Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S 11 hónapos kislányom...

S. O. S 11 hónapos kislányom egyik pillanatról a másikra teljesen elutasítja a tápszert. Beleteszem a szájába és sír. Ez megy 2 napja. Tapasztalt valaki hasonlót, mi volt a gond?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, az enyém is ezt csinálta, kb.ennyi idősen. Nem itta meg! Aztán lassan kipróbáltam a tejet, azt sem. Most 17 hónapos, egy ideje újra megissza a tápszert (tejet azóta sem) kakaó formájában, max.2 dl-t, csakis este/éjjel.

Nem tudom, miért. Megunta, megutálta?

Már elég nagy, semmi baja nem lesz, ha nem iszik (hiszen már úgyis elég változatosan eszik), persze jó lenne, de ha nem, nem tudsz mit tenni...hagyd pár napig, aztán hátha visszajön a kedve hozzá, esetleg próbáld ízesíteni. Ha nem issza, adj neki sok tejterméket (sajna az én lányom azokat sem eszi meg), esetleg tejpépet, banánt (abban is sok a kálcium), hüvelyest.

2012. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Dettó!

Annyi különbséggel, hogy azóta sem iszik semmi ilyet (se tejital, se tej). 2,5 éves.

Az elején szétaggódtam az agyam, hogy mi lesz így, de hát ez van. Ha nem issza, hát nem issza, vénásan nem lehet beleadagolni. :)

Szóval nyugi, enélkül is fel lehet nőni. Majd' egy évig megitta, ez a lényeg.

Amúgy mellette nagyon fontos a fehérjebevitel, hiszen ez a szervezet építőköve, de ez nem csak a tápszerben és tejben van,hanem pl. a húsban is (sőt)!

S ha eszik más tejterméket, pl. sajt, joghurt stb. akkor nagy baj nem lesz.

S ahogy az első is írta, lehet pár nap-hét-hónap múlva el fogja megint fogadni.

2012. dec. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. akkor várok pár napot, hátha újra kell neki :)
2012. dec. 20. 13:22
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem beteg? Nem fáj esetleg a torka, füle, foga, akármi? Nálunk akkor volt ilyen, mikor begyulladt a füle.

De lehet, hogy simán csak megunta. Én folyamatosan próbálkozom. És azóta is issza.

2012. dec. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy egy picit meg van fázva. De a vizet megissza cumisüvegből, arra nem fintorog, meg minden mást megeszik rendesen.
2012. dec. 20. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!