Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is kevés a napközb...

Szerintetek is kevés a napközbeni 4 evés egy 5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
éjjel is eszik egyszer.de a védőnőm szerint 5x egyen napközben.
2012. dec. 7. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Hallottam már több anyukától, hogy 4x eszik a babája. Szerintem nem baj, bár persze számít, hogy mennyit eszik alkalmanként. Az én fiam 5X eszik, de Ő nem eszik éjjel.
2012. dec. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lányom 3 hetesen 6× evett egy nap, amiből 1 éjszakára esett.

8 hetesen (2 hónaposan) pedig már 5× evett, este már nem kelt fel.

Most 16 hónapos, lassan 1 éve 4× eszik egy nap. A tízórait kihagyja.

SŐT! Volt olyan pár hónap, amikor szinte semmit nem akart enni. Olyan keveset evett, hogy azt hittem, elfog fogyni.. de ez megváltozott. :)

2012. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
anyatejes!idáig 4x evett de tegnap azt mondta a védőnőm hogy jó lenne ha 5x enne!már megvolt a 4 óránkénti evéssel a napirendünk de most teljesen felborul!hogyan csináljam?
2012. dec. 7. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Sehogy! Ha szüksége lenne az ötszöri etetésre, akkor éjjel többször is felkelne, vagy napközben sokkal nyűgösebb lenne. Nem tudom, hogy miért ragaszkodnak ennyire a min. ötszöri etetéshez. A fiam igényelte az ötszöri etetést, éjszaka nem kelt fel. A kislányom 2 hetesen átaludta az éjszakát, napközben 4 hónapos koráig ötször evett, azóta ez lecsökkent 4 etetésre. Megfelelő a súlya, fejlődése, és ez a lényeg! Úgyhogy szerintem ha nem vékonyka a babád, kiegyensúlyozott, nyugodt baba, akkor maradj a 4 etetésnél!
2012. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
felnőtt embernek is a napi 5 az ideális, bár sokan nem e szerint élnek. szerintem ha tudod, próbld meg napi 5re szoktatni.
2012. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én babám is 5 hónapos kora óta csak 4-szer hajlandó enni. A mi védőnőnknek sem tetszett a dolog, és én is aggódtam, de hát nem lehet erőszakkal beletömni a kaját.

Viszont alkalmanként többet eszik a szokásos adagoknál, és szépen fejlődik, úgyhogy most már nem aggódok.

Ha 1 nap alatt megeszi a szükséges mennyiséget, nem fogy, normálisan fejlődik, akkor szerintem nem baj, ő ilyen és kész :)

2012. dec. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!