Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Gyes es a csaladi potlek...

A Gyes es a csaladi potlek sosem emelik? Minden evben ugyanaz?

Figyelt kérdés
Most kaptak a nyugdijasok novemberben visszamenoleg emelest, januarban megint emelik nekik. Emelkedik a minimalber is. A gyes es a csaladi potlek azt se tudom mikor valtozott, az mindig ugyanaz. Minket ugyanugy erint az inflacio. En 39 ezer ft-ot kapok. Ezt miert nem emelik soha? pedig nekunk is nagy szuksegunk lenne ra....

2012. dec. 23. 06:54
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
66%
Mert nem a gyesbol es a csaladipotlekbol kell megélni, az csak egy kis plusz lenne, az állam segítségnyújtásra a gyerekneveléshez. A baj az, hogy a többség azt hiszi azért kapja, hogy ebből tartsa el magát es a gyereket. Normalis esetben ott van egy apa, aki dolgozik, tehát az o keresetet hivatott egy kicsit kiegészíteni ez a két juttatás. A nyugdíjas mar ledolgozott egy életet, plusz bevételi forrásra nem számíthat, tehát jó esetben évről évre emelik a nyugdíjat az infláció miatt. Ugyanez a helyzet a minimálbérrel is, azt is az infláció miatt emelik.
2012. dec. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
25%

Az első elmehet a sunyiba...először is uniós árak mellé lehetne uniós fizu és családi is,ja és drágám a férjem sajna nem keres 300 ezret....én nem dolgoztam tudod nem volt hol tudom minek az ilyennek gyerek,mert ha arra várok.hogy jó kereső állásom legyen 60 évesen szültem volna nem ragózom tovább pedig tudnám.........NO NEM KÉNE LENYÚLNI A PÉNZT!!!!!!!!

Lehet törölni a kommentem :)

2012. dec. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
34%
igazad van
2012. dec. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
Kedves második, felelos gondolkodású felnőtt ember a semmire illetve segélyre nem vállal gyereket. A GYES ugyanis segély - GYErmekgondozasi Segély. Bármikor megszüntetheti az állam. Segítség, nem jövedelem.
2012. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

Na de ha emelkedik a nyugdíj, akkor elvileg a gyes-nek is kéne, nem? Hiszen abból számolják, vagyis az összege megegyezik az öregségi nyugdíjminimummal.


Amúgy mindkét oldalnak igaza van. Valóban nem kéne a gyes-re és csp-re alapozva szülni (halomra) a gyerekeket, viszont az is igaz, hogy ha valóban emelik a nyugdíjakat, akkor azzal a minimális kis összeggel megemelhetnék a gyes-t is.

Mondjuk nekünk nem hiányzik annyira az a párszáz forint, nem amiatt nem fogok elmenni szavazni.

2012. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
14%
én nem halómra szülők.....de akkor is érdekes,hogy másik országba jobban támogatják a gyerekes szülőket és mindene meg van a babámnak......de hát ez van a magyarok birkák és nem veszik észre mi folyik az országba..........
2012. dec. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
5%
ja és a férjem dolgozik,de januártól kevesebbet kap,mert csökkenek a pótlékok na..............
2012. dec. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
39%
(Árpád hazájába rettegjenek akik nem gazdagok és nem bitangok.)
2012. dec. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
87%
Más országban nincs GYES, es max 6 hónapig van otthon az anyuka a gyerekkel, de ne zavarjon....
2012. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol még 6 hónap se és nincs se családi, se gyes, se gyed. Tudom sajnos, mert egy ilyen országban született a lányom. 4 hónapos volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni és 1 éves koráig kaptam napi 2 óra munkaidôkedvezményt szoptatás címszó alatt. Gyes-gyed-családi nem létezik.
2012. dec. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!