Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónap tényleg vízválasztó?

3 hónap tényleg vízválasztó?

Figyelt kérdés
A 3 hónapot betöltött babáknál tényleg rohamosan javul az evés-alvás-hasfájás rossz tendenciája? Engem folyamatosan azzal nyaggatnak, hogy kitartás, 3 hónapos kora után elmúlnak a szélgörcsök, a pocifájás, elkezdpdik a tényleges napirend stb......én tartok tőle, hogy ez nem törvényszerű, kinek mi a tapasztalata?
2013. jan. 3. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A fiamnál már 2 hónaposan megvolt, a lányomnál úgy vártam a 3 hónapot, mint a messiást, most 5 hónapos, de még mindig nem tökéletes, gyakran fáj a pocakja, és még mindig nincs beállt napirend:(

MOst a hozzátáplálást várom, hátha:D

2013. jan. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első fiamnál így volt.A 6. hét után kicsit jobb lett, aztán a 3. hónap után látványosan javultak ezek a dolgok.Az éjszakai ordítás elmúlt, sokkal kiegyensúlyozottabb lett ő is és ezáltal én is.

Most a 2. fiam 5 hetes, éjjel jól alszik szerencsére, de nap közben sír sokat főleg délután.Igazából nem nagyon tudok vele mit kezdeni mikor már evett kakilt büfizett, csak ringatom,de kicsit nehéz a "nagy" mellett aki 2 éves.

Most megint várom a 3. hónapot, hogy ezek a "kiszámíthatatlan" sírások abba maradjanak.

2013. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A 3 hónapot én is úgy vártam, mint a messiást, mert lányom nagyon sírós baba volt (hasfájós, refluxos baba).

Napi tizenórákat sírt, voltunk vele kórházban is a reflux miatt.

Aztán eljött a 3 hónap és láss csodát, nem történt semmi változás...

7 hónapos volt a lányom, amikor azt mondhattam, hogy oké, alakult a helyzet. (Napirend hamarabb lett, az alvás-evés terén sem volt gond vele előtte, csak az a sok-sok-sok ordítás és szenvedés a pocakjával...)


Amúgy sokaktól hallattam én is, hogy ó majd 3 hónaposan...de sajnos nem szentírás.

Viszont, hogy megnyugtassalak: visszanézve repül az idő, és azt a 7 hónapot már nem is érzem olyan soknak, mint mikor benne voltam. :)

2013. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Lányomnak már 3hetesen beállt a rend és pl a hasa sosem fájt.Holnap lesz 3 hónapos.
2013. jan. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Harmadik babám amíg pici volt, elég jól ment vele minden. Amióta fogzik (3 hónaposan kezdett kínlódni és 4 hónaposan nőtt ki az első kettő), azóta másfél óránál többet nem alszik egyben. És sajnos allergiás is, így rengeteget puffad, és most már a hozzátáplálás is bejött a képbe. Így rá ez nem igaz. De a nagy átlagra azért igen.
2013. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szegény!Nekünk azt mondták,h az első 6 hét után jobb lesz,utána jött a 3hónap,utána a 6hónap,jelenleg az 1 évet hangoztatják:D

Kisfiam 7 hónapos és még mindig vannak has problémák,bár azért jelentősen jobb a helyzet mint volt.

Kivánom neked,hogy bejöjjön a 3.-ik hónap:)

2013. jan. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2013. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem legkorábban 1-másfél éves kor felett lesz könnyebb. Pontosabban addigra az ember már végképp feladja az elveit, a kényelmét, ráadásul a gyerek is képes lesz valamelyest kommunikálni, formálódni kezd a személyisége és lehet kezdeni nevelni.
2013. jan. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is ugy voltam mint a 3-dik valaszdo. Vartam a 3 honapot de nem volt nagy valtozas. 7 honaposan kezdett kicsit konnyebb lenni mert akkor tanult meg maszni es lekototte magat azzal, hogy egyik helyrol maszott a masik helyre a jatekokhoz, nem votl olyan nyugos es nem akart folyamatosan olbe lenni. 4-5 honaposan a kisfiam meg orditott a babakocsiba de 7 honaposan mar tok jol elnezelodott es imadott setalni. Kb. ekkor alakultak ki nalla az etrendek tehat tudtam, hogy azert nem sirhat mert ehes. 7-kor volt a furdes es reggel 8-ig aludt (ez mai napig is igy van pedig mar 3 eves).
2013. jan. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a napirend kialakult már 1 hónaposan, azóta szinte ugyanaz a napirend, most 6 hónapos.

3 hónaposan elmúlt a pocakfájás, a hozzátáplálás megkezdésekor 5 hónaposan vissza jött. A pocakfájás azóta sem múlt el, éjjel sírogat szegénykém álmában, mert fájdogál a pocak. Most meg már nincs is ideje enni, mert ezer más, sokkal érdekesebb dolog van és ha nincs annyira tele a pocak, akkor nem is fáj olyan nagyon:) Sajna erre rájött.

Egyébként meg minden sokkal jobb a 3. hónap után, mert rengeteget "beszélget", kacag, örül, ha meglát bennünket reggel. Örül, amikor jön a pancsi, stb.

2013. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!