Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos körüli babátok azt...

9 hónapos körüli babátok azt eszi amit te főzöl magatoknak és ha igen milyen ételek azok például?

Figyelt kérdés
Az én babám bőre ekcémás ugyhogy a tejes dolgokbol nem kaphat sajnos. És kifogytam az ötletekböl , kiváncsi lennék, hogy ti miket adtok már babátoknak. Köszi előre is.

2012. dec. 28. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Még leginkább üveges bébiételt kap ebédre, de adtam már húslevest is májjal, vagy főtt krumpli, répa, csirkemell, ilyesmik. Sajtos tészta. Vacsira felvágottat kap, sajttal kiflivel, uzsira joghurt. Tízórai banán, babapiskóta. Abból amit én fzök magunknak még nem kap, mert abba azért teszek egy kis fűszert, Ő még ráér ezzel.
2012. dec. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Én is inkáb még külön főzök neki és nálunk is a huslevesböl kivett zöldség a sláger.

A kenyeret már eszi a te babád? Az én babámnak igaz van 5 foga de kiszedi a szájábol. Nem akarja enni.

2012. dec. 28. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Külön főzök neki.
2012. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az uvegeset mar meg sem eszi es amit kifejezetten nekikeszitek es lepuresitek az is megy a kutya taljaba. Ez kb 1 hete megy igy, addig vigan ette a bebei eteleket. Azota azt kap amit mi eszunk, csak aprobra kockazom neki. Tudom hogy nem ez az idealis, de ha az akarom hogy egyen valamit akkor ez kell tennem. Ma peldaul spenotot evett fott krumplival es tojassargajaval. Tegnap nalunk is sajtos tejfolos teszta volt a gyerekeknek. (mi felnottek meg mindig a karacsonyi maradekot esszuk) tegnap elott rizses husit ettek a gyerekek. A kissebbik 9 honapos mult a nagy februarban lesz 3 eves. A nagyobbik fiamnak nagyon sokaig puresiteni kellett mindent. Nagyon sokaig ertsd 2 evesen meg puresitettem neki mindent ha azt akartam hogy egyen valamit.
2012. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hát , igen, ha azt akarjuk,hogy egyenek a kedvükben kell járnunk. Sajnos a sajtos, tejfölös tészta szóba nem jöhet nálunk még egy ideig.

És a rízzsel is hadilábon áll a fiam, azt valahogy nem akarja enni. ha megérzi, hogy teszek a főzelékébe már köpi is ki. De lehet holnap megint megpróbálom már egy ideje nem adtam neki.

2012. dec. 28. 21:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! 9 hónapos múlt a lányom. Tíz óraira sonkát kap sajttal kiflivel vagy zsemlével.Libazsírral vagy teavajjal kenem meg neki. Ebéd nagyon változatos szerencsére jó evő, szépen eszi a darabosat. Még külön főzök neki, mert sok mindent nem evett még és a fűszereink se neki valóak.Szoktam neki csinálni bolognai spagettit, túrós tésztát,krumplis tésztát, sült csirkehúst, fokhagymás húst sült krumplival vagy petrezselymes krumplival,halat párolt zöldségekkel vagy rizzsel. Sok mindent mikor mi jut az eszembe.Uzsi joghurt tejtermékek..
2012. dec. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában azt eszi, amit mi, persze fűszerek nélkül. Pl. ha húslevest főzök, felteszem főni a zöldségeket meg a húst, ha kész, kiszedem, pürésítem neki, a levest pedig utólag befűszerezem. Ha rakott krumplit csinálok, akkor a krumplit töröm neki össze, és keverek hozzá egy kis anyatejet és csirkemellet. A csirkemell jégkockatartóban előre le van fagyasztva megfőzve, turmixolva. Persze ha pörköltet főzök, abból nem kap, akkor neki külön főzök, vagy bébiételt kap. Mellesleg nagyon válogatós és keveset eszik.

9 hónapos kislány anyukája

2012. dec. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is. Ma mi is megpróbáltuk a kenyeret párizsivel vajjal. Egy pár kocka elfogyott , kezdi szépen rágni de ha egy pillanatra el fordulok ki szedi a szájábol. Reggelire tejpépet szoktam adni neki. Majd csak belejön ő is a darabosabba is.

Mint ahogy írtam nálunk a tejes dolgok kilőve , ugyhogy joghurtot sem kaphat még egy jó ideig.

2012. dec. 29. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!