Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Óriásbébi? Dokinő szerint 1...

Óriásbébi? Dokinő szerint 1 hónappal tart előrébb és ne aggódjak nem baj ez. Aki volt hasonló cipőben: később is folytatódik ez a tendencia/? /mindig előrébb fog tartani, jobban fog nőni, hízni stb/? /nem lesz ez később gond-hátrány bármi/? /

Figyelt kérdés
Ma voltunk 1 hónapos státuszon. Kisfiam hzahozatalakor 3060gr volt és 50 cm,ma 4520gr és 55cm. a dokinő meg is lepődött,hát még amikor megmondtam h a 120gr-okat megeszi 5x 1nap. e mellett hasáról oldalra fordul,éjjel már alszik egyszerre 6-7 órákat,próbálgatja a hangját,játszik a babagimnasztikával és megismer minket-mosolyog. én örülök és büszke vagyok,csak nem tudom mit kezdjek a dologgal,h viszonyuljak hozzá:ahol tart vagy amennyi idős
2012. nov. 12. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Emiatt nem kell aggódnod, közel sem biztos, hogy folytatódik a tendencia. Az enyém is 1 éves, de kb. másfélnek néz ki, már ha az átlagot veszem. Aztán majd kiderül, hogy mi lesz belőle.
2012. nov. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Az enyém is így volt!Most 2.5 éves és a kisebbek közt van.

3630grammal 49 cm-rel született és 1 hónaposan 4960g volt 58cm.

most 13.5 kiló és 89cm

2012. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Még csak 1 hónapos.

Ebből pont nem lehet még hosszútávú következtetéseket levonni.

Valamelyik baba lemozogja később a súlyát, valamelyik pedig behozza a lemaradását.

Szóval nem lehet tudni mi lesz fél év, egy év, 10 év múlva.

Büszke lehetsz, legyél is, hiszen a te babád, a szemed fénye. De felesleges találgatni mi lesz később, és más gyerekekhez is felesleges hasonlítani, mert eltérőn fejlődnek.

Amúgy sokat hízott, de nem extrán, ez még belefér a normálisba. Minden másban is helyén van a fejlődése, nem hiszen, hogy előbb vagy hátrább tartana.

Az első 1 év egy igazi csoda, aztán a többi talán még nagyobb, majd aztán a suliban és a munkában kiderül mire viszi, de az még jó pár évtized. :)

Szép babázós korszakot!

2012. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Nekem a 3. babám lett "óriásbébi", legalábbis hozzám képest mindenképp, meg az előző gyerekeimhez képest is.

4 kiló felett született, 4 hónaposan majdnem 8 kiló volt, most 5 hónapos, és épp ma néztem, hogy már csak pár napja lehet a mászástól, mert a lábait szépen behúzza maga alá négykézláb, csak épp a kezeit nem rakja még előre (kúszni, forogni tud, meg felnyomja magát négykézláb úgy, hogy a térdeit is felemeli).


Én is büszke vagyok persze, majd szét dagadok, de egy kicsit sajnálom, hogy ennyire nehéz, mert majd megszakadok alatta, ültetni meg még nem lehet. 5 hónaposan azokat a ruhákat hordja, amiket a többiek egy évesen. A fotókon látom, a kombidresszeken ételnyomok, holott ő még csak anyatejes :o)

Ez van. Igazából nincs jelentősége, szerintem nem marad így, le fog lassulni, és lehet, hogy nagyobb lesz meg nehezebb, de ettől még nem zseni. :o)

2012. nov. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A babák az anyatejtől is nagyon tudnak ám hízni!! Mi 3800-zal jöttünk haza, és 1. hónapos státuszon 4900 g volt! Az étvágy is hasonló már 2 hetesen 120 g-at szopizott. Szóval ez nem akkora nagy "dolog". Persze neked az, első baba stb. Majd mikor elkezd kúszni, mászni lelassul egy kicsit a hízása.

2012. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Az én babám, az első 2 hónapban 3 kilót hízott!!2 hónaposan 7 kiló volt.Ehhez képest sehol sincs a tiéd:)

2012. nov. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kisfiam 3500 grammal született, 3250 grammal hoztuk haza a kórházból, 1 hónaposan 4550 gramm volt, tehát 1050 grammot hízott az első hónapban. Tápszert is kapott kiegészítésképpen, mert nem indult be a tejem rendesen, egész az 5. hétig (császáros voltam). Napi 5x evett, 130-170 közötti mennyiségeket. Nem egész 6 hetes korától szépen végig is aludta az éjszakákat, addig is csak 1x kelt éjjel enni.

A második hónapban 1410 grammot hízott, a harmadik hónapban már csak 870-et, és így szép lassan csökkent a hízás üteme. 1 éves korára 10,5 kg volt, most 3 éves elmúlt, 17 kg, 100 cm, és tök átlagos 3 éves kisfiú.

Mindent idejében csinált, semmivel sem járt előrébb mozgások terén, mint az átlagos babák. Tény, hogy előbb kezdett el beszélni annak ellenére, hogy fiú, de ennyi.


A gyerekek / babák nem egyformák. Legyél büszke, de kezeld helyén a dolgokat. Nem kell "viszonyulnod" ezekhez a dolgokhoz sehogy, ő így fejlődik. Jegyzetelj mindent, mit mikor csinál először, mert jó lesz majd visszaolvasni később. Jó babázást!

2012. nov. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!