Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjam oda neki a bébiételt?

Mikor adjam oda neki a bébiételt?

Figyelt kérdés
babám 4 és fél hónapos, már vettem neki répás-krumplis ízesítésű bébiételt. ma szeretném megkóstoltatni vele, de nem tudom, hogy mikor adjam oda? tehát ha 9kor reggelizett, akkor a következő ebédidőben próbálkozzak? ami kb fél 1 és 1 között lenne. és ha megeszi mindet, akkor már tápszert ne adjak? vagy hogy csináljam? kis üveges a bébiétel, 150g, tejből is 160-170 ml-t eszik. köszönöm.
2012. dec. 19. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kóstoltattad már egyáltalán? Ha még nem, akkor ne adj neki egyszerre 2 új ízt is! És ha először adod 1-2 kanálnál nem kell neki több, mert nem tudod hogy reagál rá (felpuffasztja, netán allergiás-az én fiam az almára az..).

Amúgy a következő étkezésnél simán lehet adni, de utána add oda a tápo. Kiváltani egy-egy étkezést 1-3 hét alatt lehet/kell.

2012. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A répát és a burgonyát külön-külön bevezetted már? Ugye tudod, hogy először csak egy-két kanállal kaphat (kóstoltatás), és fokozatosan kell emelni az adagot.


Védőnővel, gyerekorvossal konzultáltál a hozzátáplálás megkezdéséről?

2012. dec. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez meredek, ne haragudj, hogy te azt gondolod, megeszi az egészet. A kóstoltatást meg nem bébiétellel kellene kezdeni, hanem saját főzésűvel, abból is egy -két kanállal, sőt mi több először csak lével kínálni. Az én babám egy hónapig csak az almalevet fogadta el.
2012. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ráértek fél éves korában kezdeni.
2012. dec. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha meredek, ha nem, pont azért tettem fel a kérdést, mert segítséget vártam! Nem, nem kostoltattam már, viszont mondtam a védőnőnek (külföldön élünk), aki azt mondta, hogy vannak már 4 hónapos kortól kapható bébiételek. Nem tudom, tudtam, hogy mennyit szabad, szabadna. Azért is kérdeztem, hogy ha ízlik neki, akkor odaadhatom vagy sem, mivel ezt előre nem tudom, hogy szeretné-e. De jó, akkor még nem adom oda neki, készítek saját kezűleg! köszönöm. Azért jó, hogy ez az oldal arra való, h ha vki vmit nem tud, akkor kérdezzen...
2012. dec. 19. 11:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Az elején itt alma, barack, meggy amit lehet, a krumpli, répa csak ezek után. Szerintem az alma a legegyszerűbb, nem tudom van-e almareszelőd, ha nincs egyszerűbb ha megpárolod, könnyebb turmixolni.

Mondjuk általában lével szoktak kezdeni, de nekem csak párolva-turmixolva ette meg.


Szóval pár kanál, aztán ha ízlik neki akkor másnap már mehet több. Amúgy kóstoltatni, új ízt bevezetni kaja után szoktak, ha már ismeri akkor kaja előtt, amennyit elfogad, utána a táp (akkor amelyik étkezést ki akarod váltani).


Első voltam

2012. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 vagyok

Lehet ezt is lepontozni, kedves Kérdező, olvass utána a témának, a WHO ajánlása szerint fél éves kor az ideális, itt olvashatsz erről, és még az oldalon sok más cikket.


[link]


Többek között a hozzátáplálás hogyanjáról is:


[link]

2012. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontoztam. Amúgy pedig köszönöm szépen, akkor reszelek le almát és a bébiétel kilőve, csak itt ez a szokás.
2012. dec. 19. 12:25
 9/14 anonim ***** válasza:

A Picikédnek jobb, ha levekkel kezded.


Szerintem tízórai-tájt kezdd mindig a kóstoltatást, vagy majd a zöldségekkel ebédidőben, hogy ha bántja a hasát valamelyik étel, akkor ne üvöltsön ébren szegény egész éjjel.


Ahogy írták előttem-utánam: először csak egy-két kanál, utána tápszer. Majd négy-öt kanál, harmadnap mondjuk tíz. Persze csak akkor, ha nincs gáz. Ha nem tetszik a bélésének, akkor másfajtával kell próbálkozni.


A WHO ajánlása az anyatejes babákra vonatkozik.


A tápszeres babákkal azért ajánlják a kóstoltatás (nem étkezés-kiváltás!) megkezdését hamarabb, mert a tápszernek mindig ugyanolyan az íze, az anyatejé pedig mindig más.


Féléves korig a fő táplálék a tápszer/anyatej kell, hogy maradjon, az étkezéseket csak azután váltsd ki (fokozatosan persze :))

2012. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Menjetek már az lll-el nagyon kérlek! Nem szent szövetség!!!

A hozzátáplálás országonként és tájegységenként más! Ez függ az ottani zöldség-gyümölcs felhozataltól. Ezért fontos, hogy ott, ahol élsz mik az idény gyümölcsök, zöldségek. Van ország, ahol először zöldséggel kezdenek és utána gyümölccsel.

Ha bébiétellel akarod kezdeni, akkor javaslom, hogy vedd meg a Hippet, mert neki van tiszta (tehát egykomponensű) gyümölcs és zöldségpűréje. (kis üveg alma, kis üveg répa)

Ezekből kell először egy 3-4 kanállal adni, majd másnap, ha nem volt baja, akkor mehet 5-6 kanál. Ha ez sem okozott gondot, akkor harmadik nap mehet egy kis üveg, ha megeszi. Ha nem, akkor tejjel egészítsd ki az étkezést. Én nem vártam 6 hónapig és nem is bántam meg. 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Az első időszakban mehet csak egyfajta íz. (pl csak répa, vagy csak gyümölcs) Kombinálni ráérsz ezeket akkor, ha már egy teljes étkezést kell kiváltanod. Akkor lehet keverni pl krumplival, rizzsel, gabonával (6. hónap után)

2012. dec. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!