Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most 6 hetes terhes vagyok,...

Most 6 hetes terhes vagyok, de pár hónap múlva ha minden jól megy elköltözünk. De ha elköltözünk Budapest peremére, akkor meg kellene szakítani a mostani terhesgondozásom és egy másik orvossal folytatni?

Figyelt kérdés
Én továbbra is ehhez (XXII. kerületi) orvoshoz szeretnék járni terhesgondozásra és az ide tartozó kórházban (Szent Imre) szülni. Az első babámmal is hozzá jártam, itt szültem, meg voltunk elégedve. Vagy ha nem szólok, akkor szépen megy tovább a dolog? Nem csinál ebből ügyet később az OEP? (már minden szerv beleszól mindenbe...)
2011. jún. 19. 15:22
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
A terhesgondozásban, nőgyógyászatban, szülészetben szabad orvos és kórházválasztás van. Ott szülsz majd, ahol te szeretnél!
2011. jún. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos így is mint egy vadorzótól követelik a lakcímkártyámat hogy "ugye kerületi lakos vagyok??????" és ott lóg a levegőben: "mert ha nem, akkor....!"

Ezért tartok tőle, hogy ha elköltözünk és megint elkéri ez a szipirtyó (már elnézést) kartonzó a lakcímkártyámat, akkor nincs mentség, mehetek másik helyre.

És anno ugyanezt mondták a kórházra is, habár ott lenne fogadott szülésznőm, így gondolom - REMÉLEM- az megoldott lenne.

2011. jún. 19. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:
Van már fogadott orvosod? Ha ő beírja a kiskönyvedbe, hogy vállalja az ellátásodat, még a kartonozó sem tehet ellene...
2011. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
JAJ! És persze gratulálok a babához!
2011. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én is úgy tudom , ahogy az első írja. Én pl. a 7. kerületben laktam, de egy másik kerületbe jártam.(mondjuk ott volt a tartózkodásim bejelentve) Nőgyógyászatban asszem nincs "területileg illetékes doki" , mint pl. a háziorvosnál.

2011. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szabad orvos választásban van! Ezt te döntöd el,nem más!

Én se abban a kerületben járok dokihoz,ahol lakom,és nem is ott fogok szülni,ebből még nem volt gond.

2011. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is kell szólni nekik.

Én vidéki-több száz km-re lévő állandó lakcímmel mentem XI ker sztk-ba dokihoz, ez a cím szerepel még most is a rendszerben, és az Imrében is így szültem, nem érdekelt senkit, 2 éve volt, nem szólt bele semmilyen szerv.

2011. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Komárom-Esztergom megyéből járok Budapestre gondozásra. Bár van fogadott orvosom. Nem szólhatnak, hogy honnan jársz.
2011. jún. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvoshoz bárhova járhatsz és ott szülsz ahol akarsz.Védőnőt sajnos nem választhatsz,nekem ez nagy gondom.
2011. jún. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor remélem ezekkel a "vehemens" asszisztensekkel sem lesz probléma :)

2011. jún. 21. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!