Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos a kisbabám. Esténkén...

3 hónapos a kisbabám. Esténként velem alszik. Baj ez?

Figyelt kérdés
Többen mondták, hogy a későbbiekben nehéz lesz vele. Viszont valaki meg azt mondja, hogy nem gond, majd kinövi.
2008. máj. 30. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Baratnom kislanya 2 eves, mindig a szuloi agyban aludt. Jon a kisteso, de nem tudjak kitenni onnan, hiszterias es nem alszik. Baratnom elso tanacsa nekem az volt, h mindig a kisagyaban aludjon, ha meg akarom kimelni ot is es magunkat is a kesobbiekben a megrazkodtatasoktol.
2008. máj. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám lassan 4 hónapos. Fürdés után szopi, majd elelaszik közben és beteszem az ágyába. Az első ébredés után magamhoz veszem, és reggelig ott is marad. Automatán szopizik, én elalszom közben, hulla lennék, ha ki-be rakosgatnám. Nekünk így kényelmes, így a legkipihentebb mindenki, nekünk így jó. Mindenki döntse el, a családjának mi a legideálisabb. Én nem hinném, hogy így marad, mert az első ébredés, egyre tolódik ki, majd, ha elmarad már reggelig ott alszik:) Sok sikert!
2008. máj. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Én nap közbe ülve szoptatok és csak este az utolso evés van az ágyba és akkor el is alszik a cicin és én is elalszom közbe. Apuka berakja a kiságyba és reggelig szundi van. A babának az ágyba a helye mert ott biztonságba van, pl. nem tudsz ráfeküdni stb és később se lesz problémád a ágyba szoktatással ha a kezdetektől ezt szokta me. Nekem 3hetes a babám.
2008. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Én a 2. válaszoló vagyok. Egy anya nem tud ráfeküdni ösztönösen a saját gyermekére. Kísérletek is voltak erre. Ahol előfordult, ott vagy altatót szedett vagy ivott, drogozott..
2008. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon fontos, hogy a kezdetektől a saját ágyában aludjon. Inkább az első hónapokban legyen "kényelmetlen" a 3-4 óránkénti felkelés etetni, mint később visszaszoktatni a saját ágyába. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben a papa-mama kapcsolat sínyli meg!
2008. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is a legelejétől saját ágyban alszik, igaz, egy szobában, mert sajnos nincs több hely. Volt már, hogy bevettem magam mellé, na az minden volt, csak redes alvás nem. A fiam is, én is sokat forgolódunk álmunkban, így egyikünknek sem kényelmes. Arról nem is beszélve, hogy nem jó erre szoktatni a gyereket, mert később nem tudod majd kitenni onnan. Az is elég durva nekem, hogy ahol ez van, ott mindig egyszerre fekszik az egész család? Mert az én fiam (hét hónapos), nyolckor lefekszik aludni, én meg 10-ig, 11-ig tévézek, netezek, olyankor lazítok az egész nap után. Szép is lenne, ha ő is akkor menne aludni, amikor én. Ja, tegnap reggel kicsit korábban ébredt, ezért bevettem magam mellé még egy kis szendergésre, arra ébredtem, hogy az ágy melleti fal konnektorában turkál, fogalmam sincs hogy került oda, mert nekem úgy tűnt, hogy elaludt velem. Szóval én nem kockáztatnék, mert oké, hogy most még nem mászik, de majd fog, és akár le is mászhat az ágyról, ha úgy dönt, hogy éjjel indul vándorútra.
2008. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én babám 5,5 hónapos koráig mellettem aludt, csak ritkán volt a kiságyban. Akkor tettem be a sajátjába, mikor el kezdett kúszni, és egyik alkalommal leesett az ágyról. Nem lett semmi baja, de én úgy megijedtem, hogy másnap már ott altattam. Illetve, mint ahogy előttem is írták, szopi alatt elalszik, majd beteszem a kiságyba, és az első ébredésnél magamnál hagyom, de már nem mászkál el (szerencsére).

Nem hinném, hogy gond lenne, csak szoros kapcsolatod lesz a babáddal.

De ha neked gond úgyis kiteszed, ha jó, magadmellett hagyod. Dönts te. Ahogy jónak látod.

2008. máj. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ezt neked kell eldönteni. Az én babám 3,5 hónapos koráig velünk aludt, így volt kényelmes nekem, ő pedig csak így tudott elaludni, tehát hagytam. Aztán elkezdett forgolódni, nem tudtunk egymástól aludni ezért áttettem a kiságyba, minden sírás nélkül azóta ott alszik. Én örülök, hogy nem kínlódtam heteket pár hetes korában, hogy márpedig saját ágy, saját szoba..., 3,5 hónapig együtt aludtunk, ami nekem nagyon jó érzés volt. Bár nem minden baba egyforma, nekem szerencsém volt, hogy gond nélkül "kiszokott" az ágyunkból.
2008. máj. 31. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!