Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkérdőjeleznéd a gyerekorvost?

Megkérdőjeleznéd a gyerekorvost?

Figyelt kérdés

4-én lesz a lányom 4 hónapos.

Rettentő sokat és nehezn pukizik. Kakálni 2-3-4 naponta szokott. Eddig is voltak jobb és rosszabb napjaink, de az elmúlt pár napban nagyon sokat sírt, éjszaka kétszer szokott enni(csak anyatejes), de múlt éjszaka is legalább 6szor kelt fel. Húzogatta a lábát, és nagy erőlködés árán sikerült neki pukizni,de visszaludni csak cicivel tudott.


Elvittem a gyerekorvoshoz,aki megvizsgálta, semmit nem talált. Azt mondta 5 napig adjak neki Normaflore-t, és két hétig 2,5 ml Duphalac szirupot, ha pár nap után nem javul a helyzet, akkor 2,5 ml helyett 5 ml adjak neki.


Kicsit elbizonytalanított, mert nem a széklet állagával van a baj, normális, folyékony anyatjese széklet, és úgy tudom az is normális, ha csak napok elteltével tud egy anyatejes baba kakilni.


Mit adhatnék neki,hogy könnyebben pukizzon? Vagy mit hagyjak ki az étrendemből, mert tejet egyáltalán nem esze, joghurtot néha, puffasztó dolgokat szintén nem. Egy betegségből kifolyolag gyümölcsből kizárólag almát eszem msotanában,de abból is keveset,és ritkán.


2012. dec. 28. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az Espumisan csepp segített.
2012. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A lányomnak ugyanez a problémája, és nála semmi nem segített. A dokink azt mondta, próbáljam a sima pukira való szereket, espumisan, infacol, köménymagtea. Mindegyik ideig óráig bevált, aztán kezdődött elölről. A lányomnak büdös is a pukija, én arra tippelek, hogy nehezen tudja kinyomni a kakit, az állaga miatt, így én folyamatosan zabkekszet eszem, meg most fogok ráállni kétnaponta a danone activiara, hátha az segít majd a kicsinek. A zabfalatok jók, mert amióta eszem, azóta minden nap kakil, bár a nehéz és fájdalmas pukik megmaradtak.


Én már volt hogy csak levegővel táplálkoztam, nehogy gond legyen, de nem javult, így megállapítottam, hogy nem a kajától van.


MOndjuk az enyém már 5 hónapos, jövő hónapban kezdem a hozzátáplálást, az majd javít szerintem a pocakproblémákon.

2012. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szélcső, hőmérőzés??ezek segíthetnek.

első fiammal mi is sokat szenvedtünk ilyen téren,aztán mikor elkezdtem hason altatni az nagyon nagyon sokat segített!

lányod hogy alszik?

2012. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kezdetektől fogva hason.


A dokinéni tegnap megszélcsövezte,de se puki se kaki:(:(

2012. dec. 28. 13:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran eteted, és mennyi időnként váltasz mellet? Ha gyakran eszik (2-3 óránál sűrűbben), és mindig mellet váltasz és/vagy mindig kiszívod a maradékot, akkor mindig csak az elülső, hígabb, laktózban gazdag tejet tudja kiszívni, a hátulsó laktózban szegény, de táplálóbb tejet nem. A sok laktózt viszont nehéz megemészteni, szélgörcsöt okoz, ami hasfájáshoz és szélszoruláshoz vezet!
2012. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kíváncsicska ***** válasza:
Laevolac szirup.Én is azt adtam.Ekkora babának max 5 mili szerintem elég, de kezdd kevesebbel és úgy emeld az adagot
2012. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kipróbálnám, amit a gyerekorvos mondott. Ártani nem ártasz vele, és szerintem még be is igazolódhat, hogy jó tanács volt...
2012. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
meleg szőlőmag párna a pocijára! Nekünk bevállt
2012. dec. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!