Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen eteleket adtok 10honapo...

Milyen eteleket adtok 10honapos babatoknak? Azt szeretnem tudni, hogyha te magad keszitesz fozeleket, milyen alapanyagokat hasznalsz fel, hogy minden nap valtozatos legyen a baba etrendje!

Figyelt kérdés

#baba #etets
2012. nov. 10. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

10 hós babának túl változatos nem kell hogy legyen még.


de én 50-50%ban bébiétlet és sajátot adtam neki. lelestem mi van a bébiételben és hasonló dolgokat csináltam. ha nem adsz bébiétlet neki akkor menj el egy boltba és nézd meg mik vannak benne, és olyanokat tegyél bele.

2012. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

húst fagyasztottam műanyag tojástartóban ,majd egy zacskóba öntöttem,így csak kiveszek egy gombócot és mikor mivel tálalom

köret répa, krumpli ,rizs,cékla,7 gabonás pép sütőtök -ezek is gombócokra fagyasztva ,mert úgy tudom beosztani porciózni

gyümölcs ,alma ,körte, szilva

Mindig hús+köret és gyümölcs a menü,de nagyon változatosan lehet így keverni ,néha teszek rá joghurtot cékla joghurtal arra a husi , vagy a gabonás pép +joghurt+gyümölcs és arra a husi

2012. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 wwe aj válasza:
100%
Én is így adtam a gyerekeimnek de egy kicsit több főt ételt, ha darabos volt akkor kicsit össze törtem és nem föztem annyira füszeresen . Amúgy jobban szeretik amit mi készítünk mert nem olyan izetlen.
2012. nov. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A főzelék alapja krumpli, rizs, vagy tészta volt. Ezeket kombináltam a zöldségekkel. Ilyen idősen már szinte minden fajtát ehet. Husi is megy ugye bele, abból is csirke, pulyka, sertés. Ha nem félsz, adhatsz halat is óvatosan.

Vagy natúran adtam, vagy raktam a főzelékhez habarást, rántást. Szerintem ilyesmi idősen kezdtem el a tejfölös habarást, 1-2 kanálnál úgysem kell több bele.

És ilyenkor már nyugodtan használtam zöldfűszereket is.

2012. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Mehet szinte minden zöldség gyümölcs (kivéve a délit). Én nem adtam neki tejterméket, se mézet, mert allergizálhat.
2012. nov. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon főzök neki külön, abból eszik általában, amit mi eszünk. Általában van itthon leves, abból kapja összetörve egy kis lével a zöldségeket. Ha főzelék van, abból is kap összetörve. Az első fiammal sokat szenvedtem, külön főzőcskéztem neki és általában alig evett belőle. Naná, tök ízetlen volt, só, fűszer, olaj nélkül :) A miénk viszont finom, ízes, szívesen megeszi.

Imádja még a reszelt gyümölcsöket keksszel és/vagy túróval.

Bébiételt akkor szoktam adni, ha valahova megyünk, mert egyszerűbb abból bedobni egyet a táskába.

2012. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ugy tedd meg a tejet,hogy:tejpor,egy kis viz,es ezt mind osszekevered nagyon erosen,es jol.
2012. nov. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!