Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18hónapos a kislányommal hogy...

18hónapos a kislányommal hogy szeretessem meg a bilit?

Figyelt kérdés
Nyáron a nagy melegbe le-le vettem róla a pelust! Ő magától elkezdett legugolni az udvaron pisi és kaki közben! Most ott tartunk hogy fogja a nuniját ha wc-ni kell de a bilibe nem akar mindössze 2-szer sikerült csak úgy hogy ráültettem és csodák csodája nem pattant fel róla, nézzi szokta egy darabig hogy jönn-e aztán áll is fel és 30perc múlva bepisil /tudja tartani is/! Szaladni szokott a bilivel ha kell neki de egyszerűen leblokkol ha ráültettem! Tudom hogy még kicsi de már olyan ügyess lenne ha a bilibe merné csinálni! Kiváncsi vagyok más is járt-e így?
2009. aug. 26. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Tényleg kicsi még hozzá! hagyd,ha eljön az idő egyik napról a másikra sikerülni fog. amíg nincs azon az értelmi fokon,latinul is imádkozhatsz neki,akkor sem fog menni neki :)) Türelem bilizést teremt :DD
2009. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha még nincs, vegyél neki zenélő bilit. Valószínű élvezni fogja és megszereti a bilizést. Egy másik bilire ültess rá egy nagyobb plüss állatkát és bíztasd meg a kislányodat, hogy legyen ő az első, az ügyesebb.
2009. aug. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. aug. 26. 13:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Ő is azzal játszik hogy a babát a tanuló kutyát bilizteti! Lehet hogy megpróbálom ezt a kabalás bilizést /HÁTHA/!
2009. aug. 26. 13:28
 5/10 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van,a gyereknek erre is mint mindenre meg kell érnie.És ebben nagy eltérések lehetnek egyes gyerekek között.Egyébként próbáld inkább a wc-t,hátha az jobban bejön neki mint a bili.De ne erőltess semmit,elég ha látja Ti mire használjátok,és majd Ő is akarja.

A fiam másfél évesen teljesen szoba tiszta volt,nem erőltettem sosem,nem csináltam azt,hogy levettem a pelusát csak amikor akarta Ő maga.Így viszont nem kínlódtunk hónapokat,hanem amikor hajlandóságot mutatott maga,attól számítva 1 hónapon belül éjszakára is szoba tiszta volt,és nem volt soha véletlen bepisilés.A középső viszont 3 évesen hagyta el a pelust éjjelre(nappal sem sokkal előbb,már azt hittem sosem fog ez bekövetkezni),és még azután is voltak balesetek.A kicsim 1 éves múlt,nem érdekli még egyáltalán sem a wc sem a bili.

Nem kell erőltetni,a gyerek úgyis tudja mire valók ezek a dolgok,majd fogja is használni ha megérik rá.

2009. aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És teljessen egyetértek veled! Akkor várok!
2009. aug. 26. 13:31
 7/10 anonim ***** válasza:

'5 hónapos a lányom és 2 hónapja éjjel-nappal szobatiszta!

A zenélö bili hülyeség TE nem íjednál meg ha kakálsz és a WC eljátsza az örömodát

A gyerekeink nagyon okosak mindent értenek és tudnak!

A kislányod szeretne bilizni mert jobb mint a pelus de idegen érzés ahogy csurog meg valoszinű meglepödik a csurgás hangjátol!

Naponta többször ülted rá ne csak amikor pisilnie kell4

Ha már pisilésnál van azidő ültesd rá és tereld el a figyelmét arról hogy bilin ül!Ha csak 2-3 ms perccel ül tovább mint elötte ez jó DÍCSÉRD MEG MINDIG A bilit pedig együtt ürítsétek ki

Remélem segítettem

2009. aug. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a válaszod! Nagyon ügyess a kislányod és te is!!!! Igen segitettél a valászoddal!
2009. aug. 27. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Amit 06,44 írt az egyáltalán nem jó módszer már bocs.

Amikor egy gyerek még nem érett rá,teljesen felesleges ráültetni"pisiidőben",hogy hátha lesz produktum.Ha lesz is,az véletlen nem akaratlagos.Semmi értelme.

Nem késett el,nem kell mindenkinek másfél évesen szoba tisztának lennie.Ez is mint sok más felesleges és ostoba versengés a kismamák között,hogy jaj,az én gyerekem legalább egy kicsit legyen jobb mindenben mint másé.Ez butaság.Hidd el nincs különbség,hogy 1,5 évesen vagy 3 évesen lesz szoba tiszta.Csakis annyi,hogy tovább kell pelust venned.Nem értelmesebb az a gyerek aki korai,nem erről van itt szó.Nekem az a gyerekem aki maga és spontán szokott le nagyon gyorsan szoba tiszta lett,viszont a középső akit már sürgettem mert úgy gondoltam már rég itt az ideje,vele voltak utógondok,alvás idő alatti bepisilések néha.És azért,mert sürgettem annak ellenére,hogy Ő még nem volt elég érett rá.Nem értelmes nem volt,1 évesen kezdett beszélni,1,5 évesen perfekt magyar volt,tehát meg tudott mondani mindent,jól kommunikált.Csak egyszerűen a teste erre még akkor nem érett meg.Most a kicsit rá sem teszem a bilire,én úgy gondolom ez nem játék,sosem engedtem arra használni,mert bizony ismerek olyan anyukát,akinek a gyereke még evett is a bilin,állandóan rajt ült szegény gyerek annyira erőszakosan rá akarták szoktatni.Az időzítés azért butaság,mert akkor érett a gyerek,amikor maga szabályozza a pisit kakit,és nem úgy van tele a bili,hogy kifigyelem mikor szokott pisilni.Az a gyerek még nem érett erre.

Nyugi,nem késtetek el,ne erőltesd.Meglátod,Ő maga is bilibe ec-be akarja már,amikor itt lesz az ideje.

3 voltam.

2009. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. aug. 27. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!