Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha tápszeres a babám akkor be...

Ha tápszeres a babám akkor be lehet neki 4 hónaposan a glutént vezetni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
NEM!!!!
2013. jan. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A védőnők azt mondta, hogy az új hozzátáplálási irányelvek szerint már 4 hónaposan be kell nekik vezetni. Mondjuk én csak most majdnem 6 hósan adtam a fiamnak lisztes dolgokat. A babapiskótát imádja rágcsálni.
2013. jan. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Enyém 3,5 éve volt tápszeres, és csak 6 hónaposan kapta meg az első babapiskótáját. Én nem adnék még 4 hónaposan.
2013. jan. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha nem akkor mikor vezessem be neki a glutént?
2013. jan. 3. 11:23
 5/12 anonim ***** válasza:
6 hósan kezdd el, első voltam.
2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 gabszem ***** válasza:
6 hós korától
2013. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 gabszem ***** válasza:
ja és még annyi hogy én 7 gabonás pépet adtam neki gyümölccsel (Milumil), babakeksz, babapiskóta stb.
2013. jan. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az új elvek szerint 4 és 6 hónapos kor között kell elkezdeni a glutén bevezetését, 6 hónapos korig be KELL vezetni!!!

A hozzátáplált babáknál korábban, mondjuk 4 hónaposan lehet kezdeni, anyatejeseknél 5-6 hónapos korig lehet várni. Persze ezek még nem nagy adagok!


Mi 5 hónaposan kezdtük, de úgy, hogy a védőnő megkérdezte, mikor betöltötte az 5 hónapot, hogy ugye már kapja?! Mire lefőttem, hogy jézus, már kellett volna? Mondta, hogy napi fél kekszet (én Hipp babakekszet adtam neki )rakjak bele neki gyümölcsbe, hadd találkozzon vele kis adagokban, így lehet minimalizálni az érzékenység kialakulásának kockázatát (persze a mai elvek szerint). 6 hónapos kortól pedig kaphatja a gluténes kajákat, amiket valóban 6 hónapos kortól kaphat a baba, ahogy mondjuk 1 válaszoló írta, de a bevezetést, ki adagokban már korábban el kell kezdeni!!!

2013. jan. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is tápszeresek vagyunk, és én is 4 hós kortól kezdtem el. Gyümölcsbe tettem sima háztartási kekszet.
2013. jan. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
én 6hos korátol adtam a lányomnak 2,5 éves most és én 10 éve is igy csináltam.
2013. jan. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!