Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bennetek is van félsz, hogy...

Bennetek is van félsz, hogy olyan vagy hasonló anyósok lesztek, mint amilyet ti kaptatok?

Figyelt kérdés
És hogy ugyanúgy el fog utasítani a menyetek, vőtök, mint ti a sajátotokat ? Folyamatosan okoskodó, kioktató anyósom van, aki helyében nem lennék büszke magamra, mert ilyen önbizalomhiányos fiúkat sikerült nevelnie. Ő engem nem tart jó anyának, háziasszonynak meg még úgyse pusztán mert nem vagyunk egyformák... Sajnos én sem tudom őt tisztelni, és a fiai sem. Félek, hogy ez visszaüt majd, és a gyerekeim ellesik ezt a rossz magatartást tőlünk.

2012. dec. 14. 13:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó anyósom volt, sajnos már meghalt.

Én inkább attól félek, hogy olyan leszek, mint anyám, mert ő viszont borzasztó.

2012. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem félek, hogy olyan leszek, mint anyósom. Sajnos nagyon utálom. Ilyen embert elképzelni sem tudtam volna anyósnak. Én BIZTOS nem leszek olyan, mint Ő.
2012. dec. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Attól nem félek, hogy olyan anyós leszek, mint Ő, mert Ő konkrétan le sem sz@r minket. Még a 4 hónapos unokája sem érdekli, nemhogy a fia, vagy én. Én úgy fogom fel, hogy a világ legjobb anyósa, mert nem szól bele semmibe (az más kérdés, hogy mi a véleményem arról, hogy milyen anya és nagymama). Már akkor sem törődött velünk, amikor 19 éves diákok voltunk. Már az egyetem alatt is én mostam és vasaltam a fiára, Ő meg járt szórakozni.
2012. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyukámat utálta az anyósa (vagyis a nagymamám). Az anyósomat is mindennek elhordta az övé. Szóval mindketten tapasztalták, milyen így élni, és mondták, hogy ők nem akarnak ilyenek lenni. Hála Istennek én nagyon jól kijövök anyósommal, sokat segít, nem szól bele semmibe. Anyukámat is szereti a férjem, ő sem avatkozik bele a dolgainkba. A lányunk egyetlen unoka mindkét részről, és imádja mindenki. Úgyhogy mi nagyon szerencsések vagyunk. És szeretnék olyan anyós lenni, mint amilyen nekem van.
2012. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem félek. Nem ismerem anyósomat egyáltalán csak elbeszélésekből. 8 éve halt meg, akkor még a férjem is gyerek volt.
2012. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, megfordult már a fejemben. de remélem nem így lesz, próbálok tanulni az ő hibáiból.
2012. dec. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

nekem anyósom ilyen hiperérzékeny mártír típus aki önmagát állítja be mindig áldozatnak, mindenki hülye csak ő a normális...

na ilyen nem leszek. Viszont rossz természetem van és két fiam, sajnos benne van a pakliban hogy én se leszek túl jó anyós,én borzasztó rosszul viselem ha a szeretteim mással szívesebben vannak mint velem, mellőznek vagy elhanyagolnak, márpedig ez a gyerekeimnél ha egészséges lelkületűek, nyilván így lesz egy idő után, hiszen párjuk lesz és gyerekeik és ők lesznek a legfontosabbak nekik úgyhogy abban reménykedem hogy én ezt már nem érem meg :)))

De viccet félretéve ha megérem is, igyekszem addigra meg már most is úgy csinálni a dolgaimat hogy saját életem saját elfoglaltságom, hobbi, sport stb.legyen hogy ne CSAK ők legyenek az életem mert akkor hatalmas űr fog keletkezni a nyomukban ahogy "leválnak" majd rólam /rólunk szülőkről.

És próbálok majd jófej lenni a menyeimmel, kevéssé beleszólni a dolgaikba (juj de nehéz ...) de leginkább arra kell majd treníroznom magam hogy a csalódásoktól ne én próbáljam megvédeni őket beavatkozással, tehát ha látom hogy egy lány-nő nem megbízható vagy észlelem a jelekből hogy nem szereti igazán vagy eléggé a fiamat akkor se szóljak bele,,,,na ez lesz a legkeményebb dió..

2012. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon rossz az alaptermészetem :( küzdök ellene, de elég gyakran a felszínre tör... Néha kompletten az anyósomat látom saját magamban, és a falra tudnék mászni ilyenkor !!! :/
2012. dec. 14. 13:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, attól nem félek, hogy mindenbe beleszóló, kioktató anyós leszek, mert tudom, hogy nem vagyok ilyen.

Max. amitől "tartok" egy kicsit, de ez sem jó szó, hiszen még nagyon messze van, hogy mi lesz, ha a vőm nem lesz nekem szimpi, és én se ő neki. Pedig ez benne van a pakliban. Mindenesetre én mindig igyekezni fogok a legjobb kapcsolatot fenntartani a lányommal. Remélem a lányom jó férjet talál majd magának :-)

2012. dec. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem jó anyósom van - sok szokásban különbözünk, de kölcsönösen tiszteljük egymást és a jóakaratot feltételezzük. A férjem is jól kijön az én anyukámmal hál'Istennek.

Szóval én inkább attól tartok, hogy "kevesebb" leszek, mint az előttem sorjázó példák.

2012. dec. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!