Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy a főtt répát csak...

Igaz, hogy a főtt répát csak frissen szabad a babának adni, eltenni már nem lehet következő etetésre, mert felhalmozódik a nitrit benne?

Figyelt kérdés
Aki otthon főz a picinek, az hogy csinálja?

#tárolás #főttrépa
2012. dec. 20. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ilyet még nem hallottam..., de attól lehet igaz.
2012. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam róla még, én kétnapi adagot főzök meg egyszerre, úgyhogy mindig kap másnap is belőle. Egyébként szerintem akkor répás bébiétel is ugyanilyen hatást váltana ki.

Ráadásul engem kicsit aggasztott egy a nitrit-nitrát téma, úgyhogy utánaolvasgattam mikor kezdtük a hozzátáplálást. Úgy emlékszem azt írták valahol, hogy a nitrit tartalom csökkenthető pl a zöldség vízben való áztatásával és hűtéssel, ha hűtöben tároljuk napokig felhasználás előtt. Egyébként a főzéssel, sütéssel nő a nitrát tartalom, szóval nem hinném, hogy az utólagos hűtés mindezek tükrében tovább rontaná a dolgot...

De persze nem vagyok szakértől, csak olvastam ezeket...

2012. dec. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az új krumplit és a sárgarépát, ami még zsenge, nem szabad hetente többször adni a nitrát tartalma miatt. Arról nem hallottam, hogy nem lehet elrakni másnapra. Én 2 napra főztem neki mindig.
2012. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tegnap mondta védőnőm... néztem én is nagyokat.
2012. dec. 20. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Én mindig 2 napra főzök a babának előre.
2012. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt még én sem hallottam, nem lehet, hogy kevered a spenóttal, és a sóskával, mert ezekre valóban igaz, és csak max heti egyszer ajánlott! Esetleg kérdezz vissza, hátha ő keverte meg.
2012. dec. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
biztos nem keverem, mert most kezdtük még csak a hozzátáplálást, és erre felhívta a figyelmemet, hogy ne tároljam a répát. (tehát még csak alma, répa, sütőtök, meg krumpli)
2012. dec. 20. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!