Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónaposan kell egy...

Hány hónaposan kell egy babának átfordulni hasáról a hátára és a fejét emelgetni?

Figyelt kérdés
kicsi fiam 2 hetesen emelte meg először a fejét. 1 hónaposan már úgy megemelte hogy szembe nézett velem és forgatta a fejét,1,5 hónaposan a kezén támaszkodva nézett engem,2 hónaposan átfordult a hasáról a hátára. Most lesz 4 hónapos és már kúszni akar. Szabályosan löki magát előre. Szerintetek normális az időzítés? Vagy tán túl korán csinálja mindezt?

2013. jan. 4. 04:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom is átfordult 2 hónaposan, először hátról hasra, majd hasról hátra. Nem véletlenül sikerült neki, hanem egyfolytában gyakorolgatta. 4 hónaposan már katonákat megszégyenítő sebességgel kúszott. 5 hónaposan mászott, 6 hónaposan felállt, 7 hónaposan ült. Most 9 hónapos, bútorokba kapaszkodva lépeget (egy kézzel is), pár másodpercig kapaszkodás nélkül áll, imád akadályokon átmászni. A védőnő szerint, ha magától csinálja, nem baj, de erőltetni nem szabad semmit. Bár én is aggódom, nem lesz-e a kis lábának, gerincének baja, de lekötözni nem tudom. Nagyon aktív, belevaló kis csaj!
2013. jan. 4. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

èrdekes amit leírt az elsö. A gyereke az elsö dolgokat elég korán megtette majd vissza állt az átlagra. Vagy is ez is példa ha amgától csinál mindent a gyerek akkor nem fog járni 6 hónaposan, hanem szépen 1 éves korára be áll az átlagra.


leírom hogy nagyátlag hogy csinálja

4 hós hátról hasra

5 hós hasról hátra

7 hós kúszás

8 hós térdelés, mászás, ülés

9 hós felállás lépegetés

12-14 hós önállóan megy



elsö lányom mindent így csinálta kivéve a járást, mert 11 hósan már önállóan ment.



a második lányom, a fogást így csinálta de még nincs 6 hós és kúszik, söt térdre nyomja magát.


nekem nagyon tetszett hogy elsö lányom átlagosan fejlödött. de másodikkal nem tudok mit csinálni.

2013. jan. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lányom 3hetesen emelte magasra a fejét.Azóta alszik hason és már nem emeli fel,mert ha hasrateszem,elpihen.Ő ha a keze alatta van,megfordul a hasáról a hátára,hátáról ellenben semerre se fordul.Ha oldalra forditom,visszafordul és ennyi.Ő ma 3 hónapos.És az ágyban jó ideje elmászik hason.360fokban forog többször is.
2013. jan. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is pont ugyanezt produkálja. Még csak 2 hónapos de ha hasra teszem rendszeresen hanyatt fordul. Nem véletlen, mert többször is megcsinálta már.
2013. jan. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az Én fiam pont ma 3hós. 2 hete átfordul a hasáról a hátára, és nagyon sokáig nézeget hason fekve. Szabályosan kinyomja magát :) Mondjuk Ő hason alvó baba, hason imád :)
2013. jan. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kisfiamnál sem véletlen,mert többször is csinálta már,még videóra is vettem hogy milyen ügyes :D csak h ez normális e ennyi idős korban. Van egy ismerősöm az ő lánya 2 és fél hónaposan még abszolút nemtudta megemelni a fejét,de még át sem tudta fordítani. Az ismim azt mondta h át tudja fordítani de nem mindig sikerül neki,meg h őszerinte nem nemtudja hanem nemakarja átfordítani a fejét. 4 hónaposan kezdte megemelni a fejét,pedig hason is meg oldalt is volt altatva
2013. jan. 4. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!