Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen játékokat szeretnek a...

Milyen játékokat szeretnek a hét-nyolc hónapos babák?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy érzem unatkozik babóm, pedig szoktam neki és vele mindenfélét csinálni, de úgy tűnik öt perc múltán megunja. Úgy szeretném kielégíteni az igényét, bárcsak tudnám mire vágyik. Játszunk, énekelünk, mesélünk, bolondozunk, csavargunk, egyedül is szoktam hagyni kicsit,de nincs ötletem másra. Szereti az embereket, de sajna nyáron minden babaklub zárva van.Nem mehetünk minden nap vásárolni, meg hát az nem is olyan társas érintkezős.
2009. aug. 26. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
kicsim ebben a korban imádott tornyot döntögetni, könyvet nézegetni,mondókázni. és a legjobban a "nyúzást" szerette. tanítgattam integetni és tapsolni, meg a kis buksiját megmutatni. nagyon érdeklődött.
2009. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az üres flakonos dobozt,a tv távirányítóját,apa telefonját,az oroszlános hüttűmagnest amit ő szedhet le.mi 7 hósak vagyunk és már jó idje rá se néz a játékaira.néha odamászik hozzájuk,csipog,tekerget egy kicsit aztán már áll is fel,vagy összevissza mászkál a lakásba,keresve miket kaparinthat meg.de egyébként most a nyomkodós és hangokat adó játékok tetszenek neki.ha oda téved.most jó ideig nem is veszek neki semilyen játékot.
2009. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az enyém az újságtépést imádta igazán ebben a korban. meg a toronyösszeborítást. illetve a karikák szédobálását. tetszett neki a babaszinti is, igaz sokszor ráült, és kész:-) na meg a konyhai eszközök. a szekrény alsó polcát kiürítettem és betettem a műanyag dobozokat, tetőket, szűrőt, fakanalat, mindent, ami törhetetlen. azokat imádja azóta is kipakolni:)
2009. aug. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De mi még nem ülünk, csak picikét, menni meg aztán végképp nem tud. Unja már az újságot, az üres flakont, sőt a mobilt és a távirányítót is megunja öt perc után. Tanácstalan vagoyk. :(
2009. aug. 26. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Hagyd "egyedül" a játszószőnyege v. a szobában a földön,tegyél köré ezt-azt és ha akarja úgyis feltalálja magát.Amúgy nem jó,ha sok játék van körülötte,egy kevés legyen és 1-2 naponta változtasd,hogy új legyen neki.Egy gyerkőc jó,ha egyedül is el tud lenni,nem kell folyton foglalkozni vele.
2009. aug. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem tud még ülni, illetve járni. Sőt még mászni sem mászik, sajnos. Napközben szinte végig a földön van, ott forog, tekereg. Még mindig szeret a játszószőnyegével játszani, plüsállatokkal birkózni, zenélő dobozt dobálgatni. Délutánonként én is odafekszem mellé, s játszunk. Már két napja pl. azt gyakoroljuk, hogy kell egy kicsi dobozból kivenni a tárgyakat, illetve előtte a doboz ajtaját kinyitni. A tapsi-tapsi és a pápá nem igazán érdekli, de pl. szeret az asztalról lerámolni. Ölembe ültetem (persze szigorúan kitámasztva a derekát), az asztalra pakolom a játékait vagy ami épp a kezem ügyébe kerül, s azokat próbálja megkaparintani. Ha végképp nincs ötletem, de nem tudok melléülni, akkor előkapok egy zsömlét, s hagyom, hagy csócsálja a földön. Persze, ilyenkor is figyelek rá, sőt nem engedem, hogy a hátára feküdjön és úgy egyen. Szoktunk még labdázni, egymásnak gurítani, körbejárni a lakásban, s matatni a bútorokat (pl. a kulcsosszekrényt már ki tudja nyitni, pedig egy icipici kis gomb van csak rajta, illetve a villanyt kapcsolgatni). Szeret a nagyágyon hempergőzni, leporellókat "olvasni".

Ő is imádja az embereket. Mi postára járunk, ezért úgy intézem, hogy a csekkeket nem gyűjtöm össze, hanem ahányszor csak tehetjük, megyünk. Egy "nagypostára" járunk, ami mindig teli van barátkozós nénikkel, bácsikkal, így míg ránk nem kerül a sor, üldögélünk és bohóckodunk mindenkivel, aki vevő rá. Van hogy háromnegyed órát is ott töltünk, annyian vannak előttünk.

2009. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!