Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen legyen a baba ágya?

Milyen legyen a baba ágya?

Figyelt kérdés

3 hónapos kismama vagyok, de már nézelődök boltokban, interneten. Első babám lesz, és a közvetlen környezetemben sem született még senkinek babája. Így elég tanácstalan vagyok. Leginkább az alvással és a kisággyal kapcsolatban.

Olyan rácsos ágyat szeretnék neki, ami később is jó lesz neki, nem kell 1 éves korában új ágyat venni, és ha már kicsit nagyobb lesz, mászik, ül, akkor azért legyen benne mozgástere. (140x70-es kiságyat néztem, később leengedhető rácsokkal)

A bajom csak annyi, hogy ezek az ágyak olyan hatalmasak egy újszülöttnek. El sem tudom képzelni, hogy berakom annak a hatalmas ágynak a közepébe.

Van erre valami betét, vagy valami, amit bele tudok tenni, később meg kivenni, hogy mégse vesszen el az ágyban, és melegebb legyen neki ott?

Nyári baba lesz, de úgy tudom, akkor is fáznak és be kell őket takarni.

Párna nem kell neki, ugye? És a takarót? Tűrjem be kétoldalt egy vékonyka takart, és inkább öltöztessem fel, vagy csak egy vékony rugdalózó kell, de vastagabb takaró?


Biztos hülyeségeket kérdezek, de nem akarom, hogy fázzon, azt sem, hogy melege legyen, azt sem, hogy kényelmetlen legyen neki, és persze azt sem, hogy a rossz takarótól esetleg megfulladjon...



2013. jan. 4. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
140x70-es rácsos kiságyat vettünk a fiamnak. Bele kókuszmatracot, belülre rácsvédőt. Ezeket 4 fokozatban tudod engedni lefelé. 2 éves koráig aludt benne, akkor kapott leesésgátlós ágyat. Születésétől kezdve hálózsákban aludt 2 évesen kapott takarót. Nem szerettem a + dolgokat a kiságyba, veszélyesek is lehetnek, főleg csecsemőnek. Se takarót, se párnát nem vennék, se plüss cicákat stb.
2013. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk olyan ágyunk van amihez pelekázó és komód. Ezt később le lehet szedni, ifjúsági ággyá alakítható. A fiam is először elveszett a kis ágyikójában, de 3 hónapo korára már teljesen belakta :) Júliusi babám van és hidd el egyáltalán nem fázott szegénykém, sőt iszonyatosan melege volt és egész nap megállás nélkül sírt a lakásban. Lehet olyan ágyneműt kapni ami direkt babáknak való, nem tud megfulladni, mert nem kell rá huzat. Én vettem egy vékonyabbat és egy vastagabbat is (takaró, párna, rácsvédő, az egyikhez volt baldahin). Volt hozzá direkt babáknak való vékony párna, de csak az elején használtuk, mert bukós baba volt és erre terítettem a pelust. Én inkább hálózsákot szokat ráadn, mert most az a legjobb szórakozása, hogy bebújik a takaró alá és félek, hogy megfullad, plusz ezt nem tudja magáról lerúgni.
2013. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi is 140x70-t vettünk.

takarót szigoruan tilos még nyáron is használni, a bölcsöhalál egyik legnagyobb rizikó faktora. Hálózsákot kell venni, lehet kapni nyári, télit is.


Az ágy tényleg nagy, nekem is ez volt a bajom hogy szinte elveszett benne a lányom, de én kereszteb raktam bele az elején. mellé semmit nem szabad tenni, mert magára húzhatja de lehúzni már nem tudja.


èn örülök, hogy ekkora ágyat vettünk, ami még fontos hogy kivehetö rácsfoka legyen így ha nagyon kiakarna mászni akkor kiveszel két rácsfokot és nem tud kiesni de ki tud mászni.

most 2 éves lányomnak még rácsos ágy része van fent. a 6 hós babámnak most engedtük el eggyel mert már forog ezerrel.

de így kb 5 éves korukig nem kell kiságy. mi szuper matracot választottunk nekik, mert bizony 5 évig ugyan az a matrac lesz.

2013. jan. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

140x70-es rácsos ágy a miénk is, kókuszmatraccal. Eleinte könnyebben aludt úgy, hogy körbevettem - az egyik oldalra a szoptatós párna volt neki betéve hosszába, a másik oldalon meg egy összegöngyölt takaró, így elég szűk volt neki a hely. Eleinte hálózsákot sem használtam, a takaróban melege volt, ezért 1-2 textil pelenkával takartam csak be.


Aztán eljött az az időszak hogy jobban szeretett már hason aludni, és elkezdett mozogni is, na ez még nem kúszás, csak vergődés, de már halad 10 centiket. Ekkor kivettem mindent az ágyából és innentől maximum egy takarót kap, de általában hálózsákot. Sajnos van hogy a hálózsákot nem viseli el, ilyenkor marad a takaró.

2013. jan. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm lányok, nagyon sokat segítettetek! mindenkinek ment a zöld! puszi
2013. jan. 4. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!