Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem érti meg, hogy egy...

Miért nem érti meg, hogy egy ennyi idős baba még nem eszik csokit?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos a lányom, anyósom állandóan csokival tömné. Mikulásra mindenkivel megbeszéltük, ha vesznek valamit, csak olyat amit meg tud már enni. Erre anyósék egy csomó édességet vettek neki. Adventi naptár, nagy csoki mikulás, és egy mikulás zacskónyi édesség. Tegnap mikor jött anyós pont abból ettem, és rám kiabált, hogy nem ám én zabálom meg a gyerek elől. Holnap nagybevásárlást tartunk a férjemmel és oda vinnénk a kicsit addig. Odament a lányomhoz és közölte vele, hogy nem baj kicsikém, majd jössza mamihoz és annyi csokit ehetsz amennyit szeretnél. Mert majd ő ad neki, nem olyan mint én. Most erősen gondolkodom, hogy inkább anyuhoz vigyem-e addig a lányomat még vásárolunk. Miért akarja csokival tömni?
2012. dec. 19. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát elég dilis anyósod van! Engem sem áldott meg az ég normálissal, az meg felvágja az ereit, ha megtudja, hogy a nagy fiam (4 éves) esetleg nem eszik rendesen pár napig. Ez sem jobb, állandóan bio szarokkal tömné a gyerekeimet...
2012. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem teljesen normális. Inkább anyukádhoz vigyed, ha ennyire eszetlen anyósod van.
2012. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy már voltunk így, hogy mikor nála volt csokival megtömte, majd nem tudtuk mitől van szorulása.
2012. dec. 19. 12:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogom fel, hogy lehet vki ilyen értetlen.

Én mondanám neki, hogy amiért nem érti meg, hogy nem ehet csokit ennyi idősen a gyerek, s mivel abszolut nem veszi figyelembe a ti elveiteket, bla bla így anyukád vigyázz rá.

Legközelebb meg majd gondolkozik.

2012. dec. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem bíznám rá, mivel még hangoztatja is azt, amit te ellenzel, és jogosan ráadásul.

Bőven ráér még csokit enni!

2012. dec. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Már írtam ide korábban is, hogy az öregség némely embernél egyfajta elbutuláshoz, személyiségváltozáshoz vezet. Ő az idősebb, nem kell vele tiszteletlennek lenned, csak határozottan mondd meg, hogy a baba nem ehet csokoládét. És nagyon kérlek, többet ne hagyd ott nekik!
2012. dec. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez hihetetlen, nagymamám idejében volt ilyen, hogy a csoki számított "jó" ajándéknak.

Hétvégén volt a fiam születésnapja, nagyszülők, keresztszülők, nagynénik stb. de senkinek sem jutott eszébe édességet hozni a 3 évesnek! Torta volt, aztán kész.

Milyen undorító már, hogy "nem ám én zabálom meg a gyerek elől"!!!

Egy 8 hónapos nem "szeretne" semmit enni, pláne nem csokit!!

2012. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Bízd inkább anyukádra!

Ha tehetem, én is azt teszem, anyósékót nem nagyon kérek ilyet. Totál nem ismerik a gyereket, így azt sem tudják, mit ehet.(5 hós kora körül, még csak szopott, de antibiotikumot kellett szednem, úgy éreztem kevesebb a tejem, de szerencsére elég volt. Anyós megjegyezte, hogy ha nem elég, akkor feles tejet szoktak adni. Majdnem elvágódtam, és alig bírtam megszólalni, hogy nem, hanem tápszert.)

Mi hétfőn voltunk épp nagybevásárolni, én is a saját szüleimre bíztam, mert bár anyukámmal sem mindig értünk egyet, de tiszteletben tartja az én véleményemet.

Anyósomék meg jöttek velünk vásárolni, holott eredetileg a Párom azt mondta nekik, hogy menjenek le az unokához, míg mi elmegyünk. De jobb is volt így, anyukámmal és apukámmal minden gond nélkül elvolt a 10 hónapos Kisfiam (velük lakunk mondjuk).

2012. dec. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!