Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz-evö lesz a gserekem?...

Rossz-evö lesz a gserekem? Normális hogy 6 hónapos babámnak nem tetszik az evés?

Figyelt kérdés

5 hónapos kóra óta próbálom a kóstoltatást, 1 hétig alma, 1 hétig öszibarack, 1 hétig sütötök, és most 4 napja krumpli... Minden nap tízóraira, szopi elött. De 3-4. kiskanál után összeszorítja a száját, vagy elfordítja a fejét esetleg sír. Nem értem miért. A védönöm türelemre int, de aggódom a dokink szerint nem nö a súlya rendesen. Tejpépet javasolt, de azt sem eszi, kiköpdösi, sír.

Amúgy szépen szopizik napi 5x, de kezd csökkenni a tejem.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tudok tenni?


2012. dec. 24. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
A gyümölcsöt kevered neki keksszel. A főzelékekbe tegyél egy pici sót. Krumplit magában ne adj neki, mert az fujtós és ízetlen. Keverd hozzá a főzelékhez.
2012. dec. 24. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is lével kezdeném. Én nem tartottam ennyire szigorúan, hogy egy hétig ezt, egy hétig azt..Az enyém is rosszul kezdte az evést, de szépen belejött és most nagyon jó evő baba. Azt mondják,hogy az anyatejes babák nehezebben kezdenek enni,de majd belejön. NE aggódj!
2012. dec. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
próbáld meg, hogy keversz hozzá egy kis anyatejet
2012. dec. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom akkor viselkedett így mikor még nem akart kanállal enni. Szüneteltettem a kanalas dolgokat 2-3hétig utána lényegesen jobban ment a dolog.
2012. dec. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Nem lesz az. Az, hogy most 6 hósan nem tetszik neki az evés, nem jelenti, hogy 1 év múlva is így lesz. Ez alaptalan tévhit.

Egyetértek a védőnőddel. Kínálgasd nyugodtan, próbáld ki esetleg a BLW-t, de ha többszöri kísérlet ellenére se akar még enni, megtömni úgyse lehet.

Ne aggódj, a tejed se fog elfogyni és ő se fog éhezni, ha ezután is igény szerint szoptatod.

2012. dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, köszönöm a tanácsokat és a biztatást. :-) Közben karácsonykor a nagyszülök megtömték húslevessel... Megette :-D
2012. dec. 26. 02:39
 7/8 xStefix ***** válasza:
Hát én nem engedném.
2012. dec. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ő meg ad és? mindenki azt ad és akkor a babájának amit akar...
2012. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!