Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek indulásként...

Újszülöttnek indulásként elég, ha pelenka külsőt használnék prefolddal?

Figyelt kérdés
Indulásként gondoltam, vennék 6-8 külsőt és prefoldokat. Ez így elég lenne kb 2 hónapos koráig? Úgy értem, ilyen kicsik még nem pisilnek túl sokat egyszerre, és talán ez is bírná a strapát az elején. Aztán bőviteném a készletet.
2012. dec. 30. 16:48
 1/7 LadyLoss ***** válasza:

Bőven elég! Aztán majd kitapasztalod milyen alkatú, mennyit pisilő a babád, és aszerint válogatsz.


[link]

2012. dec. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
25%

sajnos tévedsz, egy újszülött igencsak sokat pisil, egészen pontosan sokszor pisil naponta, keveset

mivel sokat iszik (tej vagy tápszer) 2-3 óránként, sok a pisi is, a kakikról nem is beszélve, az is majdnem minden peluscserénél van, így 6-8 kevés, ennyi 1 napra jó max, és másnapra semmid nincs

2-3 hónap után lesz kevesebbszer széklet, ami más sűrűbb


mi úgy csináltuk, hogy vettünk több márkából is mosható pelust, és kipróbáltuk, melyik milyen

a zsebes jött be, ebben elválasztódik a babától a vizelet, mert valamivel műszálasabb a belseje, és nem tartja úgy a nevdességet, csak átereszti, a zsebekben meg a frottír vagy bambuszbetét meg felszívja

van kétrészes is, ez hasonlít ahhoz amit te is szeretnél, de nekem őszintén szólva azért nem tetszik, mert a pisi az egész belsőbe szívódik fel, és bár sok fér bele, abban ül a gyerek, teljesen körbevéve pisivel


szóval próbának jó amit szeretnél, de 2-es papír pelust próbálj meg inkább olcsón szerezni, nekünk is sikerült 20ft/db áron, és az az elején bőven jó, mert rengeteg a híg széklet, amúgy is fáradt leszel,ezzel meg időt spórolsz

a későbbiekben meg jöhet a mosható, vagy amit választasz, de legalább 20db kell minimum, még lehet így is naponta kell mosnod őket + a száradásiidő miatt is

2012. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És hol sikerült ilyen olcsón papírpelust venni?
2012. dec. 30. 18:11
 4/7 anonim válasza:

az olcsó pelust úgy hozza egy ismerős, nem boltból van

utána kell érdeklődni, talán van aki hirdeti is a neten

ezek ilyen csomagolás nélküliek, nem csilivili zacsiban van, hanem egy sima zacskóban kapjuk amennyit épp kérünk, mert a db szám sincs megkötve

ha debreceni vagy, vagy a környéken laksz akkor szívesen megadom a számát privátban

2012. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, elég. Még talán 6-8 külső sok is, akár kettővel is el lehet boldogulni. Én a külsőket esténként kézzel szoktam átmosni, reggelre száraz.

Prefoldból pedig min. 20 darabot javaslok, de abból is annál jobb minél több.

2013. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Még pár dolog hozzáfűzésként:

prefold belsejébe is lehet szárazontartó betétet tenni ugyanolyan anyagból, mint a zsebesek belseje és akkor a nedves érzet kérdés is megoldva.


Eszembe jutott, hogy ha ún. "nem kitörölhető belsejű" külsőre gondoltál akkor persze több fog kelleni belőle, hiszen akkor minden alkalommal cseréled a külsőt is.

2013. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, igazán hasznosak.
2013. jan. 2. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!