Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Ha az 5 hós...

Hozzátáplálás. Ha az 5 hós babám, megkóstolt már szinte minden bébiételt, mikortól kaphat egy egész üveggel? És mikortól ehet napi 2 vagy több alkalommal bébiételt?

Figyelt kérdés

Eddig csak fél üveggel mertem neki adni, de látom rajta, hogy megenné az üveggel is. Ha meg is eszi utánna adjak még neki tápszert?

És ha estére kap 1 üveg bébilove-os "jóéjt" bébipapit, olyan kekszeset, akkor már nem kell neki adnom tápszert? Azért rúgózom ezen a tápszer dolgon, mert nekem a doki a lelkemre kötötte, hogy a tápszert adjam a kicsinek, mert fontos vitaminok vannak benne. Csak nem tudom, hogy napi mennyi tápszeres kaja maradhat ki.

Remélem érthető a kérdés...:)


2011. nov. 13. 10:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Úgy alakítsd az étkezéseit, hogy napi szinten meglegyen a tejalapú táplálék.

Ebben a korban még a napi 2 adag tápszer eléggé javallt.Ha ebéd vagy vacsi után elfogadja akkor nyugodtan adhatod neki, legalább később lesz éhes.

Az én lányom 7 hónaposan már csak napi egyszer ette meg a tápszert.Reggelire kapja a mai napig és csak 160-180 ml-t.Ezért én este tejpépet adok neki kb 180 ml-t és majdnem minden étkezés után kap babajoghurtot vagy babapudingot, de eszik már rendes joghurtot és kefírt is.A lényeg, hogy a napi fél liter tejalapú táplálék meglegyen.Mi csak négyszer eszünk egy nap úgyhogy nem könnyű :)

És igen, a vitaminok miatt is érdemes lenne a tápszer.Egy idő után majd beáll az adagja.

10,5 hós kiscsaj anyuja

2011. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ. Ő 3 óránként kér enni, így napi 6 alkalommal kajál, délelőtt kap egy fél üveg akármit, pl. répát, vagy tökösalmát, aztán 90 vagy 120 tápszert, és a délutáni 3 vagy 6 órai kajcsinál kap egy kis tejpépet, olyan 80 grammnyit, és ugyanennyi tápszert. A maradék kajálás az csak kizárólag tápszer. Na ma eljött az a nap, amikor bevágott 1 egész üveg tököt, és nem kért rá tápszert. ( el is aludt rögtön) És én megijedtem, hogy akkor most ezt így jól csinálom vagy nem...

Akkor oda fogok figyelni arra, hogy napi 2 alkalommal kapjon tápszert, bár ez nálunk még elég távolinak tűnik, hogy ennyi étkezést kiváltsunk.

2011. nov. 13. 11:39
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

ne haragudj, hogy ezt mondom de ez az egész ahogy csinálod nagyon rossz! doki nem mondta el hogy kell kóstoltatni, hozzátáplálni, kiváltani étkezést?

mert ahogy most csinálod arra jó, hogy a gyomrát, beleit megterheld, esetleg egy túlérzékenység alakuljon ki!


először is kóstoltatni nem igen bébiétellel szoktunk mert egy ízt kóstoltatunk és a bébiételek általában főzelékek.

most kb. 6 íznél kéne tartanotok, alma, barack, krumpli, répa, sütőtök, meggy esetleg cékla. nem is értem hogy lehet, hogy minden bébiételen túl vagytok?

ugye 4 napig kóstoltatsz. mert első nap 2 kiskanállal, második nap 4 kiskanállal, 3. nap 8 kiskanállal, 4. nap annyit amennyit megeszik.

a következő ízt pedig az előzőhöz lehet keverni vagy kiegészíteni vele a 4. napig és aztán a 3. íznél lehet elkezdeni keverni.

minden új íz 4 nap, fontos a fokozatosság különben nagy bajt csinálhatsz. akár 1 hét alatt ki lehet váltani egy étkezést, 5 hónaposan maximum 2 étkezést válthatsz ki, de neki még az is lehet sok lesz.

2011. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Én egyáltalán nem így csináltam...sőt:(

Nem, nem mondta a doki, hogy ennek vannak szabályai.

Elmondom, hogyan csináltam. Megkóstolta az almát egyik nap, másik nap már evett egy kisebb adagot, aztán a barackot kostólta meg, evett egy kis adagot, aztán a tököt, és végül a répát. Ezeken vagyunk túl. Tehát nem minden bébiételből evett ami van a földkerekségen:-) Aztán amikor láttam, hogy ízlik neki kicsit többet adtam, max fél üvegnyi bébiételt evett meg, máig. Ma kapott 1 egész üveg sütőtököt.

Te nagyon jól vázoltad nekem, hogyan is KELLETT volna ezt csinálni...sajnos senki nem mondta el, akártkit kérdeztem annyit mondtak, hogy egyik nap adjak kiskanálnyit, ha nem látom, hogy allergiás akkor adhatok másnap a mennyit megeszik. Ha tudnád, hogy az anyósom ide jött megkérdezte mit eszik a gyerek, mondtam neki, hogy már eszik almát, fogta lereszelt egy vagon almát, felvizezte betette a cumisüvegbe, és lenyomta a gyerek torkán, azzal a jelszóval, hogy ő is így csinálta,és aki mást mond az mind hülye.

Persze én nem utánoztam. Én kanalaztam a gyerekkel, de tényleg csak úgy, hogy kóstolát egyik nap, aztán már ette is. Remélem nem rontottam el nagyon, vissza csinálni már nem tudom.

2011. nov. 13. 13:53
 5/16 anonim ***** válasza:

bocs akkor ezt a minden félét félreértettem :)

azért az allergizáló ízeknél nagyon figyelj! enyém allergiás, 2 kiskanál teljesen kiütötte :/

azért szomorú, hogy mondjuk a védőnő nem veszi a fáradtságot hisz ez lenne a kötelessége :(


mindegy, lényeg, hogy az ízek bevezetésében lassíts, a kiváltásban meg legyél bátrabb, nyugodtan 1-1,5 üveg mehet a már kóstolt ízből :)

2011. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Félreérthetően írtam, azért értetted félre:-)

Védőnő...ugyan. Annyit mondott, hogy most már jöhetne igazán a csirke és pulykahús. Én meg csak kapkodom a fejem.

Megírnád nekem, hogy mi az ami allergizálhat? Aprómagvasokat tudom, de van még más is?

2011. nov. 13. 14:21
 7/16 anonim ***** válasza:

Anyósodat ne engedd a baba közelébe etetéskor. (Az almát legalább üvegreszelőn reszelte le?)

Szerintem elég lenne egy (délelőtti vagy kora délutáni) étkezést kiváltanod egyelőre, akár 6-7 hónapos koráig. A továbbiakban lassíts az új gyümölcsök, zöldségek bevezetésével, ráérsz, nem kell sietni semmivel. A bébiételekkel vigyázz, a legtöbb nálunk szorulást okozott a bennük lévő rizspép miatt. A húsokkal várj 7 hónapos koráig, szerintem, addig elég lenne a zöldség, gyümölcs, és bevezetheted 6 hósan a glutént. Ja, bocsi, azt már bevezetted a kekszes tejpéppel... Keress egy hozzátáplálási táblázatot, aztán azt kövesd, és ne engedd a védőnőt vagy az anyóst beleszólni.

Este én még nem adnék neki bébiételt, kivéve, ha sokszor felébred enni, de akkor is inkább sima (nem ízesített), korának megfelelő tejpépet.

2011. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bocsi, rizspép helyett rizslisztet akartam írni. (előző)
2011. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi!!:-)

És honnan tudok olyan táblázatot beszerezni?

Éjjel nem ébred fel, nem éhes...vizsont kaptunk egy csomó ilyen vacsit, arra gondoltam, hogy odaadom neki, de így nem:-)

2011. nov. 13. 14:53
 10/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem fog tetszeni amit irok. A kislányommal nem lehet kostoltatni,mert szò szerint remeg érte,és annyira sír ha elveszem,hogy alig vesz levegőt. Mindenből első alkalommal egy egész adagot megevett. Azt mondta doki nem gond,mert ha allergiás akkor Màr a második kanàl utàn kiüti. 5,5 hónapos. Reggel 200 tápszer. Tízórai egy egész adag gyümi üveges,vagy egész banán,most Màr egy fél keksz bele. Ebéd fözelék,általában 220 milli. Uzsonna tejpép 200 vízből. Este tápszer. Azért kellett elkezdeni mert nem hizott. Rengetet eszik és most is csak 6500 gr. Egyedül az alma üti ki :( azt kerüljük.
2011. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!