Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány naposan adhatok a babámna...

Hány naposan adhatok a babámnak cumit a szájába és a Kórházba kell e vinnem?

Figyelt kérdés

2012. dec. 20. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
A szobatársam kislánya 1 naposan kapott,én is vittem(biztos,ami biztos),de szerencsére sosem volt rá szükség.
2012. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Akár egy naposan is. Viheted a kórházba is.
2012. dec. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Tőlem kimondottan kérték. Folyton sírt. A cumi volt számukra a legegyszerűbb. Persze utólag kiderült fájdalmai voltak ezért sírt.
2012. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Ahol én szülten (István kh), oda nem volt szabad vinni se cumit se cumisüveget.
2012. dec. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Ha szoptatni szeretnél, akkor felejtsd el a cumit az első hónapban mindenképp. Gátolja a kereslet-kínálat megfelelő kialakulását, ha nem a mellen elégíti ki a baba a szopási szükségleteit, és cumizavarhoz is vezethet. (Ez amiatt van, mert a cumit/cumisüveget teljesen más technikával kell használnia a babának, mint ahogy szopizni kell. Amíg nincs kellő gyakorlata, addig ez nagyon bezavarhat a jó szopási technika elsajátításába, egészen a mell elutasításához is vezethet.)

Ha tápszerezni fogsz, akkor használhatod kezdettől.

2012. dec. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Mi hazajöttünk a korházból (1 naposan) és aznap este vígasztalhatatlanul sírt, már kétségbe voltunk esve nagyon, hogy mi baja lehet szegénynek. Akkor a párom kiment a konyhába (kiforralta) és visszajött a cumival. Azonnal megnyugodott és elnézelődött.
2012. dec. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Nyugodtan viheted a kórházba is. Én elsőbabásként totál nem gondoltam rá, bezzeg a szobatársam rutinosan (otthon várták az ikrei :)) már első nap odaadta a babájának. És tudom, mondják ezt a cumizavart, meg kereslet kínálat dolgot, de ő a példa rá, hogy azért az nem szent írás, mert mesélte, hogy neki rendesen el kellett apasztani a tejét mikor abba akarta hagyni az ikrek szoptatását, nyilván úgy, hogy cumiztak a gyerekek...


Jó babavárást! :)

2012. dec. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Van olyan kórház, ahol nem engedik. Mi már akkor odaadtuk neki a cumit, amikor visszakaptam a szülőszobán. Nem okozott semmi gondot a szopizásnál sem.
2012. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

7. vagyok

Ez most komoly??? 0%-ban hasznos a válaszom???

A lényeg ugynaz volt, mint amit 1. válaszoló írt, ő meg 100%-os kapott????

Ennyit a jószándékú válaszról, úgy látom hagyni kell ezt az oldalt a p*csába :(

2012. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Golan Trevize ***** válasza:
20%

Megjelent itt valami cumiellenes ősanya, akinek 7/24-ben a csecsén lóg a porontya, úgy látom.


Hogy a témához is szóljak, nekünk is volt cumi, de a kórházba nem vittük (eszünkbe se jutott), de itthon megkapták első vagy második nap.

Rendesen szoptak is.

2012. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!