Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapító oltás után,...

Lázcsillapító oltás után, hogy be ne lázasodjon a baba. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Rendszeresen, oltás után megkapja a lázcsillapítót a baba,azért,hogy be ne lázasodjon. Még ki sem derülhetett,hogy egyáltalán belázasodik vagy sem,mert mindig megelőzik a lázcsillapító kuppal. Szabad ilyet csinálni? Még csak 4 hós a baba.
2013. jan. 3. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Az én lányomnak nem volt láza, de még hőemelkedése sem a 2-3-4 hónapos oltások után.
2013. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már három gyerekem túl van az oltásokon. Sose adtam előre, csak ha belázasodtak. És volt, amikor kellett és volt amikor nem.

A mi doktornőnk egy szóval sem említette, hogy megelőzésként kellene adni.

Én is csak itt olvastam, hogy van, aki így tesz, és ráadásul az orvos tanácsára. Nem értem én sem.


Én se veszek be fejfájás csillapítót, pl. amikor menstruálok előre, mert hogy lehet hogy fájni fog a fejem. (Mert szokott). Ha fáj, beveszek. Ennyi.

2013. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem használok lázcsillapítót megelőzésre. Szerintem butaság. A fiam egyetlen egyszer lázasodott oltás után, akkor is először hűtőfürdőztem (le is ment) de estére megint felkúszott, és éjszakára nem akartam hagy
2013. jan. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lázcsillapító láz csillapítására, nem pedig megelőzésére való. Felesleges beadni 38.5 alatt. Az én kisfiam amúgy csak összesen egy oltás után lett lázas (már 2 éves elmúlt), akkor sem ment 38.5 fölé, így nem is csillapítottam, éjjel szépen le is ment neki magától.
2013. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
sztem ezt nem kéne. én csak akkor adok neki, ha 38 fölé megy a láza, addig nem. ha nagyon közelít hozzá, vizes ruhát teszek a kezére meg a fejére. a láz azért van, hogy legyőzze a betegségeket, hülyeség lenne csillapítani; főleg úgy, hogy nem is tudjuk, hogy lenne -e láza vagy nem
2013. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Erről az a vicc jutott az eszembe, hogy az egyszeri rendőr minden este letesz az éjjeli szekrényére egy pohár vizet és egy üres poharat, mert vagy szomjas lesz éjjel, vagy nem. És most bocs minden rendőrtől, nálunk is van a családban. :)


Felesleges lázcsillapítós adni, amig nem lázas a baba. Ilyen hülyeséget. :(

2013. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2oltát kapott egyszerre 2hónaposan és szerencsére nem lázasodott be.én biztos nem adnék ha nem lázas
2013. jan. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Bocsi, félre ne értse senki: NEM AZ ORVOS AJÁNLOTTA!!!!

Ha tudná az orvos, biztosan nagyon letolnák érte! A szülők teszik,úgy hogy senki ne tudjon róla.

2013. jan. 3. 22:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az orvos kifejezetten megkért minket, hogy este azzal fektessük le a gyerkőcöt (lázcsillapító kúppal).. volt amikor estére tényleg belázasodott, akkor adtunk, de volt hogy nem akkor inkább figyeltem és nem adtam vagy már csak akkor amikor tényleg kellett.
2013. jan. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem anno a régi védőnőm ajánlotta ezt az "eljárást" miután az első oltást nagyon megszenvedtük (láz, lábdagadás, sírás) a második oltásra már így mentünk és nem is volt probléma. Most esedékes a második gyerekemet oltani és pont ezen gondolkodom, hogyan is kellene csinálni, hogy a lehető legkevesebbet szenvedjen a baba..
2013. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!