Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól gondolom, hogy 23-24...

Jól gondolom, hogy 23-24 hónapos (2 éves) gyereknél még nem szabad elhagyni a napi egyszeri napközbeni alvást?

Figyelt kérdés

Az a probléma, hogy már 2-3 hónapja csak fél 3 körül hajlandó elaludni, mindegy, mikor ébredt reggel. Így viszont fél 5-fél 6-ig is alszik, és persze este megy a harc még fél 10-kor, mert nem álmos. Kínunkban már arra gondoltunk, hogy kihagyjuk a délutáni alvást, de tartok attól, hogy ez még nagyon korai. Mi a tapasztalatotok?

Előre is köszönöm!


2012. dec. 25. 17:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Lányom 23 hónapos.Esélytelen kihagyni a délutáni alvást, és az is esélytelen hogy ez akkor történjen amikor én akarom! :) Konkrétan amikor álmos akkor lefekszik magától..sajnos nálunk is tolódik ez az időpont egyre jobban..Egyenlőre 9kor sikerül este ágyba dugnom, de ha így megy tovább akkor lehet ki kell nekünk is találni valamit!

De egyébként azt határozottan állíthatom hogy kell az alvás délután, hisz az oviban is van csendes pihenő, és az meg hol van még??Volt már 1X-2X egyéb okokból hogy nem aludt délután, de akkor meg este olyan hisztis volt, hogy a fejemet vertem a falba...

2012. dec. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Az első gyerekünknél is volt ilyen átmeneti gubanc, de ő valahogy akkor is mindig elaludt este 8-kor. 4 éves koráig aludt ebéd után, aztán már az oviban sem! Persze, most még messze vagyunk ettől. Csak próbálnám az esti lefekvést kicsit előrébb hozni, de lehet, hogy ahhoz reggel ébresztenem kellene, mert most fél 9-9-ig simán alszik reggel!
2012. dec. 25. 17:40
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen nincs, ha a gyerek nem bir elaludni, akkor nem szabad eröltetni.


Nem minden gyerek egyforma, és az alvásigényük is más lehet. Ha a gyereknek ennyire nehéz az elalvás délután, akkor ne ragaszkodj hozzá, inkább valami nyugodt programot iktass be délután, pl könyvnézés, rajzolás, gyurmázás.


De az is elöfordulhat, hogy egyik nap elalszik, a következö napon meg kihagyja, amig átáll arra, hogy nap közben nem alszik.


Nekem az egyik fiam már ilyen idösen egyáltalán nem aludt el nappal, és semmi baja sem lett töle - neki egyszerüen kevesebb alvásra volt szüksége - és ez a mai napig igy van, az átlagnál jóval kevesebbet alszik, de mégis elég neki.

2012. dec. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Nálam ez úgy volt, hogy FÉL(!!) éves koromtól SEMMIT nem aludtam délután, mert nem volt rá igényem. Délután volt csendes pihenő, ahol könyvet néztünk, rajzoltunk, stb, de sosem volt rám kényszerítve az alvás. Az oviban is összesen 2* aludtam el délután, mindkétszer lázasan ébredtem, tehát betegség lappangott bennem. Semmi bajom nem volt abból, hogy nem aludtam délután, egyszerűen vannak ilyen gyerekek! Ne kényszerítsd, mert csak megutálja az alvást!
2012. dec. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%

A lányom 22 hónapos, kb 1 hónapja nem alszik ebéd után. Csendes pihenő van, a nappaliban lefekszik, betakarom, ilyenkor nézhet Bogyó és Babócát, vagy olvasunk. Minimum fél óra.

Esélytelen, hogy lefeküdjön nap közben. A bölcsiben nagyon nehezen elalszik, de keveset, és kicsit küzdeni is kell vele. De mivel itthon szoktatom a csendes pihenőre, ott is elég jól elvan csendben, amíg a többi gyerek alszik.

Én pl oviban sem aludtam soha. De nem volt gond, Pihentem, és kész.n

2012. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Nekünk is azt mondták az oviban, hogy ebéd után kell a pihenés a gyereknek. Nem muszáj aludni, de pihenni igen. Olvasson, nézzen mesét, de a napi pörgésből legalább egy órára ki kell kapcsolnia, szüksége van rá az agyának. Kisfiam 4 éves múlt, ha reggel 9 körül ébred akkor nem szoktam lefektetni, de ebéd után akkor is pihen. Kislányom 9 hónapos múlt, szerencsére ő még mindig alszik!
2012. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen, elvileg még szükségük lenne rá.

Az én lányom márciusban lesz 3 éves, és sajnos már egy pár hónapja leszokott az ebéd utáni alvásról.

Reggel 7-7.30 körül ébred. Lefekszünk ebéd után, fekszik fél-1 órát, de elaludni nem tud.

Erőszakkal elaltatni pedig nem lehet. 14.00 után én már nem hagyom aludni, mert akkor még éjfélkor felvan, viszont reggel a szokásos időben ébred. Hát, szerintem ez sem jó. Sőt, ez még rosszabb!

15.00-16.00 körül már nyíg, hogy aludjunk, de szó sem lehet róla! Így este 18.00-kor már fürdés, vacsi, 19.00-kor már tuti ágyban van, aztán alvás reggelig.

Tudom, hogy nem jó, hogy kimarad az alvás, hiszen még szüksége lenne rá! Én sem örülök neki, de nem tudok mit tenni.

2012. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos fiam már hónapok óta nem alszik napközben.
2012. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
6-ossal értek egyet, aludni nem muszáj, de pihenni igen.
2012. dec. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
6-os vagyok. Miért is lettem lepontozva?
2012. dec. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!