Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos kisbabámmal...

4 és fél hónapos kisbabámmal elköltözünk másik lakásba. Mellyire fogja szerintetek rosszul érinteni ez?

Figyelt kérdés
Már egyszer elköltöztünk, amikor 3 hetes volt, de ugye akkor semmit sem vett észre az egészből. Most, egyedül költözünk,párom 1 hete nincs itthon és nem is jön még 1 hónapig:( De mi egy kis faluban lakunk, jogsim nincs, így beköltözök egyik ismerősöm segítségével a hétvégén a nagyobb városba (ott van a védőnő, bolt..stb). Szerintetek észreveszi a változást?(bár ez biztos..), csak mennyire érinti majd rosszul? vagy minden baba más? új helyen talán megszok majd pár nap alatt? Többet nem tervezünk költözni. Már mondtam a páromnak, félt minket a városban egyedül, főleg hogy egyedül megyünk, de feltaláljuk magunkat:). Próbálok majd mindent ugyanugy berendezni, de azért becsapni nem tudom a picikét. Köszönöm szépen!
2012. dec. 20. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem fog észrevenni, nem is emlékszik majd rá, még túl pici, ők hamar alkalmazkodnak amúgy is.
2012. dec. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babámnak fel sem tűnt, pedig alapvetően érzékeny gyerek volt.

Többségében a babák jól alkalmazkodnak az új helyzetekhez, mert nem csinálnak belőle akkora ügyet, mint a szülők. :)

De persze minden baba más, de ha te jól éled meg a dolgot, akkor nagy eséllyel átveszi tőled ezt a pozitív hozzáállást. :)

2012. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk szinte pont ugyan ez van! Most megyünk jovő héten és mi is 3 hetesen költöztünk ide de nem birom ezt a kietlen helyet igy vissza megyünk a civilizációba mert itt bolt is másik faluba van. Szerintem nem veszi észre csak azt hogy jobban érezzük magunkat majd :)
2012. dec. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát az én hozzáállásom nagyon pozitív, ugyhogy remélem neki is jó kedve lesz ott:)

Max annyit érezhet rajtam, hogy nagyon nagyon hiányzik a kedvesem, de viszont nem fogom elkapkodni a kicsomagolást, így minden nap lefoglalom majd magam és nem kattog az agyam h mikor jön már vissza a párom! (amúgy rájöttem, arra is jó ez a költözködés, hogy ezer éves kacatokat amik nem kellenek, ki lehet vágni a kukába... Nem is értem, hogy ennyi felesleges dolgot, minek hoztunk magunkkal már 3 hónapja is...)

2012. dec. 20. 13:52
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekem 2 kislányom van. A nagyobbik 3 hónapos volt amikor elöször utaztunk, azóta minden 1-2 hóanpban. Már más éghajlaton is voltunk. mindenhol 1-2 heteket töltünk, de sokszor csak egy hosszabb hétvégét. Öket ez nem érdekli. anya és apa legyen ott ök meg mindenhez alkalmazkodnak.

a kicsi 5 hós de ö sem igazán veszi fel ha máshol alszik.


Söt pár hete jöttünk haza 2 hetes nyaralásból, mikor megálltunk a ház elött, lányom elkezdett sírni. Nem akart kiszállni tobvább akart menni. majd mikor közöltem vele hogy ott a szobája játékai akkor már tetszett neki és kiszállt.

2012. dec. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát a nagyobbik 3 éves? Örülök, hogy ennyire pozitívumokat írtok ezzel kapcsolatban, mert megmondom őszintén, féltem ettől a résztől, h majd lesz pár álmatlan éjszakája, de kezdek megnyugoni!
2012. dec. 20. 13:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nagyon hasonlóan gomdolkozunk :) mondjuk nekem a férjem többet van itthon de 5 napig 12 órába dolgozik. Én már 2 kukászsák kacatot dobtam ki mert eldöntöttem most nem cipelünk mindent sz.rt magunkal. Nem is értem eddig miért nem dobáltam ki.
2012. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Eddig itthon volt, de mi külföldön élünk és nagyon sok dolgok kell otthon elintéznie és minimum ennyi idő kell neki. Amúgy pedig minden nap itthon van velünk, amellett hogy ő is 12 órát dolgozik, de legalább mellettem feküdt le:(

Még 1 kérdésem lenne közben ha olvassátok!

Most egy olyan lakásban lakunk, ami elvileg 2 szobásnak van mondva, de ebből 1 a nappali egybe a konyhával, egy pedig a háló. Most 2 szobásba megyünk. Elég sűrűn ébred a fiam esténként mert fogzik, de nem vészes, kb 4 alkalommal, iszik, majd visszaalszik. Eddig amúgy jó alvó volt. Tehát a kérdésem az lenne még, hogy szerintetek rakjam most azonnal majd külön szobába, vagy ráérek akkor, ha a párom hazajött? Mert ha már 2 rendes szoba van, előbb utóbb ugyis az egyik az övé lenne, de gondolom ne várjak a végtelenségig. Ha itt maradtunk volna, akkor az övé lett vna a háló, mi pedig az ágyunkal kiballagtunk volna a nappaliba, de konkrétan még nem volt tervbe hogy ezt mikor kivitelezzük.

2012. dec. 20. 14:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy egyenlőre most elég neki az új hely, de csak egy pár napig, akkor már úgyis látod rajta, hogy hogyan viseli, és ha észre sem veszi és megy minden a megszokott módon akkor mehet a külön szoba.

Esetleg költözzetek együtt abba a szobába, ami az övé lenne, megszokja, és utána te költözz át a másikba.

2012. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!