Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás elkezdése után...

Hozzátáplálás elkezdése után mennyivel evett meg a babátok egy egész adagot, amivel már ki lehetett váltani egy étkezést?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 5 hónapos lesz. 3 hete kezdtük el a hozzátáplálást. Kapott eddig almalét, almapépet és répapürét. Úgy látom ízlik neki, szívesen megeszi. Egyszerre azonban csak 20-25 gr-ot bír ezekből megenni. Mikor várható, hogy egy egész étkezésnyi mennyiséget meg fog enni? Egyébként az mennyi lenne?

Nem vagyok türelmetlen, csak az a baj, hogy az én lányom nem egy nagy evő, a súlya is éppenhogy megvan és emiatt a 20-25 gr alma, vagy répa miatt is kihagy egy teljes tápszeres étkezést.


2012. dec. 29. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hét alatt kiváltottunk egy étkezést, de ez nálunk egy üvegnyi bébikajának megfelelő mennyiséget jelent.
2012. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nálunk is 2-3 hét volt mire megevett egy egész üveges étel mennyiséget.

Mondjuk én úgy csináltam, hogy feleztem és tápszerrel kezdtem azzal picit eltelítődött utána megkapott mást.

2012. dec. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ajánlott hozzá táplálás így szól.


5 hét alatt kiváltani egy étkezést majd 4 hétig csak az az étkezést adni majd ezek után a következöt elkezdeni.


én betartottam. így szép lassan emelve az adgot most egy fél üveg és egy üveg között megeszik. ha lányodnak ez a mennyiség akkor ez a mennyiség, ezen nem tudsz többet tenni.

amúgy elsö lányom utálta és mai napig utálja a gyümölcsöket. nagyon savasak. én ezért is inkább zöldséggel kezdtem, és abból tud rendes mennyiséget enni a második is. Amúgy nagyobbikom most is megeszik minden zöldséget de gyümölcböl nem nagyon. de délben nem kérdés hogy párolt zöldség szinte mindig van.

2012. dec. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 hónap alatt sem sikerült. Igaz a fiam igény szerinti szoptatott csecsemő. De fogyás miatt kellett nála elkezdeni, nem azért mert én úgy akartam. A tápszert nem eszi, főtt ételbe keverem neki, viszont alig eszik két három kanállal. A többi még mindig anyatej.
2012. dec. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb. 3 hét, de az elején 40 gramm után nem evett már tápszert, aztán talán hozzászokott az új formátumhoz. Kb. 110 gramm gyümi váltott ki nálunk egy tízórait, az ebéd még folyamatban, most 120 gramm főzelék után még lemegy neki 120 ml tápszer.
2012. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most egész jól haladunk. Ma megevett a lányom 40 gr sütőtök pürét és utána még 130 mili tápszert.

Szerintem most az almát hanyagolni fogom és a krumpli lesz a következő (répával, tökkel).

2012. dec. 31. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!