Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet, illetve kell...

Mikortól lehet, illetve kell nevelni a babákat? A fiam 7 hónapos, mire vigyázzak? Miben tudnék neki segíteni, hogy jól fejlődjön mindenben?

Figyelt kérdés
Az "Anya, taníts engem" című könyv megvan és használjuk.
2013. jan. 1. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a válasz.
2013. jan. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Okosan nevelni tudni kell c. könyv:).

Nem konkrét ótmutatást kapsz, hanem megismered a gyerek működését, amit ha ismersz, könnyebben, "neveled". Illetve abban is segít, hogy tudd mikor mire érett, mi az, amit "elvárhatsz" tőle.

2013. jan. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt csakis ösztönból lehet JÓL csinálni. Hisz ha minden gyerekre lenne egy leírás, hogy mikor mit akkor nem is lenne egyéniség. Nagyon jó példa rá az én fiam és a szomszéd kisfia akik napra pontosan egyidősek, mégis ha könyv szerint "nevelnénk" őket akkor csődöt mondanánk, hisz nem egyszerre érnek a gyerekek. Míg a szomszéd fiút nagyon sokszor szigorúan kell fegyelmezni, mert szófogadatlan addig az én gyerekemre elég egyszer rászólnom.

Hallgass magadra, figyeld a gyermekedet, ismerd meg milyen jellem ő és rögtön tudni fogod mikor mit kell csinálnod. Az Anya taníts engem nekem is megvan, én belenéztem és rájöttem, hogy ez vmi vicc, józan paraszti észel könyv NÉLKÜL ugyanezeket csinálod ösztönből a gyerekeddel, ezeket tanítod, így játszol vele.

Okosan nevelni tudni kell-ből van néhány jó útmutatás, de ebből jól fejleszteni képtelenség.

2013. jan. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 4. 23:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!