Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szeretessem meg a...

Hogyan szeretessem meg a kislányommal a kiságyát? Velünk alszik éjjel és ahogy bele akarom tenni már ordit!

Figyelt kérdés
2010. jan. 4. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem a kiságyát utálja.

Hozzászoktattad, hogy veletek alszik és most már ő nem akar külön aludni.

2010. jan. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez van. Teljesen hozzászokott az 1 évesem, hogy velünk alszik. Kizárólag nappal alszik a kiságyában,éjjel velünk. Mondjuk úgy, hogy este elaltatom, átviszem a kiságyába, és amikor éjjel felébred, hajnal 2-3 fele, akkor hozzuk át. Ilyenkor már nem tudjuk visszaaltatni az ágyában.

Olvastam az Aludj jól gyermekem című őrületet, elvileg az 1 év feletti babákat is még be lehet szoktatni a kiságyukba. Nekünk ehhez nincs szívünk, inkább vele alszunk, bár minket nem zavar.

Ilyesmi a program:

berakod a gyereket az ágyba, választasz neki egy babát, amivel mostantól együtt alszik

beszélsz hozzá fél percet, hogy most már nagy vagy, egyedül kell aludnod, stb

kimész

gyerek sír

bemész 1 perc múlva kicsit beszélsz hozzá

kimész

gyerek sír

bemész 3 perc múlva beszélsz hozzá

kimész gyerek sír

bemész 5 perc múlva

és így tovább amíg a gyerek el nem alszik, ez lehet akár 2 óra is. A könyv szerint 1 hét alatt megtanul a gyerek aludni. Amit választasz neki babát, az lesz az ő alvótársa, és nem te meg a férjed. Azért mész be hozzá pár percenként, hogy lássa, hogy ott vagy neki és számíthat rád.


Mi nem bírnánk ezt végigcsinálni, de mint írtam, minket nem zavar, hogy velünk alszik.

Esetleg ti próbáljátok meg, hátha bejön.

2010. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem bevált az aludj jól gyermekem taktika. Próbáld ki. Megszeretni ennyi idő után nem fogja a kiságyat, hanem majd megszokja. Lehet hogy sokakat nem zavar hogy vele alszik a gyerek, engem se zavar, zavart. Csak nem akartam később szenvedni a különalvással.Meg én is és a párom is dohányzunk és féltem hogy vmi baja lesz, ha velünk alszik. Sokan úgy gonolják hogy jó ha velük alszik a baba, de pár év múlva majd itt kérnek segitséget

2010. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!