Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó súlyban van a babám?

Jó súlyban van a babám?

Figyelt kérdés

2,5 hós fiam, majdnem 6 kiló elég tokás, egyfolytában éhes mit csináljak, ha így folytatjuk ducik leszünk. Tápis baba


Fog ez a hatalmas étvágy csökkenni?


2012. dec. 21. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az étvágy nem, de elkezd mozogni.

Aztán elkezded hozzá táplálni. Na ez az amikor oda kell figyelni.


Lányom 6 hósan 8,5 kiló volt. 1 évesen 9,2 kiló. 2 évesen 11 kiló.

Szóval leállt. De nem is eszi magát tele zsírossal, vagy cukrossal.

2012. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az enyém több volt ennyi idősen, majd lemozogja, nem baj,ha duci egy baba,fog csökkenni az étvágy. Remélem te nem leszel duci:)
2012. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hogy hogy ducik lesztek?

Te is hízol?

A védőnőd biztos tud tanácsot adni, hogy hogyan csökkentsd a kalória bevitelt, illetve 3 hónapos korától mehet babaúszásra is.

2012. dec. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
ja nem nem én csak a fiam én vékony vagyok:)
2012. dec. 21. 12:31
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon jó evő volt 8 hetes koráig. Már 3 hetesen 130 ml tápszert evett 3 óránként. Most 5 hónapos, 4 óránként eszik kb 80 ml-t, azt is úgy kell belekönyörögni. A főzelék sem igazán megy. Amit szeret az alma és a banán. Most 7 kg. Arra nem emlékszem, hogy mekkora volt 2,5 hós korában, de azt tudom, hogy eleinte mindig 30 dkg-ot hízott hetente. Én is féltem, hogy duci lesz, de ez az állapot, hogy alig eszik még rosszabb. Sem az gyerekorvos, védőnő, sem a gasztroenterológus nem tud mint mondani...
2012. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A fiam 3 hónaposan 7,5 kg volt, most 6 hónapos múlt és 9 kg. Mondjuk Neki a hossza is megvan hozzá, most 73 cm. Soha, sem a védőnő, sem az orvos nem mondta, hogy duci. Nyilván nagy baba, de mi is magasak vagyunk és nem 40 kilósak. Mint látod, nála is lelassult a hízás, most hogy már forog, kúszik, állandó mozgásban van. A babákat nem lehet fogyókúrára fogni, egyen, ha éhes.
2012. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ilyen súlyban volt, 6 hónaposan 9 kg körül járt. Ennek ellenére hat hónaposan forgott, ült és elkezdett mászni. (Ezt csak azért írom, mert megijeszthetnek azzal, hogy majd a súlya miatt lemarad a mozgásban.)

Majd elkezdi szépen enni a gyümölcsöt, főzeléket, kevesebb lesz a tápszermennyiség. A mozgás elkezdésével pedig elkezd majd stagnálni a súlya.

Most 20 hónapos "nagyfiú", 13 kg körül mozog a súlya, nagyon arányos, már-már karcsú gyerek lett belőle (magas is).

Az, hogy tokás, hurkás, teljesen normális egy kisbabánál, nem baj az, ha duci.

2012. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
3 hósan 7és fél kg volt, 6 hónaposan 10kg. Most 8 hónapos és "csak" 11kg vagy annyi sem mert ingadozik, szóval leállt.
2012. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nyugodj meg egy baba úgy szép, ha kis kerek , gyúrni való, ha el kezd mozogni, és rendes ételeket enni, akkor normális súlya lesz !!!és majd te alakítod mit és mennyit eszik !!!
2012. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek!
2012. dec. 21. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!