Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan hogyan kell/...

4 hónaposan hogyan kell/ lehet leszoktatni a babát az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

Tudom elég megosztó téma,és ha nem lenne muszály nem is tenném. Második baba,így némi tapasztalatom van már, a nagy is addig kelt éjszaka,míg szopizott.


A kicsi,mint említettem 4 hónapos, egész jól aludt miután megszületett,majd 3 hónaposan már hasra tudott fordulni, na innen kezdett egyre gyakrabban ébredni, és csak szopizással visszaaludni. Hiába próbáltam ringatni, nem aludt el.

Egy hete valami megváltozott, elkezdett fájni a hasa, sokat sírdogált, semmi nem volt jó neki. Voltunk orvosnál, kapott szirupot. Szépne javul, jönnek a pukik, kaki is van már mindennap. De az éjszakai ébredés megmaradt, olyannyira,hogy 8 kor elalszik, 11kor mer kel enni, és onnan 1,5-2 óránként. Tejem nagyon sok van,így az nem lehet hogy kevés. ÉS reggel megint egy órás sírás(ordítás) lett az éjszakai evésből. Feszítette magát, húzkodta alábát.


Mit csináljak??? Fogalmam sincs hogyan kellene erről valamelyest leszoktatni,legalább 1-2 evésre


2012. dec. 30. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Adj neki Tejpépet vacsorára!

Lehet a tej gyorsan átszalad rajta, hamar éhes utánna!

Ha felkel éjjel adj neki vizet, vagy cumit, csak 1x szoptasd meg éjjel!

2012. dec. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nallunk Apa kelt fel hozza par napig. Nem erezte az illatomat es visszaaludt. Volt persze, hogy kiabalt....egy hetig tartott ha jol emlekszem es nem tovabb - bar en a 6. honapban untam el a millioszor kelest. Raadasul a fiam mindig nagy volt. Hamar elerte azt a kritikus 5kg-t hogy ne kelljen kelnie...de imadta a cicit.

Viszont reggel 5 es 6 kozott mikor felebredt, magamhoz vettem. Cicizett es aludt 7-8-ig. Most is igy van pedig mar regen nem cicizik nemreg mult 2 eves.

2012. dec. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Ne haragudj, hogy ezt mondom de nem értem miért akarod leszoktatni az éjszakai evésről. Nyilván van annak oka, hogy felkel éjjel és kéri a cicit. Lehet, hogy csak a kötődés miatt, az is lehet, hogy éhes/szomjas, de a lényeg, hogy oka van. Egy 4 hónapos baba még pici, ráadásul ha kizárólag anyatejes én nem ajánlanám a tejpépeket, ha rengeteg tejed van, totál felesleges "mű" dolog. Én azt javaslom örülj neki, hogy ilyen sok tejed van és ne sajnálj felkelni a babádhoz. Az én lányom 16 hónapos és még mindig többször is ébred éjszaka, kéri a cicit és én odaadom Neki. Majd ha ott lesz az ideje elválasztom, de még nincs. :)
2012. dec. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ugyan ez volt a helyzet. 4 hónaposan kezdődött és kellett kb. 3 hét mire rájöttem, hogy már nem elég a tejem SAJNOS! Olvastam, hogy soka atejed, nekem is sok volt nappal semmi gond nem volt, de éjjel egy rémálom volt 7-8x kelt éjszaka és üvöltött. Elkezdtem Neki tápszert adni este szopizás után 100ml-t és láss csodát 1 max 2x kel éjszaka. Nagyon sajnáltam, hogy adnom kellett Neki, de ha így tud Ő is és mi is pihenni, hát adom Neki.

2012. dec. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne mérned, hogy mennyit eszik estére. Tényleg lehet estére kevés tejed, de az is lehet, hogy pont ellenkezőleg, túl sokat eszik és attól fáj a hasa, azért csinálja ezt.


Ha csak nyugtatni akarja magát a cicivel, akkor javaslom adj neki cumit, lehet hogy akkor nem kér majd annyit enni, és így kevésbé fog fájni a hasa. Nálunk is ez van, én nem akartam hogy cumifüggő legyen a gyerek, de még mindig jobb mint a folyamatos nyavalygás és ordítás.


Ja még annyi hogy nálunk ezt az evés közben sírás-tekergőzést akkor szokta produkálni ha beszorult egy büfi, ilyenkor evés közben büfiztetem.

2013. jan. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Van cumija,de ha azt adom oda neki,nem alszik vissza, hiába ringatom.


Most éjszaka is rettentő rosszul aludt, 8kor elaldut, kelt fél 11, fél12, 3/4 1, 3kor, 1/4 5kor, 6kor,7kor.

És csak cici,cici,cici

2013. jan. 2. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom 6 hónapos,és ő is szopizik éjjel,elég változatosan,nagy ritkán végig alussza az éjszakákat,de van,hogy ő is 2 óránként szopizik.Szerintem,ha van sok tejed,akkor add oda neki éjszaka annyiszor,ahányszor igényli.Nekem is össze vissza cicizik...van hogy 1-2 hétig 2 óránként szopizik,van ,hogy utána 1 hónapon keresztül csak 1*.4 hónaposan már nem szokott fájni a pocijuk...lehet nem is az a baj...egyszerűen csak jön a foga...mi is küszködünk már vele pár hónapja,és még mindig nem jött ki egy sem...azért ez is megviseli őket elég rendesen.Vagy nem eszel olyasmit,ami felpuffasztja és azért fájhat a pocija?
2013. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam sem alszik normálisan az utóbbi időben, állandóan felkel, viszont nekem annyi szerencsém van, hogy nem kér enni, csak a cumiját, és alszik is vissza. Így is elég megterhelő, hogy fél óránként ugráljak ki az ágyból, mire elaludnék, már kelhetek is újra. El tudom képzelni, hogy milyen érzés neked.

Ma volt itt a védőnő, mondtam neki a problémámat, azt mondta, hogy lehet fogzás van a dologban. Szerinted?

Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni neked, de látod, nem csak ti vagytok ebben a helyzetben.

Az én fiam is 4 hónapos, igaz ő tápszeres.

2013. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:

4 hónaposat sehogy nem kell leszoktatni az éjszakai evésről.


Amúgy elég valószínű, hogy kezdődik a fogzás.

2013. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a felvesz-letesz jött be. 4 hónapig kelt. Nem az éjjeli evésről kell leszoktatni, hanem elaludni kell megtanítani.
2013. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!