Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen savanyított tej tartalm...

Milyen savanyított tej tartalmú ételeket adjak először 7 hónapos babámnak? Nem bébiételt szeretnék adni neki, hanem joghurtot vagy ilyesmit. Lehet?

Figyelt kérdés
Egyébként még szopik is.
2012. dec. 31. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónaposan kapott először natúr joghurtot gyümölccsel, aztán később sajtot (trappista), túrót kapott.

7 hó körül szerintem még ráérsz vele egy kicsit.

2012. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.De akkor te milyet adtál neki?

Danone?......

2012. dec. 31. 13:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Kefír!
2012. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, Danonet is kapott, meg pl. Pennyben lehet kapni Sissy natúr joghurtot, ami tök krémes és finom, ezt szerette a legjobban. De bármelyik lehet jó, ami nem túl savanyú.

első

2012. dec. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 7,5 hónapos korában adtam Neki gyümölcshöz natúr joghurtot (Danone Magyarház).
2012. dec. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nem értem a bébi ételes dolgot. Én baba-joghurtot és baba túrókrémet (pl amibe plusz gyümölcs is van ilyen duett mint a felnőttél, csak baba kiadás)ezeket adtam neki. A valódi túl savanykás neki a mai napig nem szereti. 15 hósom. Már válogatós tehát igyekszek én inkább az ő izléséhez igazodni ami folyton változik is. Már kapott pl igazi joghurtot is. Azt hiszem talán Aldi-ban vette anyukám, nem tudom valami mogyorókrémes volt és nem igazán joghurt hanem desszert puding féle, de krémes mint a joghurt. Gyerekeknek való és 6 pici rekeszes kiszerelés. na ezt eszi rendesen! de valóban isteni finom. De legtöbbször humana vagy hipp babydesszertet veszek neki ami ilyen tejes. Ezt a müllerben szoktam vagy sokszor brendonban akciós és akkor betankolok. A kecskemétit csak kb 10 hónapos koráig kapta. Valahogy annak furcsább az íze . Mindent előre megkóstolok ami új, hogy olyan ételeket adhassak neki ami hasonló a felnőttekéhez és nem trutyi.:D Főtt ételben már nagyon rég nem kap üvegeset! néha a müllerben kapható hippes főtt kaját kapja, ha valahová utazunk de az tök olyan mint egy igazi spagetti:) Van egy ismerősöm aki viszont a 3 éves fiának még mindig pürét ad:S Szóval azért messze nem így megy nálunk a dolog csak az édességeknél. Már kap azért túrórudit is. Örülnék, ha enné a joghurtokat a probiotikumok miatt így ezért inkább üveges bébiben kapja, hogy bárhogy is csak megegye. Sajnos a gyümölcsöket sem eszi első perctől fogva csak néhány bébi ételt és abból is tényleg kevés fajtát. Azt is babatesszertként kapja, hogy megegye. Bezzeg a zöldségeket egy mp alatt betúrja:) Meg a savanyúságot :S Szörnyű:D tehát hiába szerettem volna én úgy ahogyan én elképzeltem a gyerek azt eszik amit akar. A joghurtot első perctől ki is húzta a listájáról. mindenféle danonino, activia... mindent kipróbáltunk minden ízben és nem megy. A danon túrókrémet néha megszi néha nem, ezért abból is a mangós-barackos hippet esszük leggyakrabban.Persze változik az izlése. a pépekről is egyik napról a másikra tért át tőlem abszolút függetlenül. Így nem tehetek mást mint kínálgatom a joghurtot is egyszer hátha...

Tehát ha nem eszi meg akkor van baba kiadásban is. talán még 7 hónaposan jobb is neki még ez a fajta. A humana és a nestlé-nek van olyan kiadása is ami nem üveges mint a bébiétel hanem teljesen mint a joghurt olyan. Én 1 éves koráig azért nem is nagyon akartam olyan bolti ételt venni ami nem kimondottan babáknak ajánlott. Tudod én az ,,őrült" anyukák közé tartozok akik 1 éves koráig bébiételt adtak aztán fokozatosan fűszer nélkül főznek a babának só és cukor mentesen amennyire lehet. És tervezem is 3 éves koráig biztosan. Illetve ha bár vizet nem iszik szerencsére a gyümölcsök levét igen így vettem gyümölcscentrifugát és azzal készítek neki innivalót. Próbálok odafigyelni tényleg arra mit eszik és magunknak is. Pl én joghurt nélkül nem is bírnék létezni. Erre a lányom meg a fejemhez vágja a dobozát:D

2013. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Adtam neki danone natúr joghurtot,és ízlett neki!

Nem raktam bele semmit.

2013. jan. 7. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!