Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek aggódjak? Aluszéko...

Szerintetek aggódjak? Aluszékony lenne?

Figyelt kérdés

Kislányunk 7 hetes. 1 hete így néz ki egy napunk.

8-kor kel, 9 körül eszik (szopi+130 ml táp), 10:30-kor rendszerint elalszik. 12-13 körül ébred. 14 körül eszik (szopi+130 ml táp). Elmegyünk sétálni 1 órát, majd kint hagyom 1 órát a teraszon, addig teszek-veszek, főzök, csinálom a dolgomat. (a konyha ablak alatt van a babakocsi, tehát rálátok). Ha nem ébred fel magától, akkor 16 körül ébresztem. Eszik (szopi+130 ml táp). 18 körül szopizik egyet. 19:30-kor van fürdetés, 20:15 körül eszik (szopi+130 ml táp). 22:00 körül elalszik és reggelig húzza.

Táppal azért pótolok mert nem elég neki a tejcsim, nagyon kevés van. Ha fejem is 1 órán keresztül 40 ml-nél többet nem tudok lefejni.

Jó kedélyű kisbaba, a súlya gyarapodik, csak azon aggódom, hogy ilyen keveset van ébren. Vagy ez normális? Nagyon örülünk neki, hogy éjszaka alszik, mert megszenvedtünk vele az elején.

Ja, még annyi, hogy este is beszunyókálna fürci előtt, de mindig ébren tartjuk.


2012. dec. 22. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
7 hetesen még sok alvásra van szükségük. Ha nem éhes, nem fáj a hasa, akkor ez természetes.
2012. dec. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7 hetesen a fiam napi rendje úgy alakult, hogy csak aludt és evett, este fürdött, evett és aludt. 7 hetes baba még sokat alszik.
2012. dec. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor megnyugodtam. Azért aggódtam, mert eddig sokkal többet volt fent. De aztán rájöttem, hogy valószínűleg azért, mert fájt a hasa, és amiatt nem aludt. De az utóbbi időben adjuk neki a Colief cseppet, meg mióta tápot kap tud büfizni is, úgyhogy valószínűleg emiatt alszik jobbakat. Most is bealudt mellettem, nem tudtuk ébren tartani, mert sírdogált.
2012. dec. 22. 18:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem gond, hogy sokat alszik. Az lenne a gond, ha nagyon nehezen lehetne felkelteni.
2012. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azzal nincs gond.
2012. dec. 22. 19:03
 6/6 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem alszik sokat, inkább az a furcsa, hogy ennyi idősen ennyit ébren van :)

nyém 7 hetesen gyakorlatilag akkor volt fent mikor evett, mondjuk enyém nem is 5 óránként evett hanem 2 óránként ennyi idősen.

amúgy én nagyon sokallom, hogy reggeli ébredés után csak egy órával kap kaját és utána 5 óra múlva, nem akarok beleszólni, de ha tényleg ennyi az igénye akkor kevesebb pótlás is elég lehetne és akkor tudnád 3 óránként etetni, több anyatejhez jutna akkor :)

2012. dec. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!