stabil oldalfekvésbe tedd!

Én 5 perc alatt mindig lerendeztem az evést és szaladtam vissza.

Vigyél pelenkát, mert én nem kaptam, pedig kellett volna hogy adjanak, vigyél nedves törlőt és popókrémet is, mert csak hintőpor van. Volt egy kis tubusos minta popókrém, mellesleg gondolom már megfogdosták páran, köszi nem kellett inkább.

Vihetsz bodyt vagy 2db-ot, bár nem valószínű, hogy szükség lesz rá, esetleg lebüfizi, bár mire megjön a tejed, haza is mentek, de elképzelhető hogy lesz annyi előtej, hogy már azt is visszabüfizi.

mellszívódat vidd be mindenképp, nekem kellett mert 2. nap éjszaka megjött a tej és majd szét durrant a cicim és én a babámat éjjel 2kor kikértem és megetettem. Reggel hozta a férjem a mellszívót, jól jött. Van kórházi is, de gondolj bele, mindenért szaladgálsz a csecsemősökhöz? Aztán csak a kinlódás van.

Vigyél magadnak betétet, mert csak pár darabot adnak, sötét törölközőt minimum kettőt. Fertőtlenítő kendőt vagy sprayt a wc-hez. A wc fölé hajolva pisilni akár császárral, akár gátvarrással elég kellemetlen, ráülni meg nem fogsz, mert félsz majd, hogy elkapsz valamit.

Én minden pisilésnél vittem a fertőtlenítő sprayt (dm-ben vettem) a wc papíromat és egy papírtörlőt. Az ülőkét és wc peremét körbefújtam, egy nagy gombóc papírtörlővel körbetöröltem és úgy már rá mertem ülni, nem kaptam el semmi hüvelyfertőzést szerencsére. Zuhanyozni papucsban zuhanyozz, én az első gyereknél is így tettem, de rossz volt a lefolyó és a víz nem folyt le időben és lábgombát kaptam el. Most már a felújítás miatt jók a lefolyók, de azért jobb félni, mint megijedni.

Necc bugyit vigyél (patikai tena eldobható) azt ki tudod mosni a kagylóban és megszárad hamar. Én vittem magamnak nedves wc papírt is, mert ha nagy dolgod van a száraz papírral a friss vágásba ha beleérsz nem valami jó érzés.

Nekem az volt a szerencsém, hogy volt szülésznőm és intézett egyágyas szobát, de közös volt a fürdőszoba a másik mellettem lévő szobával.

Vigyél poharat, tányért, konyharuhát, szalvétát, egy kanál, kés, villa. Van ott is, de nem szeretik, ha beviszed a szobába. vacsorát én mindig a szobában ettem meg és a saját evőeszközeimmel. Este száraz kaja van és szaladtam vissza a babához, nem ettem kint este.

Elárulom rémálom az egész, mind két gyereknél sírtam, mert rettenet az égész kórházi hozzáállás.

Szoptatni nem segítenek, ha kéred segítenek, de nem finomkodnak az emberrel. A gyerekek ordítanak az éhségtől a csecsemőosztályon, velem szemben volt így hallottam éjszaka is. Nem riogatni akarlak, de ez van készülj fel.

4 év után se változott semmi.

Én első gyereknél mivel soká lett tejem így a teáért könyörögni kellett, nem adtak, hanem bejön a csecsemős vagy elviszi a gyereket, nyakon önti teával, szerencsétlen gyermek alig tudja nyelni, meg a fele kifolyik a szájából, jó ha egy kortyot le tud nyelni.

Na én most a nyáron felkészültem. Vittem mini vízforralót, főztem magamnak teát, a babának vittem tápszert és sutyiban etettem tápszerrel vagy itattam forralt vízzel. nem is ordított a gyerekem 3 nap, ugyanis nem éhezett, mert előtejem sem volt és hiába szoptattam kitartóan, az csak a próbálkozásnak volt jó, hogy húzódjon össze a méhem és a baba is tanuljon szopizni.

Szóval ez a része OK volt, de a csecsemősök hozzá állása nem tetszett most sem.

Még írok mi a napi rend, de most mennem kell. Remélem segítettem. Szia

2012. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hu,az igen,sokat segítettél,én most vagyok a 31. hétben,de azt mondták valoszínű hamarabb jön,majd várom még az infókat,köszi mindent!!!!
2012. dec. 19. 19:49
 5/5 anonim válasza:

Én augusztusban szültem a Kenézyben. Érdekes módon nekem nem voltak ilyen negatív élményeim. Akiknek a hozzáállása nem tetszett, azok a fiatal csecsemőápolók voltak. De az idősebbek nagyon rendesek és segítőkészek. Én nem kértem, hogy a baba bent legyen nálam egész nap, ezért mindig csak etetésre hozták. Sőt, volt olyan is, hogy éppen ebédeltem, amikor jött a csecsemős és szólt, hogy a kisfiam éhes, beviszi a szobámba és adjak neki enni.

Van egy 45 év körüli csecsemős, ő a legrendesebb. A neve sajnos már nem jut eszembe. De ő mutatta, sőt ő próbálta lefejni a tejcsit, mert a két cicim olyan volt, mint a beton. Azt mondta, hogy ilyet még ő sem látott. Nagyon rendes volt: amikor dolgozott, mindig mentem hozzá fejésre. A szoba is nagyon tiszta volt és a fürdőszoba is.

2013. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!