Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt a babának, ha gyakran...

Árt a babának, ha gyakran elmászkálunk vele?

Figyelt kérdés

3 hós a babám, és az első 1,5 hónapban szinte ki sem mozdultunk, azóta viszont folyton megyünk valahova. Napriendje csak annyiban van, hogy este 9-11 között megy aludni, és nappal nagyjából 3 óránként eszik.Időnként ez elcsúszik,de azért nagyjából tartjuk.

Látványosan szereti a társaságot, szereti ha sokan vannak körülötte és mindig beszél hozzá valaki.

Akkor ez így rendben van ugye?


2009. aug. 26. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártasz vele, sőt, a baba már most megszokja, hogy pörgés van. Persze a napirendet úgy ahogy érdemes tartani, hogy tudja, hogy mi következik (meg te is), de azért csúszik az. Nekünk nyaralás alatt csúszott el rendesen, de aztán itthon beállt újra. Jó csatangolást a továbbiakban is :)
2009. aug. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én babám még csak 2 hónapos, de mi a születésétől kezdve mindig visszük magunkkal, kb. 2 hét volt az amikor nem mozdultunk ki vele.

Imád nézelődni, és utálja a kiságyat. Foglalkozni kell vele, mert ha nem figyelünk rá figyelmeztet minket.

Nálunk a napirend annyi, hogy kb. 3 óránként eszik és 7 óra körül van a fürdetés. Aludni ritkán alszik, de az éjszakát általában végig alussza.


Nem tudom, hogy jót teszünk-e vele, de nem lehet üvegkalitkába zárni.

2009. aug. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem baj. ettől függetlenül ne lepődj meg rajta, ha a későbbiekben egyik napról a másikra nem fogja jól tűrni a sok embert maga körül. én is vittem a fiamat magammal mindenhova. imádta az embereket, mindenkire vigyorgott ész nélkül. aztán 11 hós kora körül egyszercsak abbamaradt. sokszor még a papához sem akart odamenni, csak anya anya. már nem vigyorog egyből, és nem mindenkire később sem. Szóval ilyen korszak is lesz valószínűleg.

nem gond, hogy viszed, azért valami alap napirendetek legyen. a lényeg benne, hogy legyen egy "biztos" pontja a napnak. mondjuk azt tartsd be, hogy mikor van a fürcsi este. nálunk ez megvan az elejétől. fél7- 7 között fürdés van, utána vacsora és még egy kis játék. legkésőbb 9 kor pedig ágyikó, akár álmos, akár nem:-) ha nem, akkor van egy kis "vita" a kérdésről, de mindig én győzök és ő elalszk szépen:-)

2009. aug. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!