Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanulás kisbaba és háztartás...

Tanulás kisbaba és háztartás mellett. Ki hogy csinálja/csinálta?

Figyelt kérdés
Aki baba/kisgyerek mellett jár/járt egyetemre mikor volt ideje a tanulásra, házimunkára, főzésre...stb.?

2013. jan. 4. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan már nem tanulok, de végig dolgoztam a gyerek mellett itthon.

egy jó napirenddel és apa segítségével simán működhet :)


reggel felkelünk, elkészítem az ebédet és a vacsorát, közben összedobom a lakást, kicsit játsszunk majd nekiállok dolgozni. régen még mikor 2x aludt napközben, sokkal könnyebb volt, aludt 3-4, néha 5 órát, az végig az én időm volt, most kénytelen eljátszani 1-2 órát egyedül (persze nem egyszerre, hanem részletekben), majd este csinálom tovább mikor már alszik.

így, ha reggel felkelsz és mindent megcsinálsz 1-2 óra alatt, akkor után kisbaba mellett tudsz napi 4-5-6 órát erre szánni, este meg babázzon apa, legyen az ő feladata a fürdetés, etetés, stb :)

2013. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Baba bele kendőbe, így házunka, bevásárlás, ügyintézés, alvásidőben tanulás:).
2013. jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvet tanultam baba mellett, mert nyelvvizsgáznom kellett. Este főztem vacsorát és másnapi ebédet. Takarítani reggel kelés előtt. Tanulni meg amikor a pici aludt, vagy este mikor már mindenki lefeküdt, meg hajnalban. Késő délutánonként jött a tanár, addig a pici eljátszott mellettünk
2013. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Reggel gyorsan 10ig a háztartás, 11ig elintézni a bevásárlást, ebéd, altatás, tanulás, vacsi csinálás közösen a kicsikkel, mese, kikapcsolás/agyvérzés kapás:D


Most van vizsgaszezon, azt se tudom, mit is tanuljak, zsúfi van 9-10-15-16-24 amikor megyek vizsgázni 6tárgyból, jó is ez(pszf nappali, a legkitartóbb diák címen igazán kaphatnék egy diplomát már:D). Jah a gyerekek betegek(3,5 2éves a két gyerkőc), apci az van de minek, szóval 25-1ig asszem kómába vonulok majd, kivéve ha vmi nem sikerül...

2013. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget. Az én babám nappal nagyon keveset alszik és nem nagyon játszik el egyedül. Én is hajnalban és este próbálok tanulni, de vizsgaidőszakban ez kevés.
2013. jan. 4. 15:29
 6/8 A kérdező kommentje:
Aki azt írta, hogy felköti kendőbe és úgy csinálja a házimunkát, az hogy megy nálatok? Mert én pl nem merek vasalni, főzni vele a gőz a forró olaj...stb. miatt. Te hogy csinálod?
2013. jan. 4. 16:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak párszor raktam kendőbe a bágyadt anyahiányos csajt, a hátamra.

Így nem akadályozott a házimunkában a "pocak"

2013. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem féléves a kislányom, én is dolgozom mellette a kezdetektől, mert a vállalkozásból nem lehet kilépni csak úgy,mint a sima melóból...

nálunk apa este sokat foglalkozik vele ill. relatíve későn tesszük le, így sokáig alszik én meg korán felpattanok és tanulok amíg ébred. A járókához hamar hozzászokott, imád benne lenni, minden kedvenc játék abban van, így azért ez is mázli. A főzés este amíg apázik, mosás napközben ahogy adja magát, nem vasalok hanem minden megy 60-90 fokra gépbe. Takarítés hétvégén, a szobáját azért kétnaponta felnyalom így is. Régebben munka mellett jártam egyetemre, akkor meg szintén reggel korábban kelés és este meg átéztem, amit reggel tanultam, mert ha sokat akar a szarka... így szép lassan de biztosan a végére értem.

Csak szigorú beosztással megy, nincs mese, ja és gondos férjjel :)

2013. jan. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!