Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos vissza szoktam a...

Sajnos vissza szoktam a cigire. Nem vagyok rá büszke, és haragszom is magamra. Csak így ha szoptatom a babámat Őrá mennyire "veszélyes"?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam neked, én nagyon gyorsan eldobnám! Nehogy már a cigi erősebb legyen, mint te!!!!

" A dohányzó anya anyateje bizony jelenős mennyiségben tartalmazhat nikotint (függ az elszívott mennyiségtől). A nikotin sejtméreg és szűkíti az ereket. Mindezek következtében rontja a fejlődő csecsemő szöveteinek (pl. agy!) oxigen ellátottságát, egészséges szaporodását, fejlődését. Ezért gyakrabban alakulnak ki ezeknél a csecsemőknél idegrendszeri és viselkedési zavarok, a szellemi fejlődés, a beszédfejlődés zavara, akár alacsonyabb intelligencia hányados, tanulási zavar a későbbiekben. Az idegrendszeri zavar részeként akár ébredési zavar is jelentkezhet a korai csecsemőkorban (3-6 hó), amely a hirtelen csecsemőhalál veszélyét növeli. Ez utóbbit fokozza ezen csecsemők un. passzív dohányzása is,( amely főleg a téli időszakban nehezen kiküszöbölhető), mivel az a füst belégzése miatt a baba légútjainak krónikus gyulladása alakul ki. A dohányzó környezetben nőtt kisgyermekek közt jóval több a komoly tüneteket mutató légúti allergiás is. Kisbabája érdekében ne nyúljon a cigarettához a szoptatás ideje alatt semmiképp sem, de lehetőleg utána se tegye őt passzív dohányossá."

2009. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyesebb, mint a terhesség alatt.

A terhesség alatt a méhlepény szűrte a babához jutó anyagokat, szoptatásnál nem szűri semmi.


[link]

2009. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Ha képtelen vagy lemondani a cigiről , a babád érdekében jobb ha nem szoptatod. Értelmes nőnek tartalak idegenként is, hisz legalább felmerült benned a bűntudat, valószínűleg az előttem leírtak nélkűl is tudod,hogy helytelen és veszélyes, amit a kicsivel teszel. De gondold át, milyen nagy érték lenne a tiszta tejed, ennek tudatában dönts helyesen!
2009. aug. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok habzó szájú dohányzásellenző,de amikor látom,h anyuka cigivel a szájában tologat egy pár hetes babát,vagy fogja a kezében a picit és az arcába pöfékel,szívesen kiverném a szájából.Tudom,h nagy úr a nikotinéhség,de talán a baba kedvéért kicsit korlátok közé lehetne rázni.

Szoptatás alatt viszont tilos dohányozni,mert gondolom nem akarsz rosszat a babádnak.

2009. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz lemondani a cigiről, akkor szerintem hagyd abba a szoptatást. Nagyon veszélyes, ez tapasztalatból tudom. Szerintem nincs mit mérlegelni ezen, de ezt kell végiggondolni: nikotinos anyatej vagy tápszer. Én az utóbbit választanám.
2009. aug. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
(tapasztalatból tudom=csecsemőkkel foglalkozom, tudom melyik dohányos szopis :(, sokat betegek, allergia stb, amit a cikk is leírt )
2009. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!igazából nem írtam,hogy már akkor abba hagyta a szopizást gyermekem mikor még nem szívtam azt a rohadt cigarettát.Ahogy nem szopott rá 3 napra rá is gyújtottam.Azóta kb 3x próbálkoztam,de nem is igényli a cicit.Sztem nem mérgezem,és amikor éppen cigizek akkor kint vagyok a gyerek bent és mire újra nálam van akkor már "tiszta" vagyok.Szóval megfogadtam,hogy nem gyújtok rá,csak az a baj,hogy kötülöttem mindenki szívja és nagyon szégyellem,hogy nem bírtam megállni,pedig jó volt amikor nem szívtam :( Tehát akkor így is ártok Vele?Sztem így már kevésbé,sőt semennyire...
2009. aug. 23. 15:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, így nem ártasz vele. Csak cigi után moss fogat, meg kezet, hogy a pici ne érezze a cigiszagot.
2009. aug. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha már nem szoptatod akkor nincs bibi,ha szoptatnád és mellé szívnál lenne,az egyik válaszoló helyesen megválaszolta,nem szűr semmi,így a baba egyenesen nagy adagban kapja a nikotint,ami azért valljuk be elég kellemetlen és egészságtelen.

Midnenképp kint dohányozz,de ha a baba kint van akkor ne mellette,kimutatták,hogy a passzív dohányosok tüdeje 18 évese korukra dettó olyan mint egy erős dohányosé,szóval ne nagyon szívj mellette,legalább te ne mérgezd/öld ezzel folyamatosan,kap szegény máshonnan eleget::S

2009. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem mellette,és amikor Vele vagyok,mint írtam is Ő akkor már semmit nem érez rajtam,erre vigyázok.Bent nem is engedek senkit,és magamat sem dohányozni,hát elég akkor mikor anyósékhoz megyünk... :(
2009. aug. 23. 15:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!