Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit beszél 22 hónapos...

Mennyit beszél 22 hónapos kisfiatok?

Figyelt kérdés

Az én fiam kb. 15 "szót" használ, ezek között vannak szótagok, hangutánzások. (pl. va-va, ga-ga, mi-mi-mi, ma-ma-ma) De szerepel a baba, a nem is.

Nem kéne már többet beszélnie, igazi szavakkal? Mondatokat? Amúgy sokat beszél, babanyelven.



2013. jan. 3. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Sok baba, főleg a fiúk még 3 évesen sem beszélnek. Mondatokat pedig jóval később mondnak. Kivéve,ha valakinek csoda gyereke van.
2013. jan. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Unokatesója kislány, 2 héttel idősebb csak, de már önállóan alkot mondatokat az ő kis szókincsével, mondókákat mond segítséggel és pl. elénekli a Mennyből az angyalt.
2013. jan. 3. 20:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem nagyon változó! Bár az én lányom még csak 10hós, róla nem, de szomszéd kisfiú pl. 15hós és 1 évesen már mondókákat kántált és szavakat használ. Most 15hósan is nagyon komoly szókincse van, de mondatokat nem alkot,m csak szavakat mond, a mondóka más, ott rendesen elmondja... ha nem látnám el sem hinném... A lányom unokatestvére (lány) 22hónapos, mint a te fiad. Ő sem beszél mondatokban, és mondókákat sem kántál. Kb. pár szót mond ki, amit ismétel utánunk, magától is csak pár szót használ... Ő pl. állat hangot nem is utánoz, és ő babanyelven egyáltalán nem beszél... Minden baba más, szerintem ne aggódj. Emléxem a legkisebb tesóm 1 kukkot sem szólt 3éves koráig, most be sem áll a szája!! :)
2013. jan. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

FIam 20 hós, és most kezdi összerakni a szavakat kis mondatokká, pl. anya gyere.

kb. 50 szót használ, ezek nem szótagok, és ismétlések, és most egy pár napja nagyon beindult, mindent mond utánunk.

2013. jan. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam 20 hós. Nagy a "szókincse", de sok szónak csak az első hangzóit mondja, vagy dupláz. Banán=ba, nagy=naaaa kecske=keke, papagáj=papa és a papa is papa, stb. Én és azok akik sokat találkoznak vele értjük, de egyébként aki nem ismeri fogalma sem lenne róla mit beszél. Mondatokat úgy mond hogy anya baba kakaó=anya kérek kakaót. Mondókákat elkezd, vagy folytat, de itt is csak a szavak elejét mondja általában. Pál, Kata, Péter=Pááá és ritmusra üti a lábát. Szóval ennyi, de van egy kislány aki nála két hónappal fiatalabb és gyönyörűen beszél, rövid mondatokat alkot. A zenebölcsibe ahova járunk van egy kisfiú, aki amíg be nem töltötte a 2. életévét meg sem mukkant, utána végig énekelte az összes mondókát.

Szerintem nincs okod az aggodalomra. Hagyd kibontakozni, mondókázzatok sokat, olvass neki sokat, énekeljetek. Lehetőleg ugyanazokat ismételjétek, ilyen korban az ismétlés nagyon fontos.

2013. jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 23 hónapos, 28 hétre született. 14 hónaposan mondta ki az első szót, most 4-5 szavas, és bővített mondatokban beszél. Mindent el tud mondani, sokkal könnyebb már vele így az élet.:) Pl. "Apa elment dolgozni, majd később haza jön." "Majd később indítjuk a mosógépet". Akkor ő most csodagyerek? Nem hiszem. Inkább arról van szó, hogy nagyon jó a beszédkészsége, és jó fél évvel megelőzi a kortársait. Viszont csak 19 hónaposan tette meg az első lépéseit. Minden baba más ütemben fejlődik, aztán 3-4 éves korukra szinte egy szinten lesznek szerintem, ne aggódj!

Egy tizenéves és egy 23 hós anyukája

2013. jan. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!