Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második babámmal vagyok 7...

A második babámmal vagyok 7 hetes terhes. A kisfiamat pedig rajongásig imádom! Mi lesz, ha jön a másik pici, fogom tudni ennyire szeretni?

Figyelt kérdés
19hónapos és eddig minden rezdülésére tudtam reagálni,csak övé volt minden figyelmem. Mi lesz ha jön a másik pici? Akkor majd ővé kell,hogy legyen a nagyobb figyelem! Nem fogja ezt a szörnyen anyás csöppségem megszenvedni?
2008. máj. 30. 06:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyes vagy, nem fogja. Csak érezze azt, amit eddig is érzett: hogy nagyon szereted. Ne félj, jól fogod csinálni. Hallgass a szívedre, akkor minden jól fog menni. Nagyon sok boldogságot a két picihez!
2008. máj. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Minden bizonnyal nehezen fogja megérteni, hiszen eddig csak ő volt. Nem tudom neked van-e testvéred, nekem van, és bátran állíthatom, hogy nem emlékszem rá, hogy féltékenység lett volna annak idején köztünk. A tesóm szeretett, nagyokat tudtunk játszani és most is számíthatunk egymásra. Biztos meg tudod majd oldani, hogy a kisfiad megértse, ugyanúgy szereted, mint eddig, csak most már egy másik baba is van, akit szeretsz. Ne aggódj rajta, mert a fiad is megérzi, annál nehezebb lesz:-)
2008. máj. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én úgy látom körülöttem, hogy azoknak nem viselte nagyon meg a nagyobb babát a kistesó érkezése, aki bevonja a pici gondozásába a tesót. Persze rá még nem bízhatod, de amikor a babával foglalkozol akkor is elmondhatod, magyarázhatod neki a dolgokat. Így részese mindennnek, és nem kirekesztett. Sok sikert és boldogságot!

2008. máj. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van tesóm, kettő is ráadásul ők ikrek. de nálunk én voltam a nagy 2éves amikor megszülettek. Anyu azt mondta én nem voltam féltékeny, sőt vigyáztam a kicsikre! később is "jól jöttek" nem emlékszem, hogy sokat unatkoztunk volna gyerekként..
2008. máj. 30. 07:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ismerősömnek az első két hónap nagyon kemény volt.3 éves kislány mellé jött az kistesó.Aztán mikor már a kicsi tudott tudatosan mosolyogni,gögicsélni egy csapásra megváltozott minden,és elmúlt minden baj mintha nem is lett volna.
2008. máj. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vond be a nagyobbat a pici gondozásába játékosan és akkor talán azt hiszi, hogy ketten játszotok. Aztán ahogyan múlik az idő a kicsi is egyre jobban nyitott lesz akkor már nem hiszem, hogy gond lesz.

Sok sikert!

2008. máj. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! A fiam és a lányom között 19 hónap a korkülönbség, amikor a kórházba a fiam bejött Apával, akkor ő nem akart megismerni, ez nagyon fájt és így utólag nem volt igazán jó ötlet őt behozni. Otthon aztán egy hét múlva már nem is volt semmi baj sem, mintha rájött volna, hogy így is mennek a dolgog, hasonlóan, mint eddig. Amikor a kislányomat szoptattam, akkor a fiamnak mesét, verset olvastam. A pici eleinte úgyis sokat alszik és lesz ídőd a nagyobbal foglalkozni. Aztán amikor már nő a pici is, addigra már megszokja az új helyzetet a nagyobb is. Nekem egyátalán nem volt segítségem és mégsem "diliztem" be és szépen elvoltam mind a két gyerköccel.

Ma már a fiam 5 éves, a lányom elmúlt 3 és 15 hetes terhes vagyok és szülés után most sem lesz segítségem.

Szerintem a kicsi korkülönbség szerencsésebb, mert a gyerekek jobban elfogadják az új helyzetet. Bár azt hallottam, hogy így 3-5 éves kor körül, ha kistesó érkezik, akkor ők kicsit nehezebben veszik, bár ennyi ídősen a gyerekek imádják a náluk kissebbeket!

A legjobbakat! Ne aggódj, minden rendben lesz!!!

2008. máj. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!