Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már nem tudom, mit csináljak?...

Már nem tudom, mit csináljak? Annyira makacs és hisztis! Igyekszem következetes lenni, de már nem bírom az állandó üvöltést, ha vmi nem úgy van, mint ahogy ő elképzelte!

Figyelt kérdés

11 hós, és ha a fejébe vesz valamit, akkor egyszerűen nem lehet elterelni a figyelmét, és annyira belelovalja magát, hogy a szomszédok már mind azt hiszik, verem a gyereket.

De nem engedhetek meg neki mindent, muszáj határokat húznom, de már ki vagyok készülve teljesen, most is egy nyamvadt konnektor miatt ordít 50 perce. Nem kell neki semmi más játék, ha 1 percre el is hallgat mert mondjuk kivinném az erkélyre kutyákat nézni, már kérezkedik be és megy a konnektorhoz - és kezdjük előről...


2009. aug. 25. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fú hát nagyon nehéz lehet, sajnállak. :( Akkor ezek szerint próbáltátok már a figyelem elterelést is és a sírni hagyást is? De mivel nálunk valamelyik azért be szokott válni, ezért egyéb ötletem egyelőre nincs, mit lehetne tenni, de együtt érzek Veled.... :( Esetleg próbáld megmagyarázni a gyerkőcnek, hogy mit miért nem szabad, 11 hónaposan már szerintem kezdi érteni. Én éppen ma magyaráztam el a lányomnak, hogy hiába ordít öltözésnél, ha nem öltözünk fel, bizony nem mehetünk le sétálni, amit meg imád. Még meg is próbáltam magamra húzni a nadrágját és a zokniját, nagyon tetszett neki. Csak hogy lássa, én is öltözködöm. Amikor öltöztettem volt ugyan sírás, de akkor is magyaráztam neki folyamatosan és abba is hagyta hamar. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem a konnektor a lényeg, remélem értitek...

Tegnap a székeket kezdte borogatni merő szórakozásból, persze féltem, hogy ráesik, ebből lett a hiszti. Vagy kedvence még a papucsok/cipők talpának nyalogatása stb. Szóval ha bármit nem hagyok, akkor kitör a világháború...

2009. aug. 25. 09:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Jajj,nem irigyellek!:( Egyáltalán nem köti le semmi?

Most kapásból az jutott eszembe,hogy keress egy használaton kívül levő (tehát nem bekötött,áramtalanított) dugaljat és add a kezébe!Vagy kizárólag az érdekli,ami a falban van?

Lehet,hogy villanyszerelő lesz :) na jó,csak vicceltem! :)

Teljesen egyértelmű,hogy meg kell tanulnia,hogy mit szabad és mi az ami veszélyes lehet,mi az amit nem szabad!Gondolom,mindent próbáltál már....Kitartás,talán hamarosan elveszíti az érdeklődését a konnektor iránt és valami mással köti le magát!

2009. aug. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

bocsi, most láttam, hogy írtál miközben kommenteltem.

igen, próbáltam a figyelemelterelést és a sírni hagyást is.

az elsővel az a probléma, hogy ha pár percig el is van vmi mással, akkor utána azt abbahagyja és visszatért a "tiltott dologhoz" vagy ha az nem elérhető, akkor direkt olyasmivel próbálkozik, mait tudja, hogy nem szabad. Gondolom próbálgatja a határait.

a sírni hagyás sem jött be, talán én vagyok túl gyenge, de olyannyira belelovalja magát, hogy már nem bírom hallgatni, képes 20-30-40 percen át üvölteni egyfolytában, és az a baj, hogy nem is felejti el, miért kezdte el. Egyszer apja volt otthon vele és ő kipróbálta, meddig bírja a gyerek, hát másfél óra után a kicsi elhányta magát, gondolom annyira felkavarodott a gyomra a sok lenyelt könnytől/takonytól...

2009. aug. 25. 09:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is makacs, de most elszégyelltem magam, mert azért ez nálunk talán mégis könnyebb.

Én hisztinél egyszerűen ott hagyom, 2-3 perc max míg abbahgyja. A konnektornál persze nem lehet otthagyni, ilyenkor jön a figyelemelterelés, de ha az sem megy, akkor beteszem a járókába, na akkor beindul a hiszti ezerrel, akár 10 percig is üvölthet, de aztán megnyugszik.


A legfontosabb, hogy legyél következetes, a szomszédokkal ne foglalkozz.

2009. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

2.-nak

de igen, amúgy félórákig képes olvasgatni, játszogatni, táncikálni stb. tök jól elvan magában is, csak ha épp olyat vesz a fejébe, amit nem kéne és ezt nem engedem, akkor tör ki a ribillió.

2009. aug. 25. 09:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓ,most olvastam a kommenetedet.Szóval nem a konnektor a fő probléma,hanem az általános "hiszti".

Szigorúnak kell lenned,akkor nincs más teendő,szorítsd össze a fogad és hagyd,hogy ordítson!Komolyan.Ha szépen elmagyaráztad neki,hogy mit miért nem lehet és ő valószínűleg érti is,hogy tiltod bizonyos dolgoktól,akkor mi mást tehetsz?Igen,egy bizonyos ponton túl tényleg nem tudsz mit csinálni,hagyni kell,hogy megnyugodjon és felfogja,hogy nem lehet mindent,amit szeretne.

2009. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, bírd ki most ezt az időszakot, a későbbi könnyebb boldogulás miatt, ne hagyj rá semmit csak azért, mert üvölt. Van a családunkban egy 20 hónapos gyerek, akire mindent ráhagytak, mert különben úgy visított, hogy mindenkinek berepedt a dobhártyája. Ma már ott tartanak, hogy nem lehet vele sehol megjelenni, annyira nem szalonképes a gyerek, sőt, családon belül is, ha tudjuk hogy jönnek, már előre félünk. Hamar rájött, hogy az üvöltés a fegyvere, amit mindig be is vet, és célt ér.
2009. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, szeretném elkerülni, hogy zsaroló-eszközzé váljon a hiszti meg hát az ő biztonsága is azt kívánja, hogy értse és tudja, hogy mit jelent a NEM.

Illetve, hogy tiszteletben is tartsa, mert tudni tudja: rázza fejét és mondja, hogy nye-nye, közben meg engem néz és csak azért is odamegy bepróbálkozni.


Próbálok kitartani, de ő is olyan hangerőn és hangszínen műveli az üvöltést, hogy az idegeim kezdenek szétfoszlani tőle lassacskán. De a megerősítéseket köszönöm, igyekezni fogok...

2009. aug. 25. 09:47
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. Próbáltam szép szóval, figyelemeltereléssel, ráütöttem a kezére. Semmi nem használt. Aztán egyszerűen nem foglalkoztam vele és abba is hagyta. Nem konektorozott, nem virágozott. Szóval amikor látta, hogy nem tud felbosszantani, abbahagyta a hisztit. Egyszer hisztizett az utcán. Felvettem az ölembe, mondtam neki, hogy kinevetik a hisztizés miatt. Ezt persze az üvöltéstől nem hallotta. Aztán nem törődve a hisztijével hazahoztam az ölemben, Azóta nem fordult elő ilyen. Sok türelemre van szükségünk az biztos, de ez átmeneti állapot. 13 hós anyuja
2009. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!