Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy szégyen, ha...

Nagyon nagy szégyen, ha turiból veszek baba holmit?

Figyelt kérdés

A kicsik úgy is hamar kinőnek mindent, a turkálóból pedig olcsón juthatok hozzá dolgokhoz, de valahogy rossz érzéssel tölt el, ha arra gondolok, hogy a babám más levetett ruháit hordja majd, ráadásul ismeretlenekét.

Még ha rokonoktól kapnánk, az okés, de az a baj, hogy egyik ismerősömnek sincs babája...


2012. dec. 27. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy is , a nagyobbik lányomnak és a kicsiknek is ott vásárolni . Mivel ott is tudok márkás ruhákat venni , csak nem annyiért! Pl . Mi kb. 3 hónapig kerestünk Maxi-cosi lábzsákot , és találtunk 3000 ft :-)
2012. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem szégyen. Sokszor nem is látni a ruhán, hogy turiból van. A kisbabák olyan gyorsan kinövik az első kis ruhákat, hogy elhordani sem lehet. A turikban csomó címkés, vadi új, sosem hordott darabot lehet kifogni. Szóval még az sem igaz, hogy a mások levetett ruhái. Simán lehet, hogy csak megvették, aztán az a kisgyerek sosem hordta, mert nem volt jó a méret vagy a szezon.

Én vegyesen szoktam venni turiból és újat is, de az újnál mindig figyelem az akciókat. Néha az újak is egész jó áron jönnek ki, pl. C&A kuponnal vagy F&F (Tesco) szezon végi kiárusításkor. Minél nagyobb lesz a baba, annál lehezebb lesz a turiban jó darabokat kifogni, nekem ez a tapasztalatom. A 80-as méret fölött már egyre több a tényleg elhordott ruha, és valahogy a választék is kisebb, szegényesebb, mint a pici méreteknél.

2012. dec. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos választ!

Nem akarok én nagyképűnek tűnni, csak mégis más egy új ruha, de ma voltam pár üzletben, és elkeserítettek az árak...

3000-ért vettem egy 5 db-os vékony plédet (inkább a textil pelusra hasonlít) és egy 3 fürdő törölközőt.

Persze, ezek a nagy karácsonyi akció után voltak, és nem a legmárkásabbat vettem... Azt néztem, hogy pamut legyen. A törölközőket nem láttam, mivel csomagban volt, nem tudtam kibontani, de szerintem nem a legjobb minőség, a legtöbb boltban 2000 egy törölköző...


A turiban pedig vettem egy rácsvédőt 500 ft volt!

5 bodyt,

2 rugit,

1 hálózsákot

és egy sapkát, mind ez került 3200-ba

egyrendes rugi kerül máshol 3000-be, és fölötte...

Tényleg jobban megéri kimenni a turiba, csak alig találtam jó dolgokat. Meg persze vannak dolgok, amiket nem veszek meg ott, pl fehérneműt nem vennék meg.

A rugi meg a legjobb minőség, amit valaha láttam! Errefelé csak műszálas rugik vannak, nem is kapni jó meleg rugdalót ami ne lenne az... Ez pedig 80%-ban pamut, a 20% pedig műszál, így jó meleg lesz, és mégsem bántja a bőrét.

2012. dec. 28. 00:24
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon drága és fantáziátlan rucik vannak a boltokban,ostoba mese figurákkal és azt fizeted ki.

Én turikban gyakran divatosabb ruhákat veszek mint boltban,ráadásul turkálós és nem válás,de német termékek.A legtöbb új címkés ,utolsó darabok vagy kirakatból maradt,nagyon szépek és nagyon olcsók. 90% nálunk turis.

2012. dec. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Dehogy szégyen, kislányom nagyon sok ruhája turis (vagy vaterás, azok is általában használtak). Csodaszép cuccai vannak, ha mindent újonnan akarnék megvenni akkor nem tudnám ilyen szépen járatni, mert nem lenne ennyiféle ruhája. De leárazásokon is jókat lehet vásárolni, pl. Tescoban egy nagyobb leárazáskor még olcsóbbak a ruhák mint egy jobb turiban. Mondjuk nálunk egy turi van, ott elég drágák a ruhák de márkásak is.
2012. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Miert lenne szegyen???en is ott vasarolom nagyreszet a babaruhaknak,a nagy markakat nem engedhetem meg magamnak ezert megveszem turiban a szep darabokat es tartosak,birjak a mosast vasalast de az uj ruhai 2 mosastol ugy neznek ki hogy tobbet nem biztos hogy ra lehet adni anelkul hogy varni kellene.Turiban csak azt veszem meg ami igazan szep es jo minosegu,kimosom vasalom es senki nem mondta meg hogy ronda ruhai lennenek sot allandoan dicserik hogy milyen csini:)
2012. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak vannak új és turis ruhái is. De sok használt ruhája sokkal szebb, divatosabb, mint az újak. Nem azért járok oda, mert olcsóbbak, egyszerűen, mert sokszor nagyon szép kis cuccokat lehet találni. Egy szóval: NEM CIKI!
2012. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Egyáltalán nem szégyen. Mi a Kisfiúnknak születése előtt vettünk pár új ruhát, amit nem tudtam otthagyni, mert vagy annyira nagyon tetszett, vagy annyira megérte. A hazahozós ruhája is új volt, ezt el is tettem emlékben.

A többit pedig én egy piacon vettem használtan Veszprémben, darabja 50 és 100 ft volt, mérettől függetlenül. Így nem számított a darabszám, mindent hoztam ami tetszett. Kb 5 tömött zacskóval jöttünk haza és a ruhák 80 %-a H & M. Ezek főként 56 és 62-es méretűek, de vannak közte olyanok is, amik egy éves korában lesznek jók. És senki meg nem mondja róluk, hogy használtam vettem, sőt a védőben is meg szokták kérdezni más anyukák, hogy hol vásárolok neki ilyen menő fiús ruhákat.

Azt a pénzt amit drága új ruhákra költenél, azt költsd a babára, olyan dolgokra, amiket nem lehet használtan beszerezni, így biztosan nem érzed magad rosszul, mivel így sokkal több mindene lesz, mint ha több 10 ezer forintot költenél csak ruhákra.

5 hónapos Kisfiú anyukája

2012. dec. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
Én is turiban vásárolok.Kiv. zokni, harisnya, kiscipő(Kik,Deichman). A látogatók, akik jöttek vendégségbe mindig hoztak egy-egy új darabot, abban vittem a dokihoz és a városba, s ha vendég jött azt adtam rá.Múltkor 50%-s leárazás volt.Sok-sok nadrágot, body-t vettem 100-200 Ft-ért.Volt címkés is, tartalékgombbal.Mindenki megdicsérte.Az új kapott holmik között olyan is volt, amit egyszer sem tudok ráadni, pl: ing, mert körben galléros, amit le kell varrni, de akkor béna, egyébbként bekapja a gyerek a gallért, ráadásul hátul kapcsos. Utálja a gyerek is és én is.Egyébbként cuki, de nem hordható darab.Sokkal jobb a turis minden tekintetben és nagyobb a választék is.
2012. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
9%

Csak azt nem értem, ha sokkal jobb a turis minden tekintetben, akkor miért az újat adod rá, ha dokihoz mentek vagy a városba??

Ez aztán az ellentmondás..

2012. dec. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!