Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan lehet kapni...

6 hónaposan lehet kapni tejberizst és abban is van sovány tej, tejet meg mégsem ihat még forralva?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Én még nem láttam tejberizst 6 hós ajánlással....

Tejterméket 1 éves kor után lehet bevezetni

2009. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tejberizsre gondolsz? Egyébként a tápok, tejpépek, stb. is tehéntejjel készül, csak éppen módosítják, hogy picibabáknak megfelelő legyen. Házilag így nem lehet megcsinálni, mivel a forralással max. a bacikat ölöd meg, de attól még a szerkezete nem alkalmas babáknak.
2009. aug. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tejberizst még nem láttam babáknak valót, de tejbegrízt már igen, és úgy van, ahogy az előttem szóló írta, módosítják a tehéntej összetevőit, hogy a babák is meg tudják enni/inni. 15 hónapos kislány anyukája.
2009. aug. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószinűleg most kapni fogok, hogy az már régen volt, azóta sok minden változott, és különben is hogy merek ilyet mondani, de én annak idején 3 hónapos koromban már kaptam tejet, higitva, anyunak nem volt teje, de amig volt, addig sem szoptam. Semmilyen allergiám nincs, beteg sem voltam kicsi koromban, orvoshoz kb. 5 évente járok. Allergiám nincs, teljesen jól vagyok. Szóval szerintem ez is kicsit fel van fújva, a tápszert gyártó cégeknek ez az érdekük. Mellesleg nem tudom, ha egy természetes anyagot mesterségesen módositanak, az mennyire lehet egészséges.
2009. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
én sem láttam még tejberizst 6 hónaposnak,de ha lenne sem adnék.az teljesen rád van bízva,hogy mit adsz a babádnak.az hogy másnak és a más gyerekének nem lett semmi baja az nem azt jelenti,hogy a tiednek nem fog.Nálunk volt tejcukor érzékeny a családba,igy én nem adok a gyereknek csak 1 év után,semmitől nem fosztom eg és semiről nem marad le.és az orvos is igy látja jónak.
2009. aug. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%

Én 7 hósan adtam neki :) Ja és hozzáteszem 6 hós koráig csak szopizott!

lelehet pontozni,de szerintem is fel van fujva ez az egész,én már 4 hónaposan ettem tejberizst és tejbegrizt is,és a fiam is eszik,és eddig nem volt vele gond,inkább ez mint a mesterséges tejbepapik :)

2009. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

én sem láttam még 6 hónaposnak való tejberizst, de viszont csináltam már a lányomnak és nagyon szereti, és nincs baja tőle. Először tejpéppel készítettem(5hónapos volt), majd rendes tejből(pár hónap múlva) amit higítottam vízzel(1/3tej,2/3 víz), amikor langyos volt, tettem bele gyümölcsöt.

Azért nem jó dolog a régi időben történt étkezési, hozzátáplálási szokásokat összehasonlítani a mostanival, mert akkor a tehén tényleg legelt, "tiszta" volt a teje, ma meg össze-vissza tömik mindennel őket, és ez a tejben mutatkozik meg a legjobban. Minden mással ugyanígy van, a húsokkal, zöldségekkel.... Több a permetszer,szmog és egyéb szennyeződések,amik régebben nem voltak, vagy csak kis mértékben. A bébiételgyártó cégekről meg nem is bezélve.. lehúzás! Babavíz, allergén anyagok kivonása,cukor nélküli termékek??? Na persze!!

Egy ismerősöm élelmiszerelemzőként dolgozik, hadd ne meséljek... Én saját magam készítem el a babám ételeit, és inkább egy idős nénitől veszek a piacon, mint egy hiper-szuper nagyáruházban, főleg ha nem is Magyar terméket forgalmaz.

2009. aug. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hipp tejberizs van 10 hós kortól. Nem hiszem hogy nagy különbség lenne az itthon készitett és az között, mert hasonló az ize, a tápszerhez sem lehet hasonlitani és az üvegen is az van, hogy összetevő: 50% tej.
2009. aug. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!