Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány mililitert kell ennie...

Hány mililitert kell ennie egy 5 hetes babának?

Figyelt kérdés
Lefejem a tejemet hogy megnézzem mennyi van és hogy elég e a picinek.Mennyit kell ennie?Köszi
2012. dec. 30. 19:38
 1/8 A kérdező kommentje:
Az anyatej érdekelne mert szoptatok.De leírhatnátok a tápszert is végszükség esetére. Egy evésre hány milit,és hogy utánna mennyi idővel jöjjön a következő etetés? Köszönöm!!!
2012. dec. 30. 19:41
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Hülyét kapok ezektől!

Miért fejed le? Ha nagyon kíváncsi vagy, ott a mérleg, ráteszed előtte és kaja után.

Másik: miért fontos, h mennyit eszik?! Nem mindegy, ha nem éhes 2-3óráig?

Ne várd tőle, h mindig ugyanannyit egyen. Egyszer többet fog, egyszer kevesebbet. Ha kevés volt, akkor sírni fog rövid időn belül. Ha nem, kibírja min. 2órát.ú

2012. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Testsúly kilógrammonként 150ml-t kell kb megennie!

Babám tegnap volt egy hónapos, 3760g neki kb 70-80ml-t kell megenni egy nap alatt(7szer eszik kb)azt mondta a doki bácsi!

2012. dec. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tegnap volt hasonló kérdés, válaszoltam is rá, aztán jó le lettem pontozva. Én is úgy tudom, mint ahogy az előttem szóló. De egy anyuka szerint az a tápszeres babákra vonatkozik... (Én meg még ezt nem hallottam.)
2012. dec. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van.Egyébként nem minden gyerek egyforma van amelyiknek többre van amelyiknek kevesebbre van szüksége és van amelyik még éjszaka is eszik amíg igényli,az enyémek igényelték .Ha nem elég a tej vagy már nincs elég tápértéke vagy is kezd átlátszó szinű lenni akkor sírással jelzi hogy bizony még éhes a pocija.Ilyenkor lehet a védőnőnek és a gyerekorvosnak szólni amúgy is receptre írja a tápszert.
2012. dec. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Persze, nem az a lényeg, hogy mennyit eszik, hanem hogy jól lakjon, de ettől függetlenül egy kezdő anyukának igen is fontos kérdés ez amit a kérdező felvetett!


2. válaszoló

2012. dec. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló:

Első babám nekem is, 4hós múlt...

2012. dec. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyit tudsz lefejni, könnyen lehet, hogy köszönő viszonyban sincs azzal, amennyit a baba ki tud szívni. A baba ha egészséges, a leghatékonyabba mell- ürítő, ez részben a hormonok miatt is van. A saját kezedre, a fejőre nem indulnak meg azok a hormonreakciók, amik a babád szoptatásakor, ergo lehet, hogy 10 milit tudsz lefejni, de a babád 80- 90et is tudna szipizni... Ne egy etetést mérj, főleg ha van tejed, hanem ha mindenáron mérni szeretnél, akkor 2- 3 naponta, hetente egyszer.

A másik pedig, hogy ha a baba épp "csak" inni akar, netán komfortszopizni, akkor nem fog 150 milit szopizni....hiszen nem éhes, csak szomjas. De két óra múlva szépen megeszi az adagját... ha minden cicire kerülést méregetsz(egészséges babánál=nem kis súlyú, koraszülöt...), akkor könnyen kétségbe eshetesz egy- egy kisebb szám után, ami aztán végképp könnyen "Betesz" a tejnek(a stressz a leghatékonyabb tejcsökkentő módszer...).

"Fejéssel megállapítható, hogy az anyának mennyi teje van


Nem igaz!

Egy jól szopó csecsemő sokkal hatékonyabb a mell kiürítésében, mint a fejés. Sokan nem tudják kézzel kiváltani a tejleadó reflexet, emiatt a megtermelt tej nem tud kiürülni a mellből. A lefejt tej mennyisége egyetlen dologról ad felvilágosítást: arról, hogy az anya mennyit tud fejni."innen: [link]

"Próbaszoptatással megállapítható, hogy a baba eleget eszik-e


Nem igaz!

Amint azt az előző részben bővebben kifejtettük, a szopott mennyiségek mérésének nem sok értelme van. Amellet, hogy a szopott mennyiséget a baba aktuális étvágya befolyásolja, a próbaszoptatás alkalmával az édesanya minden bizonnyal feszült, ideges, érzi, hogy most “teljesítenie kell”. Ilyen körülmények között szinte biztosan gátlódik a tejleadó reflex, ezért hiába termeli meg az emlő a tejet, a csecsemő nem jut hozzá. A baba biztosan kevesebbet fog szopni, mint az otthoni nyugodt körülmények között. Próbaszoptatással megállapítani, hogy elegendő-e a tejmennyiség, és az eredmény alapján tápszerpótlást javasolni alapvető hiba!

A tápszerpótlás megkezdése önmagában is elegendő ahhoz, hogy csökkentse a tejmennyiséget, míg egyszer csak az édesanya azt veszi észre, hogy csecsemője egyre kevesebbet szopik, és egyre több tápszert kap.

Ha felmerül a lehetősége, hogy a baba nem eszik eleget, először is alapos kikérdezéssel, legalább egy szoptatás megfigyelésével és egyéb vizsgálatok elvégzésével meg kell állapítani, hogy vajon mi lehet az elégtelen súlygyarapodás oka. Ezután a következő feladat az okok megszüntetése és a tejmennyiség növelése - amennyiben szükséges."innen: [link]

2012. dec. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!