Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babaruhák, tapasztal...

Újszülött babaruhák, tapasztalt anyukák, miből hány darabra van szükség kb a kórházból hazajövet?

Figyelt kérdés

Ami van (ruhák+ egyéb textília):

4db 56-os hosszú ujjú rugi

4db 56-os rövid ujjú rugi

4-5db 56-os hosszú ujjú body

3db 56-os rövid ujjú body

4db törölköző

2 db hálózsák

takaró, lepedők 2db

levegőztetőzsák (téli)

20db textil pelenka

pelus nincs még - milyet, melyik márkát érdemes venni?


köszönöm a segítséget... :)

37hkm


2013. jan. 1. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar kifogja nőni szóval nem érdemes bevásárolni neki sokat, de mindenből legyen egy pár darab. Pelenkából zudsz még Pamperst de akár Liberót is venni mert az 1-es méret aránylag megfizethető áron van ezekből a jó márkákból is. Ahogy nő és változik a méret egyre drágább lesz ;)
2013. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen... de mennyi az a pár darab? elég ez a fenti lista? vagy kevés?... :( Bizonyára kevés... de miből mennyit érdemes beszerezni?...
2013. jan. 2. 00:41
 3/5 anonim ***** válasza:

8 garnitúra ruhája van a babádnak, ami azt jelenti, az első 1-2-3 hónapban sokat a baleset, kifolyik a kaka, pisi,, bukik a baba, napi 3x kb. Öltöztetni kell!

Na most akkor hétfőn elmegy 3 ruha, kedden elmegy 3 ruha, kedden este mosod kell, mert szerdára már csk 2 garnitúra ruha marad, este fürdetés utàn mit adasz rá, mert ugye előző este kimostad őket, és 2 nap mire megszárad, kivasalod!

Na de van hogy napi 6-7 alkalommal kell átöltöztetni a babát, mert

Minden szopi után olyan hígat kakil hogy kifolyik, vagy ha nem, akkor bukik. Na akkor 1 nap alatt elfogy az összes ruha!


Használtan nézzél a neten kezdő ruha csomagot!

Ha csomagban veszed, 200 Ft darabja, és az újakat szépeket ráadom ha védőnőhöz mentek, orvoshoz, vagy látogatóba jönnek, a használt

Meg jó otthonra! De sokszor vettem csomagot a vaterán, és újszerűeket voltak, szebbek mint amit a boltban vettem!

2013. jan. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb ezek voltak, elég volt. Már elnézést de nagyon nagy bénaság kell ahhoz hogy egy nap 6-7szer öltöztessen az ember. Persze, van baleset nekünk is, volt már extrém esetben hogy egy nap kétszer, de 6-7szer??? Ráadásul olyan is van hogy nincs baleset, nem bukik és nem folyik ki a pelenkából sem semmi, akkor én visszaadom rá ugyanazt a ruhát fürdés után, hiszen nem koszos. Szerintem simán elég ennyi ruha, esetleg a hálózsák az amiből nem árthat több mert azt is ugyanúgy érheti baleset. Nekem 4 hálózsák van és az elég.


Eldobható pelenkát 1-es méretűt érdemes venni, a pampers is jó, a libero annyira nem vált be, a rossmann-dm saját márkások jók és annyira nem is drágák.

2013. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ó köszönöm a válaszokat :)


már kezdtem aggódni és keresni a lehetőségeket hogy honnan mit lehetne még begyűjteni....

2013. jan. 2. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!